«Мені потрібно захищати цю країну». Історії українських жінок, які борються з російськими окупантами

Не тільки захисники, а й захисниці

Щодня захисники боронять Україну, патрулюють блокпости, евакуюють мирне населення та надають медичну допомогу. Однак серед них є не тільки чоловіки, а й багато жінок, які вирішили залишитися в нашій країні й протистояти окупантам. Про історії таких захисниць написало видання The Washington Post.

Вікторія Крамаренко

Медична працівниця Вікторія Крамаренко останні три тижні провела на лінії фронту в Ірпені: під час рятувальних місій вона потрапляла під обстріли та надавала допомогу важко травмованим цивільним особам.

Вікторія Крамаренко працювала волонтеркою ще з 2015 року, використовуючи відпустки для лікування поранених солдатів і мирних жителів на передовій. Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, жінка вирішила проводити прискорений курс бойової медицини для територіальної оборони. Однак після посилення наступу окупантів робота Вікторії Крамаренко перемістилася до розбитого мосту в Ірпені — там вона й допомагала цивільним евакуюватися.  

Сержант Дар’я Філіп’єва

Дар’я Філіп’єва на початку війни була у відпустці — облаштовувала свою нову квартиру в Києві.

«Я не могла просто залишитися вдома, тому що я солдат, сержант, бойовий медик, і мені потрібно захищати цю країну», — розповіла жінка, яка раніше була бойовою медикинею української армії в Луганську. 

Вона вперше прийшла в армію у 2019 році із почуття обов’язку зробити щось важливе для країни. Дар’я Філіп`єва закінчила курс для бойового медичного персоналу, а за її швидку реакцію отримала прізвисько «Блискавка». Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України вона приєдналася до територіальної оборони Києва. Дар’я Філіп`єва почала навчати інших бойової медицини. Для неї важливо, щоб на полі бою її бачили не лише як жінку, а й як «громадянку цієї країни».

Дар’я Васильченко

Дар’я Васильченко вперше навчилася стріляти ще в дев’ятому класі. Тоді вона з дівчатами проходила курс медичної допомоги, а пізніше приєдналася й до хлопців, щоб уміти користуватися зброєю. У мирний час працювала в Департаменті муніципальної безпеки Києва, а зараз відповідає за підтримання безпеки в північній частині Києва. 

«Я просто посміхаюся і кажу, що у кожного своя робота, і все буде добре», — відповідає Дар’я на питання чоловіків, чому вона вирішила обрати саме таку діяльність. 

Цього тижня окупанти влучили в її житловий будинок у Києві. Дівчина сказала, що це просто квартира, яку вона зможе потім відновити. Проте зараз вона бореться ще з більшим запалом. 

Олена Бушинська 

Олена Бушинська — професійна візажистка. Зараз вона носить автомат і ночує у будівлі, призначеній для територіальної оборони Києва. Дівчина сортує ліки, розпоряджається їжею та готує гарячі напої. А ще вміє користуватися зброєю.

Деякі навички роботи візажисткою допомогли Олені й під час війни. Вона не боїться торкатися облич, очей чи ран, так само як і не боїться крові. А ще вміє примирити співрозмовників, якщо раптом серед волонтерів виникають суперечки. 

Навіть на передовій вона не забуває про стиль — тому й досі наносить яскравий макіяж очей та носить чоботи Doc Martens.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали