Фільм українського режисера Максима Наконечного «Бачення метелика» дебютує на цьогорічному Каннському кінофестивалі

 Показ кінострічки відбудеться в секції «Особливий погляд»

На цьогорічному Каннському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра фільму українського режисера Максима Наконечного «Бачення метелика». Про це офіційно повідомив організаційний комітет на пресконференції. Показ кінострічки відбудеться в секції «Особливий погляд».

Повнометражний дебют Максима Наконечного — це сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

«Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, з якими ми як суспільство мали би впоратися. Але це виявився фільм про наше теперішнє й майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо посідає в ній кожна людина. Участь у фестивалі в Каннах була та є мрією для кожного/-ї з кінематографістів/-ок, але в цей момент я, чесно кажучи, мало відчуваю радості з цього приводу, адже безліч моїх співгромадян і співгромадянок зараз проходять через жахи, зображені в нашій роботі. Але я усвідомлюю, що Каннський міжнародний фестиваль — це найкращий майданчик для того, аби саме українські голоси були почуті, й світ нарешті почав правильно розставляти акценти, бачити зв‘язки російської культури й російської агресії і розглядати українсько-російські стосунки крізь колоніальну оптику», — зазначив режисер стрічки. 

Головні ролі зіграли актори театру та кіно Рита Бурковська та Любомир Валівоць, а також драматургиня Наталка Ворожбит та актор Мирослав Гай. У  фільмі взяли участь і непрофесійні актори: реальні лікарі та військові. 

Режисером та сценаристом кінострічки став Максим Наконечний, його співсценаристкою — Ірина Цілик. Продюсерки фільму — Ліза Сміт і Дар’я Бассель, а міжнародні копродюсери — Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон та Серхіо С. Аяла. Над виробництвом фільму працювали 4 країни: Україна, Чехія, Хорватія та Швеція.


Реклама

Популярні матеріали

10 фільмів, які варто передивитися цієї осені


Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Читайте також
Популярні матеріали