ТЕСТ: ЧТО ВЫ ЗНАЕТЕ О СТАРЕНИИ КОЖИ?

ЛЕРА ГУЗЕМА: «НА ФИЗИЧЕСКОМ УРОВНЕ МЫ ДРУГ ДРУГА...

SAVE THE DATE: ELLE ACCTIVE FORUM ПРОЙДЕТ В...

ОТВЕТЫ НА 6 САМЫХ НЕЛОВКИХ ВОПРОСОВ О СЕКСЕ...

ТОП-5 ПРОДУКТОВ, КОТОРЫЕ НЕЛЬЗЯ ЕСТЬ ПОСЛЕ...

«Трикілограмова перука з китайськими прикрасами стала для мене тяжчим випробуванням, ніж падіння з висоти», — Катерина Кухар про зйомки у фільмі «Віддана»

Відверта розмова про кінодебют балерини

Рейтинг статьи / 0
5 5 4

Нещодавно відбулася прем’єра довгоочікуваної фантазійної драми «Віддана», в якій зіграла відома українська прима-балерина Катерина Кухар. Про перший досвід участі в повному метрі Катерина розповіла в ексклюзивному інтерв’ю ELLE.UA.

Катерина Кухар новости

ELLE.UA: Хто і як вам запропонував долучитися до проекту «Віддана»?

Катерина Кухар: Рік тому мені зателефонувала продюсерка фільму Надія Зайончковська й запропонувала зустрітися разом із режисеркою Христиною Сиволап. Із першої секунди я помітила, як вони горять своєю справою, з яким захопленням розповідають про сценарій, героїв, локації, костюми та акторів.

Мені було дуже цікаво спробувати себе в кіно, але також важливо було розуміти свою героїню, відчути роль.

Тому перед зустріччю я прочитала сценарій, а після перемовин — книгу Софії Андрухович, яку взяли за основу сюжету фільму.

ELLE.UA: Чому спочатку вагалися брати участь у зйомках?

К.К.: У мене був дуже складний графік, на півтора року вперед розписані вистави, і я не могла пропустити ані дня репетиції. Щоби зіграти цю роль, мені потрібно було на чотири дні поїхати до Чернівців, а там не було зали з потрібним балетним покриттям. Це не дрібничка й не примха, це дуже важлива річ, оскільки артисти балету танцюють лише на спеціальному балетному лінолеумі. Інше покриття не підходить через ризики отримати травму. Але немає нічого неможливого: продюсери легко вирішили це питання, орендували залу, купили балетний лінолеум і таким чином у знімальні дні я не пропускала репетиції з балету. А коли закінчилися зйомки, Film.ua подарували балетний лінолеум хореографічній школі в Чернівцях.  Так що завдяки цій ситуації у місті з’явилася балетна зала (Сміється).  

Катерина Кухар интервью

ELLE.UA: Розкажіть про вашу героїню — яка вона?

К.К.: Це акторка театру Ілюзіон. Вона ­— партнерка шевальє Ернеста Торна. І, як описано в романі, в неї були з ним досить складні стосунки. Її походження достеменно невідоме, імовірно, в її жилах тече кров багатьох народів, і її магнетичний танець наповнений цим. Але стосунки з Торном, я гадаю, були для неї досить токсичними. Він маніпулював нею, тому що вони мали спільну дитину, і, звичайно, через часті гастролі вона не могла втекти від нього й жити своїм життям. Моя героїня помирає за дуже дивних обставин.

Катерина Кухар Віддана

ELLE.UA: Чому сталася ця трагедія?

К.К.: Я гадаю, що шевальє примушував її до тяжкої фізичної праці, і вона була досить виснажена й спустошена.

ELLE.UA: Щоб зіграти цю роль, ви працювали з каскадером. Розкажіть про сам трюк, як довго ви готувалися і з чого складалася ця підготовка?

К.К.: Так, у мене було декілька репетицій із каскадером, який пояснював мені принципи роботи в повітрі. Так як в мене є балетна координація, все було зрозуміло, а елементи трюків у повітрі давалися мені досить легко. Однак вільне падіння з висоти до рук партнера потребувало репетицій,  без них мені б не дозволили літати.

Якщо чесно, було трохи боляче спині: хребет травмується при падінні, нехай і на руки партнера, але все одно це відчутний удар.

Катерина Кухар фото

ELLE.UA: Які складнощі виникали при підготовці?

К.К.:  Я гадала, що будуть складнощі з трюками, але на знімальному майданчику я відчула боротьбу з перукою, яку спеціально для мене зробили майстрині.

Ця вишукана споруда з китайськими прикрасами важила три кілограми. І втримати в себе на голові цю конструкцію було дуже важко. Особливо під час сцени, коли моя героїня помирає й падає до рук Торна. Коли ми це знімали, мені багато разів доводилося непритомніти і щоразу я мала поправляти цю перуку.  Це була найважча річ, яку я будь-коли тримала в себе на голові.

ELLE.UA: Чи сподобався вам досвід зйомок у кіно і чи хотіли би ви знятися у головній ролі?

К.К.: Це було б чудово! Я дійсно закохалася у світ кіно. Дуже сподобалася атмосфера й люди, які працювали над стрічкою, і цей масштабний проект, вони справжні професіонали. До екранізації були залучені фахівці з різних сфер діяльності: історики, костюмери, сценаристи й багато інших людей, які відтворили бель європ Австро-Угорщини та атмосферу на сучасній західній території України.

ELLE.UA: Як прима-балерина ви звикли до розкішних костюмів і декорацій. Як ви оцінюєте вбрання у «Відданій»?

К.К.: Художником по костюмах була Леся Патока, вона створила справжню вишукану красу. Кожна  деталь одягу продумана й відтворює епоху, хочеться милуватися й вдягати такі витончені речі. Із неймовірними тканинами, елегантними капелюшками з пір’ям, камінням — це все те, що полюбляють наші паняночки. Тому я впевнена, що фільм стане цікавим для всіх, хто хоче насолодитися епохою, стилем, атмосферою і феєричним балом костюмів.

Катерина Кухар

ELLE.UA: Як ви встигаєте поєднувати балет, телебачення, а тепер і кіно?

К.К.: Це дуже складно, але за власним прикладом я бачу, чим більше людина охоплює, тим більше вона встигає.

Головне для мене — правильно спланувати свій графік. А ще важливо отримувати задоволення від того, що я роблю, а я дійсно його отримую.

ELLE.UA: Які у вас лишилися враження після роману Софії Андрухович?

К.К.: Мені дуже сподобалася друга глава про те, як Ангер варив своє духмяне мило. Я чомусь уявляла квіти й речі, з якими він працював, коли намагався зробити для своєї жінки найкраще мило в світі. Я уявляла цю духмяну пухнасту піну, і те, з якою любов’ю він пестив тіло своєї жінки, коли мив її. Це дуже кольорові, емоційні, красиві моменти. І ще мені запам’яталася шоста глава, де Стефа, яка безмірно любить Аделю, розлютилася на неї. Вона стає колючим їжаком і прокручує в своїй голові біль, переживаючи в собі любов, ненависть і знову дружню любов.

Ця екранізація — яскравий приклад сильної жіночої дружби.

ELLE.UA: Чим особисто для вас став фільм «Віддана»?

К.К.: Це чудова романтично-фантазійна екранізація роману. Вона розкриває як безмежну любов, так і палку ненависть. Вона показує колорит українського народу і гарно демонструє епоху того часу. Думаю, всім жінкам буде цікаво дізнатися якісь незвичні рецепти того часу, які актуальні й сьогодні.

Тест: Что вы знаете о старении кожи?

Лера Гузема: «На физическом уровне мы друг друга воспринимаем по запаху»

«У нас абсолютно разные подходы к работе. Мы как два полюса. Наверное, поэтому и вместе»