На першій благодійній вечері фонду «Дорога миру» у Празі зібрали понад 2 млн гривень

Важлива ініціатива

Понад три місяці українці борються за свою суверенність та мир, проходячи випробування жалем, розлукою та втратами, які принесла війна.

Серія благодійних вечерь CHARITY DINNERS — міжнародний благодійний проєкт, започаткований Аллою Барановською за підтримки фонду «Дорога миру» та МЗС України. Проєкт покликаний не дати світові забути, що війна все ще триває, а українці потребують допомоги. Важливо, як і на початку повномасштабного вторгнення, продовжувати волонтерську діяльність на підтримку армії та цивільних людей і гучно заявляти про війну Росії проти України всьому світу.

З такою метою центр гуманітарної допомоги «Дорога миру» провів першу благодійну вечерю у Празі, на якій вдалося зібрати 2 200 000 грн. Кошти, виручені від продажу квитків та на аукціоні, направили на закупівлю автомобілів для Збройних сил України, пів мільйона гривень із цієї суми зібрали лоти від збірної України з футболу, 525 000 грн уже надіслані у Фонд Президента України на оборону нашої держави. 

Кожна наступна благодійна вечеря матиме на меті цільову та конкретну допомогу. Волонтери обирають серед запитів, які щоденно тисячами надходять у фонд, найважливіші. 

Українська кухня — смачна, різноманітна, самобутня — створювалася протягом багатьох століть і відбиває не тільки історичний розвиток нашого народу, а ще і його звичаї та традиції, які зараз теж намагаються знищити російські загарбники. Вечеря завжди мала для українців сакральне значення, тому такий формат був обраний невипадково. Гості заходу в певному сенсі розділили стіл із 42 мільйонами українців. 

Шеф-кухарі серії благодійних вечорів Ольга Мартиновська та Володимир Ярославський підготували «подорож» кулінарними традиціями України.

Ольга Мартиновська та Володимир Ярославський

У меню були знайомі українські страви в сучасній інтерпретації: паляниця, яка вже стала одним із символів війни, борщ, котлета по-київськи, мініголубці та інше.

Перенестися в українське поле посеред Праги допомогли автентичні декорації від студії Сергія Парфьонова, платформ Bloomenty, Van VLIET Flower Group, Selena Rai та Engineered Arts.

Гості благодійного заходу вшанували пам’ять загиблих героїв та безневинних цивільних людей хвилиною мовчання, а на екрані у цей момент транслювалися фото міст, що постраждали від російської агресії. 

Зібрати кошти вдалося також завдяки аукціону в рамках вечері, де розіграли особливі лоти з України: лімітовану марку «Русскій воєнний корабль... ВСЬО» за 385 000 грн, яку надали засновник фонду «Дорога миру» Микола Тищенко та гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський, картину художниці Соні Морозюк «Паспорт кольору неба», колекційне вино сапераві 2018 року від ACE & W by Stakhovsky, а також спеціальні лоти від національної збірної України з футболу, кошти від продажу яких передали у Фонд Президента України «United24», — вимпел, мʼяч та футболку з підписами гравців. 

Головні ініціаторки бладійних вечорів — інфлюенсерки та амбасадорки фонду «Дорога миру» Алла Барановська та Аліса Хомер. Дівчата вже вдруге залишили свої домівки через російську агресію. Уперше війна їх застала ще 2014 року в рідному Донецьку. 

Алла Барановська та Аліса Хомер

Благодійна вечеря у Празі відбулася за підтримки родини Яремчуків.

Дружина футболіста Романа Яремчука Христина Яремчук

Ведучим вечора став Тимур Мірошниченко, а запрошеною співачкою — TAYANNA.

Тимур Мірошниченко

TAYANNA

Наступна благодійна вечеря відбудеться в Парижі, де організатори планують зібрати ще більше коштів на допомогу Україні.


Реклама

Популярные материалы

Портрет нації: прикраси, які носили українки


5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Чому йод важливий для жінок та в яких продуктах він міститься...


Читайте також
Популярні матеріали