Бальзам, кондиціонер та маска для волосся: як правильно наносити і чому не можна плутати ці засоби

Важливі правила використання найпопулярніших hair-продуктів

Вирушаючи на beauty-шопінг, у сьогоднішньому розмаїтті на полицях може заблукати навіть досвідчений гурман. Для догляду за волоссям та шкірою голови щодня випускають тисячі засобів: олії, бальзами, маски, кондиціонери та спреї. Ось чому так важливо розібратися в тому, навіщо призначена трійка базових hair-засобів: бальзам, кондиціонер та маска для волосся. Чи є реальна різниця між ними, чи це лише маркетинговий хід?

Бальзам чи маска?

Обидва ці продукти мають зволожувальні, поживні та відновлювальні властивості. Їхній склад може багато в чомусь схожий, проте концентрація корисних компонентів різна. Крім того, є суттєва різниця у призначенні цих продуктів: бальзами використовують для надання об`єму, блиску, гладкості, а маски — для живлення та відновлення волосся. Різниця досягається також внаслідок глибини пенетрації продукту: маска може проникати у глибокі шари волосся та надавати потужний відновлювальний ефект. Є різниця й у часі витримки продукту на волоссі — маски зазвичай вимагають більшої кількості часу. Крім того, різна і консистенція засобів для догляду — маска має більш густу текстуру. Тому й застосовувати її потрібно рідше, зазвичай досить 1-2 рази на тиждень. Бальзам можна використовувати частіше, наприклад 3-4 рази протягом тижня.

Бальзам чи кондиціонер?

Попри те що кондиціонер зазвичай має більш щільну і густу текстуру, ніж бальзам, активність відновлювальних функцій у ньому все ж таки менша. Бальзам має більшу поживну та зволожувальну здатність, ніж кондиціонер. Основне покликання кондиціонера — згладжування верхнього (кутикулярного) шару волосся, надання їм м`якості, блиску, а також розплутування кінчиків.

Кондиціонер можна використовувати на щоденній основі, і він не вимагає тривалого часу витримки на волоссі — зазвичай не більше трьох хвилин. Він не обтяжує волосся і підходить людям з тонкою структурою локонів, дозволяючи їм зберігати об`єм укладки, водночас проводячи обов`язковий догляд. Перевагою кондиціонерів є швидкість та простота у використанні.

Бальзам, на відміну від кондиціонера, містить збільшену дозу корисних елементів, і тому забезпечує більш комплексний вплив на волосся. Час витримки у нього довше, щоб речовини встигли проникнути у структуру волосся. Є між ними й схожі риси: обидва здатні закривати лусочки волосся після того, як їх розкрив шампунь, і чудово зволожують.

Маска, бальзам чи кондиціонер?

Отже, підіб`ємо підсумки. Усі три засоби відрізняються:

складом;

призначенням;

часом витримки;

частотою використання.

Найглибшим і найінтенсивнішим впливом відрізняється маска, оскільки вона наноситься на більш тривалий час. Її склад схожий на компоненти бальзаму, але в ньому набагато більша концентрація корисних інгредієнтів. Маска може впоратися з будь-яким завданням, у тому числі із завданням бальзаму, але основна — відновлювально-поживна. Ось чому використовувати її частіше, ніж один раз на кожне третє миття волосся, не варто.

У бальзаму ж на першому місці — живлення, відновлення, надання блиску та еластичності волоссю. Але сила його впливу менша, ніж у маски. Кондиціонер відрізняється найповерховішим впливом на відміну від двох попередніх продуктів. І функції він виконує відповідні. Час перебування на голові найдовше у маски, потім у бальзаму. Ще менший час приділяється кондиціонеру.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Wednesday Brings Health and Convenience Together with Its Greens...


Головні тренди у фарбуванні волосся 2025 року


Читайте також
Популярні матеріали