Українців навчатимуть онкосвідомості на YouTube

Всеукраїнський інформпроєкт

Щороку в Україні діагностують близько 120 тисяч нових випадків захворювання на рак, а показник смертності становить понад 55 тисяч щорічно. За даними Національного канцер-реєстру, впродовж останніх років найчастіше виявляють рак молочної залози, рак легень, колоректальний рак та рак передміхурової залози. Чоловіки хворіють на 19% частіше, ніж жінки. Через війну на 2023 рік прогнози також невтішні, а причинами є невчасне обстеження населення, недоступність медичної допомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникати стресів. 

ОНКОсвідомість

Ще однією причиною та проблемою є необізнаність, непоінформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення та лікування раку. Щодня пацієнти та їхні родичі стикаються з відсутністю професійної інформації щодо захворювань на рак, а інтернетом шириться безліч некоректних даних та відвертих міфів. А актуальна інформація щодо сучасних та ефективних методів лікування не завжди є доступною. 

Задля розвʼязання проблем якісного та фахового інформування українців Національний інститут раку запускає інформаційний YouTube-проєкт «ОНКОсвідомість» — цикл відеопрограм, в яких провідні фахівці надають вичерпні відповіді на часті запитання пацієнтів та їхніх родичів, розвінчують міфи та дають корисні поради. Проєкт покликаний насамперед підвищити онкообізнаність серед населення, а також онконастороженість серед лікарів. 

«ОНКОсвідомість» дозволить розширити межі обізнаності, надавши тисячам українців спеціалізовану інформацію про рак. У випусках можна отримати вичерпні відповіді не тільки про своєчасну діагностику раку, а й про те, як і коли необхідно її здійснювати, як стабілізувати психічний стан хворого, як обрати свого лікаря та не помилитися в терапії. 

Перший цикл програм розроблено напередодні місяця обізнаності про колоректальний рак за підтримки міжнародної французької фармацевтичної компанії «Серв’є Україна». 7 інформаційних програм про колоректальний рак будуть зʼявлятися щодня протягом тижня на YouTube-каналі проєкту

У світі колоректальний рак посідає провідні позиції серед онкологічних хвороб — 1,8 мільйона нових випадків та близько 800 тисяч смертей було зафіксовано минулого року. 

«За даними Національного канцер-реєстру, колоректальний рак посідає друге місце у структурі захворюваності та смертності в Україні. Щороку вперше виявляють близько 15 тисяч нових випадків. Серед пацієнтів, у яких вперше виявили рак, близько 25% помирають менш ніж за рік. Ми маємо говорити з людьми про рак. Відверто, прозоро, постійно, свідомо. Говорити, щоб якісно проінформувати та своєчасно виявити, говорити, щоб підтримати, говорити, щоб допомогти побороти», — розповідає Олена Єфіменко — виконувачка обов’язків генеральної директорки ДНП «Національний інститут раку». 

ОНКОсвідомість

«Онкологія для "Серв’є" є пріоритетним напрямом діяльності з фокусом на інноваційність та терапію  важковиліковних видів раку, — говорить Фредерик Фуйю, генеральний директор "Серв’є Україна". — Сьогодні разом із Національним інститутом раку ми запускаємо проєкт, щоб допомогти тисячам українців дізнатись більше необхідної інформації про колоректальний рак. Ми віримо, що це допоможе пацієнтам та їхнім родичам зорієнтуватись у подальших кроках щодо діагностики, лікування, зміни способу життя тощо, а лікарям надасть можливість покращити ефективність спілкування з пацієнтами». 

ОНКОсвідомість

«В проєкті "ОНКОсвідомість" ми з лікарями НІР свідомо та простими словами розповідаємо про рак. Ми просимо кожного переглянути уважно перший цикл програм, поширити серед знайомих, привернути увагу друзів, адже це стосується кожного. Тільки разом можна зробити нашу країну здоровою. Тільки разом наблизити перемогу над раком. І чекайте наступних випусків», — ділиться Андрій Шипко — перший заступник директора ДНП «Національний інститут раку», один з авторів та ведучий програм. 

ОНКОсвідомість

Наступні цикли програм проєкту «ОНКОсвідомість» будуть присвячені раку молочної залози, раку легень, раку передміхурової залози, шлунку та підшлункової залози, раку шкіри та іншим. Цикли виходитимуть періодично кожні 2 місяці. 

Відео з презентації можна передивитись на YouTube-каналі агенції «Укрінформ».

Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Продюсер Азад Сафаров, що працював над «Будинком зі скалок»...


Джіджі Гадід і Леонардо Ді Капріо знову підігріли чутки про свій...


Читайте також
Популярні матеріали