Катрін Деньов стане спеціальною гостею Одеського міжнародного кінофестивалю

Актриса отримає почесну нагороду ОМКФ — «Золотого Дюка» за внесок у кіномистецтво

Легендарна французька актриса, двічі володарка премії  «Сезар» за найкращу жіночу роль Катрін Деньов стане спеціальною гостею 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю, що триватиме з 12 по 20 липня. Актриса отримає почесну нагороду ОМКФ — «Золотого Дюка»  за внесок у кіномистецтво. Окрім того, в межах фестивалю глядачам буде представлено міні-ретроспективу трьох найзнаковіших фільмів за участі Катрін Деньов

Катрін Деньов
 
Ікона французького кіно Катрін Деньов зіграла в більш ніж ста фільмах. Перший зліт в кар'єрі актриси відбувся завдяки романтичному мюзиклу «Шербурзькі парасольки» (1964) Жака Демі. Картина відома завдяки музиці Мішеля Леграна. Роль юної Женев'єви — ніжної, трохи легковажної, меланхолійної дівчини з невеликого містечка, — відкрила Катрін дорогу в світ великого кіно. Стрічка отримала Золоту пальмову гілку на  Каннському кінофестивалі 1964 року. Не оминули фільм увагою й американці — «Шербурзькі парасольки» отримали чотири номінації на «Оскар».

мюзикл «Шербурзькі парасольки»Кадр з мюзиклу «Шербурзькі парасольки»

У її фільмографії також багато складних і незвичних ролей. Наприклад, у фільмі «Денна красуня» (1967) режисера Луїса Бунюеля актриса взяла на себе роль заміжньої жінки, що віддалася мазохістським фантазіям. А в еротичному трилері «Голод» ( 1983) режисера Тоні Скотта Катрін Деньов перевтілилася у жіночого вампіра. У цій стрічці вона блискуче зіграла у тандемі з  британським музикантом, актором Девідом Бові. Катрін Деньов двічі удостоєна премії «Сезар» за найкращу жіночу роль — у 1981 році за фільм «Останнє метро» ( реж. Франсуа Трюффо), а у 1993 — за «Індокитай» (реж. Режис Варньє). Своїми різноплановими ролями в кіно Катрін Деньов зарекомендувала себе як провідна французька актриса.

Катрін Деньов

Катрін Деньов знімалася у багатьох американських фільмах, а також у стрічках, знятих в інших європейських країнах, однак до французького кіно у неї найсильніша любов, як зізнається вона сама. Актриса радо погоджується співпрацювати з режисерами-початківцями, які тільки напрацьовують собі ім’я, але за умови цікавого сценарію.

Крім цього, Катрін Деньов активно займається соціальними питаннями. Зокрема, у 1971 році вона написала відкритий лист разом із письменницями, серед яких були Сімоне де Бовуар і Маргеріт Дюрас, із закликом скасувати французький закон проти абортів.

В межах Одеського міжнародного кінофестивалю Катрін Деньов особисто представить міні-ретроспективу фільмів, найзнаковіших для своєї акторської кар’єри, а також проведе майстер-клас.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Від Кеті Голмс до Дуа Ліпи — цю модель сумки вже додали до своїх...


Читайте також
Популярні матеріали