Війна очима художників та дітей: як NFT-галерея Support Ukraine gallery допомагає українським військовим

Організаторам проєкту вже вдалося зібрати $15 000

У воєнні часи з`являється все більше нових героїв та героїнь. П’ятнадцятирічна дівчинка, яка вивезла людей на автівці через заміноване поле, волонтерки, які забезпечують тил щоденно та щохвилинно. Ці героїні стали втіленням хоробрості та надії для всієї країни.

Сьогодні ми розкажемо про жінок із сфери мистецтва, які надихали своєю творчістю наших військових. Усіх не згадати, тому ми звернулися до NFT-галереї Support Ukraine gallery, яка нещодавно звітувала про успішну допомогу ЗСУ. 

Ліка Співаковська, галеристка, арт-кураторка, ініціаторка Support Ukraine Gallery

У перші дні війни я дуже злякалася, що наші художники та художниці втратять свої майстерні та роботи. Почали з`являтися перші пости про те, що чиюсь студію зруйновано, а я молилася, щоб мої обидві галереї з десятками та сотнями робіт збереглися. Саме тоді я зрозуміла, що маю зробити щось для наших мисткинь, адже було зрозуміло, що продажі їхніх робіт стануть неможливими або буде дуже складно продати їх.

Тож я написала пост у Facebook, де закликала всіх фотографувати свої роботи, щоб ми робили із них NFT. Вже за першу годину я отримала майже 50 робіт, але більшість із них була створена в той момент, коли вийшов пост — і їх наші художниці малювали у бомбосховищах. Я також почала отримувати дитячі малюнки із бомбосховищ. Це стало своєрідним медіа, яке показувало війну очима українських художників та дітей.

За два тижні ми зібрали майже 500 робіт, а потім почали траплятися дива. Спершу до мене приєдналися технічні партнери — NFT-агенція CTRL/ART/D. Моя колега та подруга Анна Паркс вивела проєкт на міжнародний рівень. А згодом нас підтримала Кристал Роуз Пірс — жінка, яку нарекли «королевою блокчейну».

Ми зібрали майже $15 000, частину з яких переказали художникам, а іншу перерахували у Фонд Save Ukraine від CEO Club Ukraine для допомоги ЗСУ, НГУ та ТрО. За умовами проєкту, автор отримує 20% выд продажу, а 80% відправляють на допомогу військовим. Для організаторів цей проєкт благодійний. 

Маріанна Гищак, художниця проєкту

Маріанна Гищак намалювала свій діджитал-арт у бомбосховищі в Ірпені та надіслала його до галереї 27 лютого. Згодом її роботу придбали. Проте організатори не могли повідомити авторці таку новину — зв`язку з Маріанною не було, і в жодному з месенджерів вона не відповідала. Тільки через 10 діб організатори змогли з нею поспілкуватися. 

Маріанна тікала із бомбосховища разом ыз чоловіком та кішкою, під обстрілами та градами, крізь поле пішки. Художниця потрапила в безпечне місце й отримала гарну звістку про продаж її NFT.

«Я так рада, що можу допомогти! Хай усі гроші ідуть на ЗСУ. Я вірю в них, і ця новина дуже гріє. Ви підняли мені настрій дуже!» — відповіла Маріанна організаторам.

Анна Паркс, організаторка міжнародного вектора проєкту

Побачивши пост у Facebook, Анна одразу ж зв`язалася з організаторами. Завдяки їй вдалося організувати виставку Support Ukraine Gallery у Пуерто-Рико – криптовалютній столиці світу. Анна також підготувала окремі роботи для американської ланки українського проєкту —  LightHouse gallery.

«Я щаслива бути частиною цієї події, щаслива, що можу зробити щось важливе, не перебуваючи в Україні. Це надія та ковток повітря. Наша культура та історія, яку ми зможемо зберегти. Нехай цей проєкт стане для нас таким же відродженням, як і для України», — розповіла Анна. 

Тетяна Бас, художниця проєкту

Тетяна намалювала свій арт у перший тиждень війни, коли у бомбосховищах з`явилися перші породіллі. То були дні, коли це просто не вкладалося в голові кожного з нас. Художниця була шокована цими жахливими обставинами, тому намалювала молоду маму, яка годує немовля у підвалі.

Цю роботу придбав американець у Twitter Spaces, де він поділився своїми думками:

«Коли побачив цю роботу, мене немов прострелило. Моя дружина щойно народила нашого сина, і я щодня милуюся тими митями, як спокійно та тихо вона годує його. Думка про те, що українські жінки позбавлені цього права, позбавлені спокою та миру, що українські діти народжуються в підвалах, ховаються від бомб, мене дуже розчулила. Я придбав цей NFT для моєї дружини, бо дівчина на картині схожа на неї. А також я дуже хочу підтримати художницю, яка є авторкою роботи».

Кристал Роуз Пірс, засновниця LIGHTHOUSE gallery, США

Кристал Роуз одразу підтримала проєкт української NFT-галереї. Вона мала свою галерею у Пуерто-Рико, тому й відкрила виставку, де відбулися перші продажі, а за тиждень організувала презентацію на виставці в Техасі, яку відвідувало 2000 людей щодня. Кристал Роуз щотижня організовує події для стимулювання продажів. 

«Ми щасливі, що можемо допомогти! Сподіваюся, ми зможемо зробити ще більше, щоб привернути увагу до колекції NFT на підтримку України та ще більше допомагати», — прокоментувала Кристал Роуз.

Виставка в LIGHTHOUSE gallery супроводжувалася українськими прапорами та відеофільмом про Київ й інші міста України.

Інна Сич, художниця проєкту

Картину Інни продали під час виставки у Пуерто-Рико, і вона стала найдорожчим лотом галереї. Робота Naked Freedom пішла з аукціону за $10 000.

«Я щаслива, що вдалося зібрати таку суму для допомоги українській армії. Окрім цього, проєкт дав мені віру у те, що мої картини можуть бути оцінені та комусь потрібні. Коли я побачила суму продажу, я не могла повірити, і в мене лились сльози щастя», — розповіла авторка.   

Нещодавно Support Ukraine gallery звітувала щодо першого етапу проєкту. У галереях було продано 48 робіт сумою майже $15 000. 29 авторів отримали винагороду на свої криптогаманці, інші художники віддали свою частку на загальну допомогу. Таким чином, $3846 було перераховано митцям, а $12 000 — на Фонд Save Ukraine від CEO Club Ukraine  

Продажі робіт тривають. Придбати NFT можна за посиланнями:

Ukraine Now

Ukraine Now II

Lighthouse Ukraine


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали