Читаємо етикетку: у чому різниця між hydrating і moisturizing?

Зволожуйте шкіру правильно!

В теплий сезон зволоження шкіри стає важливішим, ніж будь-коли. Агресивний вплив забрудненого міського повітря, сонячного випромінювання, часте вмивання водопровідною водою з лужним pH руйнує захисний бар’єр шкіри та призводить до зневоднення. На допомогу приходять зволожувальні засоби. Як обрати той, що підходить саме вашій шкірі? Розбираємось з кандидаткою медичних наук, засновницею швейцарського бренду Instytutum Наталією Деркач. 

За словом «зволоження», яке ми бачимо на баночках із косметичними засобами, зазвичай ховається два різних терміни. Англійською це hydrating і moisturizing. І хоча обидва перекладають одним словом, працюють вони досить по-різному. Засоби з позначкою hydrating покликані наситити зневоднену шкіру вологою, засоби з позначкою moisturizing — зміцнити гідроліпідний бар’єр, який утримує вологу і поживні речовини всередині шкіри. Якщо ви зараз подумали «добре було б мати обидва ефекти» — так і є, але детальніше про це ми поговоримо наприкінці. А поки давайте детальніше розберемося: у якому випадку нам треба засоби, які більше hydrate, а у якому — moisturize?

Коли шкіра стає тоненькою, як папір, тьмяною, стягнутою, на ній з’являються дрібні зморшки або лущення — це сигнали про те, що шкіра зневоднена. Зневоднення часто є наслідком активних процедур з кислотами, впливу сонця та забруднення, поганого сну, незбалансованого харчування та стресу. Такій шкірі необхідна гідратація — це саме те зволоження, що перекладається як hydratation. Засоби з позначкою hydrating зазвичай мають легку текстуру та швидко поглинаються шкірою, вони насичують її вологою. Наша шкіра — водонепроникна, тож аби доставити воду до її клітин потрібні спеціальні механізми. Продукти для гідратації містять компоненти, що витягують воду з повітря, доставляють до клітин шкіри та утримують всередині. 

Які компоненти працюють у засобах для гідратації? Найперше гліцерин і гіалуронова кислота. Якщо ви обираєте засіб з гіалуроновою кислотою, пам’ятайте, що найефективніша — мультимолекулярна, яка проникає відразу в кілька шарів шкіри. Зазвичай вона позначена як multimolecular, 3D, 4D. Інші зволожувальні інгредієнти, які допомагають шкірі отримати та зберегти вологу — гіалуронат натрію, лактат натрію, молочна кислота, ніацинамід, алое вера, екстракт салікорнії та троянда дамаська.

Але іноді трапляється ситуація, коли шкіра швидко вбирає засоби, але жодного видимого ефекту ви не отримуєте — вона так і лишається щільною, пористою, схильною до подразнень. Це говорить про порушення гідроліпідного бар’єра: шкіра отримує необхідні речовини, проте не здатна їх втримати. Тут на допомогу і приходять засоби із позначкою moisturizer. Вони заповнюють недолік ліпідів і створюють на поверхні шкіри «плівку», яка заважає трансепідермальній втраті вологи. Moisturizer’и більш щільні на дотик, а у складі майже завжди містять ліпіди й кераміди, які створюють повітропроникну захисну плівку, що перешкоджає випаровуванню вологи. Такі засоби застосовують, щоб зробити поверхню шкіри м’якшою, гладкішою та більш однорідною. Також вони чудово працюють як захисні під час негоди, вітру, холоду та бережуть шкіру від зовнішніх пошкоджень. 

Найпоширеніші «вологоутримувальні» компоненти — окклюзиви (occlusive), які є основою moisturizing засобів — це ліпіди рослинного походження. Це насамперед олія каріте, олія какао, олія жожоба, мигдалева олія, алантоїн, абрикосова олія, провітамін B5. Класно, якщо у складі також будуть вітаміни А та Е, вони допомагають шкірі швидше оновлюватися і захищають її від дії вільних радикалів. 

Іноді до оклюзивів відносять і мінеральні масла (не плутати з іншими оліями), але я рекомендую їх уникати. Уважно читайте етикетки: мінеральні масла позначають як mineral oil, liquid paraffin (рідкий парафін), paraffin oil і paraffinum liquidum (парафінове масло), petrolatum liquid і petroleum oil (рідкий вазелін), white mineral oil (біле мінеральне масло). Це токсичні компоненти, від яких давно відмовилися відповідальні косметичні бренди. Ці масла — продукти нафтопереробної промисловості, які за численними науковими дослідженнями негативно впливають на нашу шкіру та організм в цілому. Натомість ліпіди рослинного походження і рослинні олії — дуже добре підходять для шкіри. 

Влітку я б рекомендувала зосередитись на засобах для гідратації — комфортна легка структура та таке необхідне всім нам зволоження чудово підходять для теплої пори року. Засоби з поміткою Moisturizer ідеально підійдуть для холодів: вони надають шкірі додатковий захист, втримують вологу та безпечні за низьких температур.

Проте, як вже зазначалося вище, найкраще працюють засоби, що поєднують і зволожувальні, і окклюзивні компоненти. Це саме той випадок, коли 2 в 1 — чудова формула. Якщо ваша шкіра схильна до жирності, обирайте засоби, в яких більше зволожувальних, а не окклюзивних елементів. Якщо суха — навпаки. У деяких випадках склад збалансований достатньо, щоб пасувати і для сухої, і для шкіри, схильної до жирності. В Instytutum ми створили крем-гель Hydrafusion 4d Ha Hydrating Water Burst Cream — для всіх типів шкіри, з чотирма типами гіалуронової кислоти та унікальним складом, який допомагає і наситити шари шкіри вологою, і утримати її всередині. Використовувати зволожувальний крем потрібно щодня зранку і ввечері. 

Вдень зволожувальні креми обовʼязково потрібно закривати SPF. Але з переважною більшістю сонцезахисних засобів зазвичай є одна й та сама проблема — вони дуже підсушують шкіру. Ми в Instytutum врахували цю скаргу і спеціально розробили потужний SPF крем — Sunscription Dark Spot Defence Spf50 з безпечними хімічними фільтрами нового покоління та ультразволожувальною формулою з екстрактом салікорнії. Крем не залишає білих слідів, бореться з пігментацією, може підлаштовуватися під тон шкіри й має дуже легку текстуру, що просто ідеально для літнього догляду. Захист від сонця варто нанести як завершальний етап догляду за шкірою. Не забувайте поновлювати його що дві години.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали