«Шоу падає у прірву»: експерти розкритикували перші епізоди шостого сезону «Корони»

Через історичні неточності та «привида принцеси Діани»

16 листопада на платформі Netflix дебютували перші чотири епізоди фінального сезону популярного серіалу «Корона». Події у шостому сезоні шоу розгортаються наприкінці 90-х та на початку 2000-х років — зокрема, сюжет перших серій сфокусований на стосунках принцеси Діани з Доді аль-Фаєдом та їхній трагічній загибелі. Також у нових серіях можна побачити привид леді Ді, який являється принцу Чарльзу та королеві Єлизаветі II.

Попри високі очікування телеглядачів та критиків, експерти розкритикували перші епізоди серіалу як за окремі сцени, які видалися їм невдалими, так і за історичні неточності. Про це повідомляє BBC.

«Окрім усіх своїх формальних недоліків "Корона" пізнього періоду також неймовірно страждає від того, що її дія розгортається в межах живої пам`яті. Навіть якби там було з чим взаємодіяти, спогади та відповідні питання, що переповнюють свідомість глядача на кожному етапі, унеможливили б це», — йдеться в рецензії видання Guardian.

Також там додали, що, попри чудову акторську гру, «серіал почав розхитуватися в третьому сезоні, повністю втратив рівновагу протягом наступних двох і зараз падає у прірву».

Видання The Telegraph підтримало думку про те, що один з найпопулярніших серіалів від Netflix потрапив у «глухий кут», оскільки новий сезон «переслідує химерний привид принцеси Діани». В рецензії зазначається, що використання привида Діани в декількох сценах виглядає як «відчай з боку сценариста Пітера Моргана». Також у The Telegraph розкритикували зображення сцени автокатастрофи:

«У серіалі добре передано хаос останнього дня Діани й Доді в Парижі, але немає жодної сцени в тунелі мосту Альма. Ми переходимо від звуку аварії до телефонного дзвінка в Балморалі».

Свою думку щодо нових серій шоу висловили й експерти з історії.

«Як історику мені іноді хочеться плакати. Глядачі часто очікують певного ступеня точності від шоу, тому що якість виробництва дуже висока, але ми не завжди отримуємо це», — зазначила в коментарі BBC королівський історик Келлі Свейбі.

Свейбі додала, що «Корона» використовує «художню ліцензію» на зображення чутливих подій, тому що «ніхто не знає, що відбувалося на приватних заходах» — зокрема, в той момент, коли принц Чарльз повідомив своїм синам новину про смерть Діани.

Висловився й колишній прессекретар аль-Фаєда Майкл Коул, який назвав припущення про те, що батько Доді «створив» ці стосунки, повною нісенітницею:

«Він був у захваті від того, що його старший син і близька подруга його сім`ї Діана були разом. Але змусити двох людей закохатися одне в одного? Це було за межами навіть його великих талантів».

Раніше Netflix заявляв, що серіал є драмою, заснованою на історичних подіях. Решта шість епізодів фінального сезону вийдуть на Netflix 14 грудня й покажуть, зокрема весілля принца Чарльза і Камілли та початок роману принца Вільяма й Кейт Міддлтон.


Реклама

Популярні матеріали

Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


«Мій бекграунд — це основа, що дарує мені свободу». Інтерв’ю з...


Читайте також
Популярні матеріали