5 культових хітів Майкла Джексона, які змінили світ музики

65 років з дня народження легенди попмузики

У цей день 1958 року на світ з`явився один із найвідоміших артистів в історії музики Майкл Джексон. Отримавши міжнародну популярність у 12-річному віці як соліст дитячого гурту «П`ятірка Джексонів» (The Jackson Five), згодом він став культовим сольним виконавцем, володарем численних премій та нагород, «королем попмузики», який мав неабиякий вплив на музичну індустрію. В день народження легенди згадуємо його культові хіти, які розривали чарти та задавали тренди у музичному світі.

«Billie Jean», 1983

«Billie Jean» — одна з найвідоміших пісень Майкла Джексона з його альбому «Thriller», який був випущений у 1982 році. Пісня, що розповідає про фанатку співака, яка стверджувала, що вона є матір`ю одного з його близнюків, стала справжнім хітом та відразу опинилася на перших рядках в американських чартах Billboard Hot 100 та R&B Singles. Композиція має характерний басовий риф та ритмічний стиль, що дозволяє миттєво впізнати її серед сотень інших. У 1989 році «Billie Jean» отримала статус «платинової» пісні. Вона потрапила до списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone. У відеокліпі до пісні «Billie Jean», який став першим музичним відео афроамериканського виконавця, що потрапив до гарячої ротації телеканалу MTV, Майкл показав свої таланти як танцюриста. Саме під цю пісню Джексон виконував свою легендарну «місячну ходу».

«Thriller», 1982

Ця пісня Майкла Джексона з однойменного альбому є однією з найвідоміших і найвпливовіших композицій в історії музики. «Thriller» має характерний ритм і мелодію, проте по-справжньому культовим стало 14-хвилинне музичне відео до неї. Створений режисером Джоном Лендісом відеокліп нагадує фільм жахів — у ньому глядачі можуть побачити, як співак перетворюється на зомбі та виконує знаменитий танець «зомбі» разом з групою танцюристів. Одним з найвідоміших епізодів відеокліпу є момент, коли Майкл ходить цвинтарем під місяцем, доки актор Вінсент Прайс зачитує за кадром моторошний текст. «Thriller» потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найкраще музичне відео всіх часів, а у 2009 році він став першим кліпом, який було занесено до Національного реєстру фільмів США.

«Beat It», 1983

Ця пісня поєднує поп- та рок-елементи й відома своїм гітарним соло від Едді Ван Галена. «Beat It» допомогла розширити межі популярної музики та показала, що жанрові обмеження можуть бути подолані завдяки таланту та креативності, а також відкрила шлях іншим музикантам для подальших експериментів. Не менш важливим було послання, закодоване у словах пісні та відеокліпі. Так, у відео ми бачимо зіткнення двох груп молодих людей, які вирішили свої непорозуміння завдяки танцям — ця концепція вказувала на важливість вирішення конфліктів мирним шляхом та застосування талантів замість насильства.

«Black or White», 1991

Ця пісня з альбому «Dangerous», випущеного у 1991 році, відобразила повільне зміцнення впливу попроку на музику Майкла Джексона. Пісня, яка стала найуспішнішою з часів «Billie Jean» та зайняла перші місця у хіт-парадах багатьох країн, має сильну мелодію та притаманну хітам Джексона виразну ритміку. Окрім цього, вона несе у собі важливий меседж про рівність та взаєморозуміння між представниками різних рас. «Black or White» продемонструвала Майклове бажання використовувати свою популярність для покращення суспільства та спонукала аудиторію до роздумів про важливість толерантності та прийняття інших.

«Smooth Criminal», 1987

Сьомий сингл з альбому співака «Bad», який було випущено у 1988 році. На початку 80-х Джексон хотів створити композицію про гангстера — спочатку було створено «Chicago 1945», присвячену атмосфері кримінального Чикаго, а пізніше — «Al Capone». Композиція, в якій співалося про знаменитого злодія, стала основою для створення «Smooth Criminal». Пісня у стилі фанк розповідає про вбивство дівчини на ім`я Енні. Не менш культовою є відеоробота «Smooth Criminal» — у ній Джексон демонструє прийом, який прозвали антигравітаційним нахилом. Артист та його танцюристи відхиляються від вертикальної осі на сорок п`ять градусів, утримуючи спину та ноги прямими, що суперечить законам фізики.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали