Книги про зґвалтування бійцями Червоної армії наприкінці Другої світової війни

Прихована правда 

Після виходу російської армії з території Київської області світу відкрилася жахлива правда про звірства та знущання окупантів над місцевими жителями, зокрема про катування, вбивства та зґвалтування. Правозахисники відмічають масовість та особливу жорстокість сексуального насилля, вчиненого над українками, та пояснюють його відчуттям безкарності, а історики нагадують про численні ґвалтування радянською армією наприкінці Другої світової війни.

Статистику про зґвалтування Червоною армією збирали німецькі лікарі. За їхніми даними, кількість жертв лише у Берліні становила від 95 до 130 тисяч, а загальне число німкень, які пережили цю трагедію, сягає двох мільйонів. Один із лікарів припускає, що кожна десята жінка згодом померла, переважно наклавши на себе руки.

Крім цього, свідчення про сексуальне насильство Червоної армії можна знайти й у літературі. Ми зібрали для вас добірку книг, які порушують цю жахливу й болісну тему.

Книги про зґвалтування Червоною армією наприкінці Другої світової війни

«Жінка в Берліні», Марта Гіллерс

Літературний та історичний пам’ятник усім безголосим німкеням, які стали жертвами ґвалтувань у зруйнованому Берліні у 1945 році. Книга була опублікована у вигляді серії анонімних щоденників у 1954 році в США та стала першою, яка порушила табуйовану в суспільстві тему. Ім’я авторки розсекретили лише через 2 роки після її смерті — у 2003-му.

«Чому у мене не було сексу», Габріела Кепп

Перша, видана у Німеччині книга, присвячена сексуальному насиллю радянської армії. Габріела Кепп опублікувала її під своїм справжнім ім‘ям, зазначивши, що говорить від імені всіх жертв, тому що «окрім неї, це зробити вже нікому». Авторка книги була зґвалтована чотири рази протягом однієї доби, дівчині було всього 15 років.

«Коли прийшли солдати», Міріам Ґебгардт

«Коли прийшли солдати. Зґвалтування німецьких жінок наприкінці Другої світової війни» — наукова праця, в якій авторка розповідає про звірства, вчинені радянською армією та західними союзниками щодо німкень.

«Ми, діти насилля», Міріам Ґебгардт

Продовження об’ємної праці німецької дослідниці й журналістки, де  вона об’єднала розповіді окремих людей і факти. В основі книги лежать свідчення п’яти дітей, народжених не від зґвалтування, які розповідають історії своїх зґвалтованих матерів.

«Падіння Берліну. 1945», Ентоні Бівор

Праця британського історика Ентоні Бівора про взяття Берліну, в основу якої покладені архівні дані різних країн та інтерв’ю з учасниками та свідками штурму. В книзі є свідчення про численні зґвалтування не лише німкень, а й польських, угорських, українських, білоруських і російських жінок і дівчат, які були примусово вивезені до Німеччини.


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


7 образів в етностилі, які вам варто повторити цього Різдва...


Читайте також
Популярні матеріали