Єлизавета ІІ померла 8 вересня у віці 96 років у сімейному колі в замку Балморал, що на півночі Шотландії. У понеділок, 19 вересня, у Вестмінстерському абатстві відбулася церемонія прощання з королевою, яку відвідали близько двох тисяч гостей з різних куточків світу: США, Польщі, Франції, Нової Зеландії, Ізраїлю, Канади та інших країн. Єлизавету ІІ поховали у каплиці Георга VI разом з її чоловіком принцом Філіпом, який відійшов за межу вічності минулого року.
Похорон улюбленого монарха був наповнений символами та важливими деталями. Сьогодні ми зібрали для вас 7 маловідомих фактів про похорон королеви.
Труну Єлизавети ІІ виготовили ще 30 років тому
Велику увагу під час церемонії прощання з королевою привернула її труна. Вона була виготовлена фірмою AW Lymn, The Family Funeral Service ще 30 років тому за особливою технологією створення гробів членів королівської сім’ї. Креативний директор компанії пояснив, що труни виготовляються ще за життя монархів, щоб не виникало затримки.
Традиція виготовлення обшитих свинцем трун налічує сотні років. Використання цієї технології для поховання членів королівської сім’ї пояснюється тим, що свинець забезпечує герметичність. Окрім цього, труна зроблена з добре витриманого дуба з маєтку Сандрингем.
Квіти з весільного букету Єлизавети ІІ
Нещодавно британська королівська сім’я повідомила у Twitter, що в надгробний вінок Єлизавети ІІ було вплетено квіти, вирощені з тих, які були у весільному букеті Єлизавети ІІ у 1947 році.
«На прохання короля вінок складається з листя розмарину, англійського дуба та мирта (зрізаного з рослини, вирощеної з мирта у весільному букеті королеви), а також квітів у золотих, рожевих і темно-бордових відтінках із вкрапленнями білого, зрізаних у садах королівських резиденцій».
Останнє послання від Чарльза ІІІ
Після смерті Єлизавети ІІ члени королівської сім’ї опублікували свої офіційні звернення. Зокрема, принцеса Анна розповіла про останній день матері, а сестри-принцеси Євгенія і Беатріс поділилися архівною світлиною та написали дуже особисте звернення до бабусі. Тишу порушив навіть принц Гаррі.
Чарльз ІІІ вирішив вкласти своє послання у вінок, що лежав на труні королеви.
«У люблячій та відданій пам’яті, Чарльз Р.», — було сказано в записці.
Символічні прикраси жінок королівської сім’ї
Жінки королівської сім’ї одягли особливі прикраси, які їм подарувала покійна королева. Камілла Паркер-Боулз обрала брошку у вигляді серця з діамантами та сапфірами, яка колись належала королеві Вікторії, а Єлизавета ІІ одягала її на святкування діамантового ювілею правління.
Кейт Міддлтон обрала перлове кольє з діамантовим кулоном, яке раніше носила Єлизавета ІІ, та сережки-підвіски з бахрейнськими перлами з ювелірної колекції королеви. Її донька, принцеса Шарлотта, одягла діамантову брошку у вигляді підкови, яку їй подарувала прабабуся на знак їхнього спільного захоплення конями.
Навіть Меган Маркл, яка не змогла стримати сльози під час церемонії, доповнила свій образ сережками з перлами та діамантами — також подарунком Єлизавети ІІ.
Чотирилапі гості похорону
Однією з найбільш зворушливих деталей похорону Єлизавети ІІ стало прощання з нею її домашніх улюбленців. Коргі Муїк і Сенді, подаровані королеві після смерті принца Філіпа, терпляче чекали на прибуття труни королеви до Віндзорського замку разом із двома помічниками.
На прощання з Єлизаветою ІІ привели не лише її собак, а й поні Емму, яка смиренно проводжала свою господарку в останню путь.
Президент США застряг у заторі дорогою на церемонію
На прощання з королевою Єлизаветою ІІ були запрошені лідери багатьох країн: Еммануель Макрон, Джастін Трюдо, Анджей Дуда, Джо Байден та багато інших. Однак доїхати до Вестмінстерського абатства без пригод удалося не всім — президент США Джо Байден застряг у заторі дорогою на похорон монарха. У Мережі британці жартують, що навіть броньований лімузин Джо Байдена «Звір» не впорався з лондонськими заторами.
Бешкетник принц Луї не з’явився на похороні
Молодший син принца Вільяма і Кейт Міддлтон — принц Луї не відвідав похорон своєї прабабусі. У Мережі одразу згадали, як поводився маленький бешкетник під час урочистих заходів до платинового ювілею правління Єлизавети ІІ, та порівняли його з Кевіном — головним героєм фільму «Сам удома».