Колишня репортерка ABC і CNN, яка також працювала адвокатом у Росії та Україні, Ейлін О‘Коннор розповіла у колонці видання New York Times, що Захід помилково визначив слабкі місця Путіна, тому санкції проти РФ не є такими дієвими, як планувалося. Про це повідомив УНІАН.
«Що важливіше для росіян: влада чи гроші? Якщо ви ставите це питання, ви не розумієте росіян. Правильна відповідь — влада. Багато хто на Заході сподівається на повалення путінського режиму. Вони не розуміють ані Росії, ані того ставлення людей у Росії до влади», — розповідає вона.
Експертка зазначає, що сьогодні Путін зіткнувся з найбільшим випробуванням за всі 22 роки свого правління: з українським спротивом і збільшенням санкцій стосовно олігархів, нафти та передачі технологій. Однак у країні, де влада — це майже все, санкції та втрачені мільярди не змінять фундаментального принципу.
«У західних капіталістичних демократіях багатство часто прирівнюють до доступу до влади, тому багато хто вважає, що санкції проти олігархів можуть змусити їх почати тиснути на Путіна, аби він змінив курс. Це прорахування. Олігархи можуть володіти багатством, яке пов’язує їх із владою, і можуть бути використані Путіним, але у Росії це не означає, що в них є принаймні якась влада над ним або тими, хто перебуває у Кремлі».
Які слабкі місця Путіна?
Захід має розставити пріоритети в тому, що робить Росію наддержавою: нафта і збройні сили. Оглядачка стверджує, що якби європейські країни прагнули вплинути на Путіна, вони витрачали б менше часу на захоплення яхт, а зосередили б зусилля на зменшенні своєї залежності від російських енергоносіїв. На її думку, Захід повинен настояти на приєднанні Китаю та Індії до антиросійських санкцій.
Щодо збройних сил, найкращий спосіб підірвати російську армію — обмежити доступ до технологій.
Нагадаємо, що напередодні найпопулярніша газета Ірландії Irish Independent вперше в історії надрукувала головну статтю українською.
Текст: Аліса Єрмоленко