Крим, 5-та ранку — у Лондоні пролунають історії політичних в’язнів Криму

Участь візьмуть відомі особистості

У Лондоні 16 січня відбудеться документальний перформанс «Крим, 5-та ранку». Відомі митці з різних країн читатимуть історії 11 політв’язнів Криму у театрі Kiln, де збереться близько 250 глядачів. Перформанс є частиною сезону культури Велика Британія — Україна. Режисеркою стала Джозефін Бартон («Наш спів для Бабиного Яру»). 

Політв`язні Криму

«Крим, 5-та ранку» — це документальний перформанс на основі п’єси «Crimea, 5 am» драматургинь Наталки Ворожбит та Анастасії Косодій. Крізь свідчення любові й боротьби в теперішньому Криму п’єса зосереджується на порушеннях прав людини та переслідуваннях на півострові після незаконної тимчасової окупації Росією. 

Пролунають історії, написані на основі інтерв’ю з політв’язнями, журналістами та їхніми сім’ями. Ми почуємо від дружин політичних в’язнів про їхнє життя, дружбу та любов. Про те, як вони бережуть свої домівки, заручившись підтримкою згуртованої жіночої спільноти, а також про те, як цей досвід їх змінив та зробив ще сильнішими. Дізнатися більше про героїв можна тут.

Політв`язні Криму

Участь у читаннях візьмуть 13 відомих особистостей, зокрема Марія Романенко, українська журналістка та письменниця, Олександра Холл Холл, колишня пані посол Великобританії у Грузії, Кристина Каталина, румунсько-німецька акторка і продюсерка, Лана Біба, шведсько-українська акторка та режисерка, Валід Елгаді, британсько-суданський актор і письменник, Лаура Ханна, британсько-єгипетська співачка, актор Калін Бло (серіал «Проєкт Лазар», драма Netflix «Мрії на льоду», серіал BBC «Вбиваючи Єву») та інші. 

Після читань відбудеться постшоу-розмова за участі Мартіна Брайта, головного редактора Index on Censorship; Рорі Фіннін, Cambridge Ukrainian Studies; Марії Романенко, режисерки Джозефін Бертон та Олександри Холл Холл. Онлайн доєднається Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту та співзасновник організації «КримSOS». 

Політв`язні Криму

Проєкт «Крим, 5-та ранку» був ініційований Українським інститутом та Міністерством закордонних справ України в рамках Кримської платформи та у співавторстві з Дмитром Костюминським і театральною компанією Dollmen. 

Раніше читання проходили у Берліні, Кельні, Варшаві та Києві. Дізнатися більше про проєкт можна на сайті Українського інституту. Деякі попередні вистави доступні для перегляду.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Наймодніші водолазки сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали