Фільм українського режисера Максима Наконечного «Бачення метелика» дебютує на цьогорічному Каннському кінофестивалі

 Показ кінострічки відбудеться в секції «Особливий погляд»

На цьогорічному Каннському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра фільму українського режисера Максима Наконечного «Бачення метелика». Про це офіційно повідомив організаційний комітет на пресконференції. Показ кінострічки відбудеться в секції «Особливий погляд».

Повнометражний дебют Максима Наконечного — це сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

«Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, з якими ми як суспільство мали би впоратися. Але це виявився фільм про наше теперішнє й майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо посідає в ній кожна людина. Участь у фестивалі в Каннах була та є мрією для кожного/-ї з кінематографістів/-ок, але в цей момент я, чесно кажучи, мало відчуваю радості з цього приводу, адже безліч моїх співгромадян і співгромадянок зараз проходять через жахи, зображені в нашій роботі. Але я усвідомлюю, що Каннський міжнародний фестиваль — це найкращий майданчик для того, аби саме українські голоси були почуті, й світ нарешті почав правильно розставляти акценти, бачити зв‘язки російської культури й російської агресії і розглядати українсько-російські стосунки крізь колоніальну оптику», — зазначив режисер стрічки. 

Головні ролі зіграли актори театру та кіно Рита Бурковська та Любомир Валівоць, а також драматургиня Наталка Ворожбит та актор Мирослав Гай. У  фільмі взяли участь і непрофесійні актори: реальні лікарі та військові. 

Режисером та сценаристом кінострічки став Максим Наконечний, його співсценаристкою — Ірина Цілик. Продюсерки фільму — Ліза Сміт і Дар’я Бассель, а міжнародні копродюсери — Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон та Серхіо С. Аяла. Над виробництвом фільму працювали 4 країни: Україна, Чехія, Хорватія та Швеція.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали