Скільки сеансів лазерної епіляції потрібно та на який ефект очікувати

 Розвінчуємо міфи про лазерну епіляцію

У ранковому ритуалі багатьох жінок і чоловіків гоління зазвичай є обов`язковою складовою. Проте це не надто приємна процедура, до того ж регулярне гоління може спричиняти нові проблеми, включаючи вростання волосся. Тому лазерна епіляція — чудова та безпечна альтернатива бритвам.

Ексклюзивно для ELLE.UA founder мережі SoBeauty, засновниця єдиної в Європі Академії епіляції, топспеціалістка з епіляції з 15-річним досвідом Юліана Пономарьова розвінчує міфи про лазерну епіляцію.

Лазерна епіляція — це завжди курсова процедура, адже видаляє волосся лише в активній фазі росту. Щоб все волосся пройшло цю фазу, потрібно декілька процедур.

Курс триває близько 1–1,5 року і в середньому включає 8-12 сеансів епіляції. Але кількість процедур в курсі індивідуальна для кожної людини. Адже протягом цього періоду можуть виникнути різні фактори, такі як гормональні зміни, приймання лікарських засобів, що впливають на фоточутливість і інші, які впливають на кількість візитів. 

Чого очікувати після кожної процедури?

Перша процедура

Вже після першого сеансу можна очікувати видимого зменшення волосся на 20-50% та більше. Результат ви помітите на 14-21-й день після процедури.

До 14-го дня вам може здаватися, що волосся продовжує рости, але це «псевдоріст». Лазер знищив корінь волосся (а саме судину, яка живила волосяний фолікул), але стрижень волоска ще залишився у шкірі (в епідермісі). Природним шляхом організм очищує себе від цього відмерлого волосся, виштовхуючи його з пори. Ось саме цей процес і виглядає як ріст волосся. Але з 14-го дня після процедури все це волосся кудись дівається — організм звільняється від нього. 

Третя/четверта процедури

Після другої процедури все проходить так само як і після першої, але волосся на тілі вже набагато менше. А після третьої чи четвертої процедури у більшості людей відбувається активація росту волосся. Це нормальний процес для організму.

Волоссю на тілі природою надані певні функції та коли воно зникає, організм отримує сигнал масово активувати ріст сплячих волосків — це те волосся, яке раніше не росло. Воно є у всіх і активація його росту це добре, адже тепер лазер бачить його і може видалити. 

П`ята — сьома процедура

Інтервали між процедурами вже ще довші. Які саме — для кожного потрібно підбирати індивідуально, щоб у курсі була оптимальна кількість процедур з максимальним ефектом. 

Волосся стає мало і, як правило, воно тонше та м`якіше. 

Восьма — десята процедура

У більшості людей це остаточні процедури курсу, і потім потрібно приходити на профілактичні процедури 1 раз на 4-12 місяців. 

Волосся вже зовсім мало, і так і хочеться завчасно закінчити курс. Але слідуйте рекомендаціям свого спеціаліста. Щоб результат був сталим, потрібно завершити курс, адже нам необхідно видалити максимальну кількість волосяних фолікулів, щоб волосся з них більше ніколи не росло.

Якщо у вас світле волосся або, наприклад, відбувся гормональний збій, то будьте готові до того, що вам потрібно буде на декілька процедур в курсі більше.

Профілактичні процедури

Після завершення повного курсу лазерна епіляція зазвичай призводить до зникнення 90-95% волосся. Однак з часом може з`являтися обмежена кількість нових волосинок. Регулярні профілактичні сеанси допомагатимуть зберігати ідеально гладку шкіру.

Важливо розуміти, що підтримувальні процедури не означають, що лазерна епіляція не працює. Вони свідчать про те, що організм протягом усього життя може спровокувати сплячі волоски до росту, і жоден метод видалення волосся не може повністю заборонити організму активувати ріст цього волосся.

Також хотілось би розставити всі крапки над «і» і відзначити, що якщо волосся не має пігменту меланіну (руде або сиве), то навіть після кількох десятків процедур результату не буде. Це сумно, але це факт, який важливо знати. Для того щоб лазерна епіляція виправдала всі очікування, важливо вибирати надійну клініку та кваліфікованих фахівців, оскільки це впливає на ефективність та безпеку процедур. 

У клініках SoBeauty використовують передові лазерні апарати Asclepion і Deka, а процедуру проводять тільки найкращі спеціалісти, які постійно вдосконалюють свої знання та підвищують кваліфікацію в Академії епіляції SoBeauty — єдиній у Європі.

Також особиста рекомендація від майстрів SoBeauty полягає у тому, щоб не голити волосся 21 день після лазерної епіляції, принаймні часто — адже в такому разі воно просто не може випасти, а бритва його тільки заганяє глибше.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали