Все про інтегративний підхід до здоров’я і краси: велике інтерв’ю з лікаркою Анною Безик

Чесні відповіді на питання, які турбують кожного

На українському ринку чимало клінік і салонів, які дбають про здоров`я та красу жінок, пропонуючи власні унікальні підходи до догляду. Кожна з них має свої переваги, і кожен клієнт обирає той варіант, який йому до вподоби. Окреме місце серед них займає Ahentsiia Krasy — превентивна клініка з інтегративним підходом, яка не женеться за трендами, а впродовж восьми років будує довірливі відносини з клієнтами, впроваджуючи нові методики та процедури, свято дотримуючись ключового принципу «Не нашкодити».

Ми поспілкувалися із засновницею і головним лікарем Ahentsiia Krasy, трихологом, лікарем інтегративної і превентивної медицини Анною Безик і розпитали її, як змінилися запити клієнтів клініки за час великої війни, які найпоширеніші помилки найчастіше допускаються в догляді за волоссям, з якими проблемами працює натуропат та чи правда, що за превентивною медициною — майбутнє? Більше — в нашому ексклюзивному інтерв’ю.

Анно, розкажіть, як виникла ідея створення вашої клініки? Який досвід ви мали ДО?

Гармонійно — я вважаю, що мій розвиток і розвиток клініки відбувається саме так. Я навчалась багато в різних місцях. Спочатку в мене був інтернет-магазин косметики, потім дівчата просили про зустрічі, щоб підібрати догляд, так утворилось ком’юніті у кавʼярнях. Закінчення навчання — оренда робочого місця — трихологічна консультація (це було перукарське крісло) — ріст запитів до мене, як до спеціаліста, — перші думки про розширення. Потім були орендовані кабінети, а далі вже цілий простір і наймані співробітники. Мої люди зі мною залишаються на постійній основі, але, на жаль, міграція під час війни з деякими мене розлучила. 

До речі, вибір професії не був для мене випадковим. Моя бабуся працювала лікарем у закладі для психічно хворих та покинутих людей. Ця робота не була престижною в ті часи, але вона завжди дуже любила людей і не могла не піклуватися про тих, хто цього потребував. Думаю, що мої людські, а згодом і професійні якості формувалися на прикладі моїх рідних.  

Чому ви обрали напрям превентивної клініки з інтегративним підходом? Чому саме його ви вважаєте ефективним?

Превентивна медицина — це медицина майбутнього нашої планети. Це турбота про тіло, розум та загалом людину в комплексі. Це той метод, який допомогає нам попередити захворювання, поліпшити стан здоровʼя завдяки повній модифікації життя. 

Що відрізняє вашу клініку від інших? І як змінилася ваша діяльність за 8 років? Від чого з часом довелося відмовитися, що стало, на вашу думку, не ефективним, а які тренди, навпаки, були імплементовані в Ahentsiia Krasy?

Я поважаю роботу кожної людини, і в мене немає бажання кричати всюди, що ми одні з кращих в цій країні. Ми просто різні, і це нормально, бо кожен обирає те, що імпонує йому, і такої, як я, точно не буде. Але що вирізняє нас, то це ідентифікація. Вона полягає в самому підході, головне правило для нас — запит клієнта. Ми завжди шукаємо причину того чи іншого захворювання — від випадіння волосся і акне до дефіциту заліза в організмі. Дізнавшись причину, ми пропонуємо лікування. І тут найголовніше — якщо клієнту не імпонує превентивний підхід і він обирає підняти залізо крапельницею, ми його відпускаємо шукати далі свого спеціаліста, тому що причина низького заліза — це хвороби шлунково-кишкового тракту і крапельниця може тільки нашкодити. Ми не відступаємо від свого підходу і не проводимо процедури та лікування «чарівною пігулкою», хоч попит на це великий і заробити можна на цьому добре. Але це немає нічого спільного з лікуванням і може тільки нашкодити. Космецевтика, яка представлена в клініці, і те, на чому працюють спеціалісти, відібрані косметичним хіміком, до нас на вітрину так просто не потрапити. Все, чим ми пригощаємо клієнтів, я відбираю сама: якісне коровʼяче молоко з коротким терміном дії, печиво, яке випікається за моїм рецептом та з якісних продуктів, та багато іншого. За моєю клінікою стою я й команда, яку я обрала і яка діє за моїми принципами — принципами людяності. 

За 8 років ми виросли як команда, до нас доєдналися нові спеціалісти: лікар фізичний терапевт, остеопат, масажисти з інтегративним підходом. Перед нами постало більше задач, відповідальності та навчань. Наприклад, я зараз навчаюся в п’яти місцях, це складно, але необхідно. 

Наша діяльність і методи лікування не змінилися, тому що ми ретельно обираємо те, з чим рацюємо і як лікуємо. Ми не проводимо експерименти над людьми, ми робимо тільки те, в чому впевнені, і те, що не нашкодить. 

Як змінилися за цей час запити клієнтів? Чи могли б ви назвати топ-3 найпопулярніші на сьогодні процедури в Ahentsiia Krasy?

В умовах повномасштабного вторгнення, коли людина переживає найсильніший стресовий період, загострюються хронічні хвороби. Тому зараз є запити на остеопатію і масажі як дієві методи роботи з тілом, а саме зі спазмами і затисками; на консультації і лікування випадіння волосся й себорейного дерматиту. Адже на стресі спазмується жовчний міхур і ми погано засвоюємо жиророзчинні вітаміни, а це прямо впливає на  гідроліпідну мантію і робить шкіру сухою та подразненою, позбавляючи її природного барʼєру, тобто захисту.  Неможливо виділити один запит, тому що організм — цілісна система і все взаємоповʼязане, вирішувати проблеми треба комплексно. Тому ми не усуваємо сухість шкіри лише кремами, а випадіння волосся мезотерапією. 

У яких випадках ви можете відмовити клієнту в наданні послуги? Чи маєте особисто на практиці такі випадки?

Так, звісно, маємо, і це нормально, тому що це велика відповідальність. Наприклад, якщо клієнт, якого ми не бачили, формує запис на плазмотерапію чи пілінг обличчя. Ми одразу попереджаємо, що процедури робимо тільки після очного огляду спеціаліста, а плазму — тільки після аналізів крові, які ми пропишемо, і також очного огляду. Якщо пацієнт не погоджується з цими правилами, ми відмовляємо у записі. Таке буває дуже рідко, тому що люди, навпаки, розуміють, що це турбота про них. Ми відмовимо в процедурі, якщо не побачимо показань або ж коли побачимо протипоказання.

Як ви обираєте технології та методики, які впроваджуєте в клініці? Що важливо враховувати при цьому?

Обираємо довго. Щоб щось ввести, ми багато тестуємо та вивчаємо. В мене є косметичний хімік, яка розбирає складники космецевтики, і я підключаю свої знання. Також маю велику асоціацію лікарів по всьому світу, тож можу брати участь в різних обговореннях. Головне — це навчання, але зараз воно дуже різне. Хтось говорить, що пелети — це для здоровʼя, хтось лікує голодуванням. Я не знаю, як прийти до правильної відповіді іншим, але я керуюся принципом не нашкодити, тому і люди, які мене навчають, — неймовірно мудрі лікарі, і саме навчання орієнтоване на збереження людського здоров’я.

Чи були випадки, коли ваш інтегративний підхід допоміг вирішити проблему, яку інші спеціалісти не могли усунути?

Це більше не випадки — це те, що відбувається з тими, хто хоче лікуватись, і розуміє, що це стиль життя, який потрібно пропагувати, а не відчувати себе ізгоєм в компанії, де п`ють алкоголь. Я люблю працювати з підлітками, я завжди їм говорю: «Станьте в своїй компанії лідером, прикладом нормального харчування замість вживання чіпсів, кока-коли та енергетиків». З людьми, які приходять з довірою і бажанням, ми завжди вводимо в ремісію  такі захворювання, як АІТ, гіпотериоз, порушення роботи органів ШКТ, дефіцитних станів, інсулінорезистентності, гінекологічних проблем та багато іншого.

Як ви визначаєте баланс між превентивною медициною та лікуванням вже наявних захворювань у своїй клініці? Які критерії для пацієнта вказують на необхідність зміни стратегії?

Звісно, бувають люди з захворюваннями, які передбачають прийом ліків і роботу з суміжним фахівцем. Наприклад, при видаленні щитоподібної залози людина вживає гормонозамісну терапію пожиттєво, але ми можемо працювати з ШКТ та дефіцитами. Я вважаю, що при будь-якому захворюванні слід взаємодіяти з лікарем, це свідомий підхід. Якщо ми бачимо, що не можемо усунути проблему повністю, ми відправляємо клієнта до суміжних фахівців.

Як змінюється роль превентивної медицини в сучасному світі?

Однозначно вона починає набирати обертів, і я цьому дуже радію. Важливо вкладати в своє здоровʼя від самого народження, а ще краще, коли мама готується ще до вагітності. Нам треба самостійно навчатися турботи про себе: харчування, здача аналізів — це все база. За допомогою превентивної медицини виявляють та усувають проблеми в організмі, які за відсутності лікування можуть у майбутньому призвести до розвитку хвороб. Це означає, що превентивний лікар може визначити слабкі сторони організму за результатами діагностики та провести необхідне коригування ще до прояву будь-яких помітних симптомів. У превентивній медицині використовують цілісний підхід. Лікар розглядає роботу всього організму в цілому, а не окремого органа, що зазнав хвороби.  

Чи спостерігаєте ви зростання попиту на превентивну медицину в Україні? Що, на вашу думку, є основними чинниками, що впливають на таку динаміку?

Якщо порівнювати той період, коли я починала, і зараз, то це взагалі різні розуміння і ставлення. Коли я говорила про мікробіом шкіри, на мене багато хто дивився з подивом, а зараз космецевтика з пробіотиками є в складі багатьох брендів. Так само пацієнти: багато хто не розумів, чому я їм від випадіння волосся замість мезотерапії призначаю аналізи. Тому так, попит зараз великий, люди стають свідомішими, одразу на консультації починають говорити, що прийшли шукати причину десятирічної проблеми. Багато хто зрозумів, що чарівної пігулки не існує, і це велика робота — вкладати в своє здоровʼя, аби потім замість бронювання запису до лікаря бронювати номер в готелі й відпочивати на курорті. 

Як інтегративний підхід впливає на хронічні захворювання, такі як автоімунні порушення чи метаболічні синдроми? Чи могли б ви поділитися кейсами, які демонструють ефективність вашої методології?

Інтегративний підхід — це робота з причиною, ми не даємо гормоно-замісну терапію, а намагаємося повпливати на причину АІТ, вона бере початок з кишківника, а його запалення свідчить про порушення роботи верхніх відділів ШКТ. Комплексна програма регуляції шлунково-кишкового тракту за рахунок відновлення нормального мікробіома, видалення патогенної флори, видалення дріжджових колоній у кишечнику, паразитарної санації, відновлення ферментної активності та дренажу жовчі, відновлення цілісності тонкого кишечника. Після терапії антитіла приходять в норму і в цілому стан людини і її показники набагато покращуються.

В основі превентивної медицини лежать кілька фундаментальних принципів:

  • Перше — це персоніфікована робота з пацієнтом.
  • Виявлення першопричини того чи іншого захворювання (симптому) та робота саме з ядром «проблеми», а не усунення наслідків.
  • Акцент на профілактичній (превентивній) допомозі.
  • Навчання пацієнта підтримувати стан здоров`я через модифікацію способу життя, психологічну, нутриціологічну та  дієтологічну корекцію.

Як клініка вирішує питання ментального здоров`я пацієнтів? Як ви інтегруєте психічне та фізичне здоров`я в одному лікувальному протоколі?

Це перше, на що треба звертати увагу пацієнта. Головне — це робота зі спеціалістом, тому направляємо до психолога. Насправді все залежить від людини і від її бажання щось змінити в своєму житті. Ми ж радимо діагностику стану наднирників та стресопротекцію за допомогою рослинних препаратів. Функціональна стресопротекція включає методи швидкого скидання стресової напруги, формування ефективних механізмів захисту від стресу, техніки зміненого стану свідомості, розвиток усвідомленості, медитативні практики та ін. Рекомендації ми надаємо обовʼязково.

Питання вам безпоспередньо за фахом: як часто слід звертатися до трихолога і які ознаки вказують на те, що це необхідно? З якими проблемами працюєте ви?

Раджу хоча б один раз звернутися до трихолога, навіть не маючи проблем, аби просто дізнатися свій тип шкіри голови та отримати базові рекомендації з догляду. Також закликаю дівчат не затягувати, коли зʼявляється зуд шкіри, випадіння та порідіння волосся, це не пройде саме, треба допомога в більшості випадків, і чим швидше ви звернетеся до спеціаліста, тим швидше буде результат, не треба чекати п’ять років. Я працюю з усіма проблемами, що стосуються дерматологічних, трихологічних скарг: випадіння, порідіння волосся, себорейний дерматит, зуд та жирність шкіри, сухість та січення волосся по довжині, а також акне, постакне, розацея, купероз, дерматит, пігментація, вікові зміни та багато інших.

Які найпоширеніші помилки ми допускаємо у догляді за своїм волоссям?

Перша — люди часто не знають, як правильно мити шкіру голови. Для цього наші спеціалісти зняли велику відео-інструкцію та написали гайд з рекомендаціями для кожного, хто приходить на догляд. Друга помилка — використання в доглядах брендів, у складі яких є агресивні сульфати та плівки, цим самим проблема тільки посилюється, адже здійснюється негативний вплив на шкіру голови та волосся по довжині. Третя — часті експерименти і позбавлення ресурсів свого волосся: фарбування у білий колір, кератин, праски. Це все дуже пошкоджує полотно волосся, і потім, коли буде сивина і питання фарбування постане ребром, фарбувати вже буде нічого. Я бажаю кожній дівчині знайти свого спеціаліста і довіряти своє волосся дійсно тому, хто хоче його зберегти.

Серед лікарів, які працюють у вашій клініці, є натуропат. У чому полягають його методи лікування і з якими проблемами до нього звертаються?

Так,  я є комплексним спеціалістом, тому що здоровʼя шкіри та волосся тісно повʼязане з внутрішнім здоровʼям організму. Неможливо лікувати випадіння волосся та акне косметикою, це лікується комплексно: зовнішня терапія плюс внутрішня. Людина звертається частіше з зовнішніми проблемами, а коли здає аналізи, вже розуміє, що є внутрішні проблеми, які і призвели до цього стану, так починається лікування. Часті звернення —це здуття живота, зайва вага, хронічна втома, амінорея, дефіцитні стани, важкість після їжі тощо. Мої методи лікування полягають у превентивній медицині, де я використовую цілісний підхід і починаю з пошуку причини, що призвела до того чи іншого захворювання. Для лікування використовую знання та методи лікування з різних галузей медицини, серед них як немедикаментозні, так і лікувально-профілактичні впливи на організм.

Превентивні комплексні схеми лікування допомагають:

• позбутися хронічних хвороб або зменшити кількість їх рецидивів;

• усунути захворювання різних органів та систем;

• налагодити гормональний фон;

• уповільнити швидкість старіння організму тощо.

Крім одужання, пацієнт, який перебуває на лікуванні та оздоровленні у превентивного лікаря, отримує і покращення якості життя, яке

полягає в:

• покращенні розумової діяльності та зовнішнього вигляду;

• підвищенні працездатності та рівня енергії;

• набутті відмінної фізичної форми;

• усуненні поганого самопочуття та депресивних станів.

На які процедури ви б рекомендували завітати до вашого естетиста по тілу? Яка процедура ваша улюблена?

Я обожнюю обгортування і масажі. Мій улюблений масаж голови, рук та стоп — це те, від чого я максимально розслабляюся.

Якою ви бачите Ahentsiia Krasy ще через 8 років?

Можу сказати, що 2-3 поверхи клініки та розширений спектр послуг я планую точно. 

Що вас мотивує продовжувати вдосконалювати свій підхід і розширювати спектр послуг клініки?

Люди. Моя команда, в якої горять очі. Мої пацієнти, які стають здоровими, і пишуть відгуки, що стають моєю мотивацією. Розуміння того, що я на своєму місці.


Реклама

Популярні матеріали

Все про інтегративний підхід до здоров’я і краси: велике інтерв’ю з...


Трендові сумки на осінь-2024 від українських брендів


Чому препарат Ellansé обожнюють косметологи та жінки в усьому...


Читайте також
Популярні матеріали