Існує безліч проблем зі шкірою, яких можна не допустити, якщо знати базові правила її функціонування. Наприклад, ми вже засвоїли, що важливо наносити SPF для уникнення пігментації та фотостаріння, але водночас спокійно можемо дозволити собі записатися на пілінг або використовувати кислоти перед відпусткою на березі океану.
«Золоті» правила догляду за шкірою допоможуть зробити обличчя досконалим і продовжити молодість. Лікарка-дерматовенерологиня, косметологиня, провідна тренерка бренду Image Skincare в Україні Юлія Копецька розповідає про 7 речей, які не треба робити зі шкірою.
Instagram: @christinanadin
7 помилок, які старять шкіру, провокують акне та пігментацію
1. Робити серединні пілінги та лазерні процедури без попередньої підготовки шкіри спеціальними засобами для домашнього догляду. Будь-які агресивні процедури несуть ризик пошкодження шкіри, можуть спричинити запалення, посттравматичну пігментацію, почервоніння. Завдання передпілінгової підготовки — мінімалізувати ці ризики та посилити ефективність самої процедури. До формули препаратів для домашньої пре- і постпілінгової терапії зазвичай входять протизапальні, депігментуючі, зволожувальні, відновлювальні та сонцезахисні компоненти, а також антиоксиданти.
Обирайте систему догляду за шкірою Image MD skincare system, яка відповідає принципам домашнього скін-мінімалізму: усього лише чотири засоби, що повністю закривають потребу підготовки до пілінгу чи апаратних процедур, а також допомагають швидко відновити шкіру після них.
2. Одразу обирати для домашньої терапії засоби з високою концентрацією ретинолу. Правильним рішенням буде розпочати терапію інкапсульованим ретинолом в невеликій концентрації, використовуючи засіб 2-3 рази на тиждень. Такі форми ретинолу не спричинять подразнення шкіри та дерматит, натомість поступово підготують шкіру до продуктів зі значним відсотком вмісту ретинолу.
Нічний крем з ретинолом Ageless total retinol-A crème розв`язує цю задачу завдяки збалансованій комбінації ретинолу, гліколевої та молочної кислот, поліпептидів та антиоксидантів.
Instagram: @zoepastelle
3. Нехтувати сонцезахисними засобами, особливо в холодну пору року і після агресивних процедур. Сонцезахисні засоби містять фізичні та хімічні фільтри для захисту від UVA- та UVB-випромінювання, допомагають запобігати розвитку посттравматичної пігментації та еритеми.
Підібрати оптимальний сонцезахист, що ідеально підійде саме вашій шкірі, буде легко з продуктами серії Prevention+, що містять прозорий цинк, тіотаїн, антиоксиданти та фактори захисту від пошкодження вільними радикалами.
4. Нехтувати засобами для догляду за ділянкою навколо очей. Шкіра периорбітальної зони внаслідок анатомо-фізіологічних особливостей старіє найпершою, тому використовувати засоби з догляду для цієї ділянки треба ще з підліткового віку. І це має бути саме препарат, призначений для ділянки навколо очей, а не креми чи сироватки, які ми використовуємо для обличчя. Це тому, що подібні прицільні засоби містять у своєму складі особливі компоненти, що пройшли ретельний офтальмологічний контроль.
Instagram: @rocky_barnes
5. Ігнорувати гігієнічні чистки, глибоке очищення шкіри, детокс-процедури та пілінги. В нашій шкірі постійно проходять різноманітні метаболічні процеси, і допомагати їй позбутися токсинів, продуктів розпаду, окисненого шкірного сала, патогенної флори особливо важливо!
Допомогти зробити шкіру бездоганною може очищувальна маска з пробіотиком I Mask purifying probiotic mask, яка відновлює бар’єрні функції та мікрофлору шкіри, усуває застійні явища, прибирає зайвий жирний блиск.
6. Протягом тривалого часу використовувати для лікування шкіри антибактеріальні препарати (наприклад, бензоіл пероксид). Це може призвести до порушення мікробіому шкіри і її імунітету, а також призвести до дерматиту. Доцільно під час такої терапії використовувати засоби з пребіотиками та пробіотиками.
Приміром, тріо Biome+ від Image Skincare, що гарантує мікробіом-френдлі очищення, зволоження і природне сяяння вашій шкірі.
7. Використовувати в догляді за шкірою однокомпонентні препарати. Щодня наша шкіра потребує beauty-коктейлю антиоксидантів, вітамінів та мінералів. Однокомпонентним препаратом ми обмежуємо її живлення, тобто витрачаємо час на терапію, яка не призведе до бажаного результату.