«Створено жінками»: Як українські жіночі бренди виживають під час війни

Жінок, що продовжують підприємницьку діяльність, попри війну, відзначать спеціальною премією

Започаткована ще до повномасштабної війни, премія для жінок-підприємниць «Створено жінками» продовжила свою роботу, попри всі складнощі. Організатори, Франко-українська торгово-промислова палата, щойно оголосили імена 10 фіналісток. Це жінки, чиї локальні бізнеси продовжують працювати, сплачувати податки та створювати робочі місця у воєнний час.

премія для жінок-підприємиць «Створено жінками»

«У цей складний період жінкам-підприємницям особливо потрібна допомога, адже багато з них понесли додаткові витрати — хтось мав перевезти бізнес в інший регіон, чиєсь виробництво було знищене або залишилося на окупованих територіях. Крім того, це наш спосіб висловити підтримку і віру в перемогу українського народу», — каже Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати, членкиня журі.

До фіналу вийшли 10 учасниць із проєктами музею у темряві, педіатричної клініки, рослинної косметики, багаторазових засобів жіночої гігієни, студії балету для дорослих, крафтової сироварні, шкіряних аксесуарів, школи французької мови, системи рекомендацій одягу та аксесуарів, дерев’яних пазлів. Як українські жіночі бренди виживають у війну, розповіли фіналістки премії.

Ольга Шурова, школа французької мови Musique de langue

Ольга Шурова

«Ми розпочали свою роботу в жовтні минулого року. До війни встигли випустити два потоки учнів. Великим здивуванням і мотивацією стало те, що потік, який ми набрали в березні, був у два рази більший, ніж обидва попередні потоки разом узяті. Звісно, серед учнів були ті, хто вимушено виїхав до франкомовних країн, але більшість учнів — з України. Їхнім поштовхом до навчання стало усвідомлення, що жити потрібно сьогодні».

Марія Шкарапута, школа балету для дорослих Mary ballet

Марія Шкарапута

«Через війну ми втратили частину учнів і частину команди, але відкрили новий напрямок — онлайн, тож проводимо заняття для українок з усього світу. Головне завдання мого проєкту — вижити, надсилати частину прибутку армії, волонтерити, підтримувати учениць морально та фізично. Заняття балетом відволікають, зцілюють душу і тримають у формі. Нам потрібна здорова нація після перемоги».

Ірина Гурна, ЕcоТІМ For Girls 

Ірина Гурна

«До лютого цього року наш цех працював у Києві, а з першими пострілами перетворився в укриття. Наш бізнес залишається в Україні та продовжує працювати, ми перевезли виробництво і почали роботу майже з нуля».

Андріана Мальська, «Педіатрія Андріани Мальської» 

Андріана Мальска

«Дуже тішимося, що починають повертатися наші львівські пацієнти та розповідають, що наша медицина подобається їм набагато більше. Дякуємо ЗСУ за те, що дають можливість нашим дітям повертатися, ми віримо в нашу перемогу, у квітучу Україну і в те, що всі діти швидко повернуться до своїх домівок».

Головним призом мали стати 100 000 грн на розвиток бізнесу та ділова поїздка у Париж, але, оскільки подорожі тепер ускладнені, призовий фонд переформатований. Уже 12 липня стануть відомі імена трьох переможниць, а також однієї учасниці, яка отримає спеціальну відзнаку.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали