Сьогодні, коли проблеми з відключенням світла і води в будинках українців стали звичним явищем, а температура повітря досягла рекордних позначок, питання жирності волосся стає для дівчат ще більш актуальним.
З огляду на те, що вимити голову якісно, в кілька етапів, не завжди представляється можливим, варто подумати про те, як зробити процес втрати свіжості волосся більш плавним і тривалим.
Про помилки, які тягнуть за собою підвищення жирності шкіри голови та неохайного вигляду, ексклюзивно для ELLE.UA розповіла спеціалістка з реабілітації волосся та шкіри голови з 17-річним стажем, засновниця центру Sedletskaya Studio Юлія Седлецька.
4 помилки, які роблять ваше волосся більш жирним
Неправильне використання масок і бальзамів для волосся
Дуже часто на консультації я прошу клієнток продемонструвати поетапно, як саме вони миють голову. І одна з основних помилок — нанесення масок, бальзамів і кондиціонерів на прикореневу частину волосся.
Пам`ятайте, що всі ці продукти спрямовані на зволоження довжини волосся і, звісно ж, у такий самий спосіб вони впливатимуть і на шкіру голови. Тому перше правило — мити волосся «донизу головою» і наносити маски та бальзами на довжину (а якщо бути точнішою, саме на хвостик, що вийшов під час скручування волосся під час миття).
Очищення шкіри голови шампунем один раз замість двох
Багато дівчат промивають голову тільки один раз — це одна з грубих помилок. Річ у тім, що під час першого миття шампунь тільки готує накопичені ороговілі клітини, сальні та потові секрети, залишки стайлінгу до вимивання (розм`якшуючи їх). Вимивання всіх забруднень відбувається якраз під час другого миття.
Використання прохолодної води для миття голови
У нас на шкірі голови сконцентрована дуже велика кількість сальних і потових залоз — наприклад, у кожного волосяного фолікула їх дві: моноциозна і поліоцинозна. Прохолодна вода ніколи не зможе ефективно активувати шампунь і розпарити поверхню шкіри для якісного очищення.
Використання шампуню за типом структури волосся, а не за типом шкіри голови
На ринку дуже багато естетичних брендів, які пропонують нам шампунь для сухого, фарбованого, пошкодженого волосся. Але шампунь — це засіб для гігієни шкіри, а не волосся. Його функція — якісно очистити шкіру голови, не порушивши рН. Отже, перше золоте правило — вибрати шампунь, який підходить вам за типом шкіри голови, а догляд за структурою волосся підбирається залежно від її стану.