Херсон — це Україна: як світ відреагував на звільнення міста

День, який українці ніколи не забудуть

Збройні Сили України звільнили Херсон 11 листопада. Сотні містян зустрічали ЗСУ оваціями, обіймами та синьо-жовтими прапорами. Мережу заполонили численні відео, на яких херсонці танцюють і співають Гімн України на вулицях, тиснуть руки військовослужбовцям і просять їх залишити свій підпис.

Херсон

Звільнення Херсону святкували не лише в Україні, а й за кордоном. Із цієї нагоди ми підготували для вас добірку висловлювань світових політиків.

Рафаель Ґлюксман

Депутат Європейського парламенту, французький журналіст

«Кожен євро допомоги українському опору є найкращою інвестицією в європейську колективну безпеку. Допомагати Україні означає допомагати Європі та Франції. Це допомога самим собі».

Еммануель Макрон

Президент Франції

«Вітаю з поверненням Херсону до України, це важливий крок на шляху до повного відновлення її суверенних прав. Франція й надалі підтримуватиме українців та українок».

Херсон

Саломе Зурабішвілі

Президентка Грузії

«Вітаю Україну з поверненням Херсону. Це результат єдності та стійкості України. Це великий крок на шляху до відновлення її суверенітету та цілісності. Грузинський народ радіє разом з вами. Слава Україні!»

Матті Маасікас

Глава представництва ЄС в Україні

«З Україною (до Херсону. — Ред.) повертається і Європа».

Херсон

Бріджит Брінк

Посол США в Україні

«Мене надихають новини про те, як відважні захисники України увійшли в місто Херсон. Росія могла б завершити цю війну сьогодні, вивівши свої війська з решти території України».

Анка Фельдгузен

Посол Німеччини в Україні

«Ще одна найочікуваніша Перемога Збройних Сил України — звільнення Херсону! Сподіваюся, що свою відпустку влітку 2023-го проведу на Херсонщині. Увесь світ віддає гідну шану тим, хто мужньо боронить і звільняє рідну землю. Вічна пам’ять полеглим!»

Херсон

Мелінда Сіммонс

Посол Великої Британії в Україні

«Увесь день не могла зосередитися на чому іншому. Херсон — це Україна».

Майкл Макфол

Експосол США в Росії

«Путін програв битву за Київ. Путін програв битву за Харків. Путін програв битву за Херсон. Де він програє далі?»

Херсон

Ріші Сунак

Прем’єр-міністр Великої Британії

«Я говорив з Володимиром Зеленським і підтвердив, що ми надішлемо ще 1000 ракет класу "земля — повітря" і понад 25 тисяч зимових комплектів для екстремальних холодів».

Звільнення Херсону не оминули увагою і світові ЗМІ: американські, британські, французькі, німецькі, іспанські та багато інших.

Херсон

«Херсон — це ключ до півдня України, а мрії Кремля стали пилом», — написало американське видання ABC News.

Військові аналітики Politico впевнені, що звільнення Херсону погіршить моральний стан російських військ і зміцнить віру українців у перемогу, а Financial Times стверджує, що це збільшить постання зброї та фінансову підтримку України.

Херсон


Реклама

Популярні матеріали

Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


13 головних трендів сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали