10 ознак, що ви п'єте мало води

Про які ви могли не здогадуватися

Вода — основа життя. Позбавляючи себе цього природного джерела енергії, ми поступово руйнуємо своє тіло. Ми зібрали 10 неочевидних ознак, що ви п`єте мало води.

Ви голодні

Дуже часто зневоднений організм плутає спрагу з голодом. Це триває цілий день, і вночі ви прокидаєтеся із пристрасним бажанням поїсти. Однак їжа створює ще більше роботи для організму, тоді як вода очищає органи та забезпечує їх «горючим», яке необхідно, щоб підтримувати інші процеси в організмі.

У вас сухість у роті

Звучить очевидно, але наслідки можуть бути не такими простими. Звичайно, щоразу, коли у вас є неприємне відчуття у роті, ви тягнетеся за чашкою якоїсь рідини. Але солодкі напої розв`язують проблему лише тимчасово. А ось вода обволікає та зволожує слизову оболонку в роті та горлі ще дуже довго після першого ковтка.

Ви відчуваєте біль у суглобах

Наші хрящові та міжхребцеві диски на 80% складаються з води. Підтримуючи необхідний рівень рідини, ви гарантуєте, що суглоби зможуть перенести раптові рухи, такі як біг, стрибки або незграбне падіння.

Ваша м`язова маса зменшується

Ваші м`язи також містять досить багато води. Очевидно, що менше води в організмі означає менше м`язової маси. Випиваючи воду до, під час і після тренування, ви не тільки вгамовуєте спрагу, але й зменшуєте ризик запалень і кріпатури, викликаних тренуваннями (особливо підняттям великої ваги).

У вас суха шкіра

60-70% населення планети так чи інакше стикається з проблемою сухої шкіри. А це одна з ознак зневоднення. Ваша шкіра — це найбільший орган тіла, тому, звичайно, йому потрібне зволоження. Нестача води зазвичай означає нестачу поту, а через це організм не може виводити надлишок жиру та солей.

У вас сухі очі

Вже зрозуміло, що кількість випитої води впливає не лише на ваш рот та шлунок. Нестача рідини призводить до сухих, запалених очей (знов-таки, згадайте про останнє похмілля). Без води слізні протоки висихають, а це завдає багато шкоди, особливо якщо ви постійно носите лінзи.

Ви довше хворієте

Вода допомагає організму виводити токсини. Ваші органи працюють як машина, щоб фільтрувати певні продукти. Але якщо ви не наповнюєте автомобіль пальним (а тіло водою), він не може нормально функціонувати. У результаті органи вбирають воду з крові, що призводить до низки нових проблем.

Ви мляві та відчуваєте втому

Як ми тільки-но згадали, коли тіло зневоднене, воно «позичає» воду у крові. Нестача води в крові призводить до нестачі кисню у всьому організмі. А це, звичайно, викликає сонливість і втому. Позбавлена життєвих сил людина виснажується вже до полудня. І пам`ятайте, кава не врятує ситуацію у довгостроковій перспективі.

У вас проблеми з травленням

Ми вже поговорили про такі неприємні речі, як слиз у роті та горлі, і про те, що зволоження організму дозволяє мембрані нормально працювати. Це ж стосується і всієї системи травлення. Без належного обсягу води концентрація слизу у шлунку знижується. У таких випадках шлунковий сік може шкодити вашим нутрощам. А це призводить до того, що ми зазвичай називаємо печією та нетравленням шлунка.

У вас запори

Зволоження організму служить «мастилом» для травної системи. Товста кишка витрачає воду, яка потрібна шлунково-кишковому тракту на наступному етапі травлення. Коротко кажучи, вода підтримує рух їжі вашим кишківником і зберігає його гнучкість. Відповідно, зневодненість — одна з найчастіших причин запорів.


Реклама

Популярні матеріали

Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Галета з абрикосами та мигдалем: покроковий рецепт


3 найкращі вправи, які чудово знімають стрес


Читайте також
Популярні матеріали