Що таке полінуклеотиди та чи дійсно вони зупиняють старіння шкіри? Ексклюзивно для ELLE.UA видатна лікарка-дерматологиня, відома в Україні та Європі експертка естетичної та регенеративної медицини, засновниця Averina Clinic Владлєна Авєріна розповіла, які проблеми вирішують полінуклеотиди, як їх отримують для косметологічних процедур та як часто треба колоти полінуклеотиди.
За останні роки біостимулятори пройшли значний шлях розвитку в естетичній медицині. Все починалося з гіалуронової кислоти, потім з`явилися пептиди та амінокислоти. Згодом набули популярності фактори росту з плазмотерапією. Сьогодні ж на перший план виходять полінуклеотиди, а за ними вже йдуть екзосоми.
Chanel Fall Winter 2024, Haute Couture
Що таке полінуклеотиди?
Полінуклеотиди (PN) — це біополімери (фрагменти низькомолекулярних ДНК), які отримують з молок риб сімейства лососевих методом хімічної екстракції.
Полінуклеотиди міститься в ядрі всіх клітин нашого організму. Для косметологічних препаратів їх отримують з молок лосося, де знаходиться найбільше ядро. Після обробки та очищення, полінуклеотиди вводять ін`єкційно.
Механізм дії полінуклеотидів
У нормі полінуклеотиди не присутні в міжклітинному просторі. Коли ми вводимо їх ззовні, клітини сприймають це як сигнал про масштабне руйнування і прискорюють процеси регенерації. Завдяки цьому полінуклеотиди мають:
- Протизапальну дію
- Стимулюють вироблення колагену
- Покращують дихальну функцію клітин
- Впливають на адипоцити, зберігаючи жирову тканину за потреби
- Відновлюють мікроциркуляцію шкіри та судинну стінку
Полінуклеотиди активно застосовуються в дерматології та косметології.
У дерматології полінуклеотиди використовують для лікування:
- Атопічного дерматиту
- Псоріазу
- Розацеа
- Алопеції
- Постакне
- Всіх видів рубців, включаючи травматичні та гіпертрофічні
У косметології полінуклеотиди застосовують для:
- Ущільнення шкіри
- Усунення темних кіл під очима
- Потовщення тонкої шкіри
Chanel Fall Winter 2024, Haute Couture
Особливості застосування полінуклеотидів
Полінуклеотиди чудово готують шкіру до «агресивних» умов, таких як тривале перебування на сонці чи в горах. Ін`єкції з полінуклеотидами рекомендується проводити як до, так і після подорожей, оскільки вони ефективно працюють з фотопошкодженнями.
Полінуклеотиди також можна комбінувати з апаратними методиками догляду за шкірою, чергуючи процедури з інтервалом в тиждень. Це підсилює ефект стимуляції колагену та прискорює регенерацію.
Класичний курс складається з 3 процедур з інтервалом у 2-3 тижні.
Види препаратів з полінуклеотидами
Полінуклеотиди можуть використовуватися як монотерапія або в комбінації з іншими компонентами:
2% концентрація вказує на монопрепарат
0,2% концентрація свідчить про полі коктейль з додаванням амінокислот, вітамінів тощо
В Україні, на жаль, багато людей мають воєнні травми, які залишають рубці на обличчі та тілі. У рамках благодійного проєкту «Заграва» ми безплатно лікуємо такі рубці, використовуючи полінуклеотиди, які дають швидкий та ефективний результат.
Полінуклеотиди — це сучасний та ефективний метод біостимуляції, який знаходить широке застосування як у дерматології, так і в косметології, допомагаючи пацієнтам відновити здоров`я та красу шкіри.