3 небезпечні помилки під час використання ретинолу

Яких припускається кожна дівчина

Ретинол — один із найпопулярніших інгредієнтів в індустрії сучасної косметології. Він прекрасно працює на омолодження, розгладження зморшок і освітлення пігментних плям. Однак, якщо ви зважилися на його застосування, в жодному разі не варто робити це інтуїтивно або під керівництвом порадників з TikTok. У разі безконтрольного використання є ймовірність серйозно нашкодити шкірі. Про найнебезпечніші помилки в застосуванні ретинолу ексклюзивно для ELLE.UA розповіла beauty-експертка, бренд-директорка [comfort zone] Юлія Шопяк.

Доводити ефективність ретинолу (вітаміну А) вже немає потреби, це відомо завдяки численним дослідженням та особистому досвіду багатьох дерматологів, косметологів, beauty-експертів та користувачів.

Наразі ми маємо можливість використовувати сучасні форми ретинолу, що мають всі позитивні ефекти та позбавлені побічних дій. Сьогодні технології рухаються в бік високої біодоступності, тобто сприйняття організмом, та швидких результатів.

Так, різні виробники обіцяють швидкість ефекту від використання ретинолу: від 1 до 6 місяців залежно від проблеми, що вирішується. Це насамперед пов’язано з фізіологією оновлення шкіри, а також напряму залежить від форми ретинолу й того, наскільки швидко він стимулює шкіру.

Ретиналь (ретинальдегід) — найбільш активна та біодоступна форма вітаміну А, що має лише один крок до трансформації у біоактивну ретиноєву кислоту, яка й сприяє оновленню клітин, відновлює структуру шкіри та стимулює вироблення колагену й еластину, регулює вироблення шкірного сала, знижує синтез меланіну. Вона ж робить шкіру обличчя гладкою та еластичною, а мікрорельєф шкіри — рівнішим. Наука вже багато знає щодо сумісності ретинолу з іншими молекулами, що раніше не було можливим — ретинол у високих концентраціях частіше за все зустрічався у монопрепаратах.

Нині ми можемо говорити про синергію ретинолу й таких інгредієнтів, як кислоти, пептиди та вітаміни. За швидкість косметичного ефекту в цих сполученнях відповідатимуть саме останні, але за глибинне довгострокове оновлення — все ж ретинол.

Саме тому комплексні препарати, такі як ампули Renight «Сяйво та гладкість» [comfort zone] з ретиналем, ніацинамідом та ацетил-тетрапептидом-5 мають високу ефективність та гарну стерпність. Суттєвою перевагою цього засобу є можливість використання у зоні навколо очей, бо зазвичай ми маємо використовувати окремі препарати. Збагачений ацетилтетрапептидом-5, ампульний концентрат зменшує проникність судин, що сприяє розщепленню білірубіну, відповідального за появу темних кіл, має протинабрякову дію та протидіє глікації колагену — покращує еластичність та пружність шкіри. Така комбінація надає шкірі навколо очей більш свіжий, відпочилий та сяйнийвигляд.

3 найпоширеніші помилки під час використанні ретинолу:

1. Щоденне застосування з першого тижня використання. Вже з третього дня може виникнути ретиноєвий дерматит, якщо обрана висока концентрація і не минув період адаптації шкіри.

Обов’язково дотримуватися схеми ретиноєвої драбини, тобто поступового застосування ретинолу з двох разів на тиждень до 4-5 або навіть щоденного. Що робити, якщо ретиноєвий дерматит вже трапився? Припинити використання засобу та дати шкірі 2-3 тижні для відновлення, і лише потім починати вводити знов, не прискорюючи цей процес, а навпаки — дати шкірі адаптуватися. Починаючи з двох разів на тиждень — 2 тижні, три рази на тиждень — 2-3 тижні і чотири рази на тиждень — 2-3 тижні. На цьому етапі більшість можуть зупинитись. Така ж помилка трапляється під час переходу на вищу концентрацію ретинолу. Пам’ятайте: зі збільшенням концентрації ми починаємо ретиноєву драбину знов.

2. Нанесення засобу з ретинолом на вологу шкіру. Присутність вологи може підвищити подразнювальну здатність ретинолу. Після вмивання та просушування дайте шкірі висохнути природним шляхом 10 хвилин, а потім нанесіть кількість засобу об’ємом з перлину.

3. Відсутність SPF-захисту в денний час, у літній період та дні активного сонця протягом всього року. Ретинол природним чином підвищує чутливість нашої шкіри до дії ультрафіолетового випромінювання (фотосенсибілізацію). Всі ми колись пили морквяний сік, багатий на B-каротин, попередник вітаміну А, щоб краще засмагати влітку. Але висока концентрація продукту з ретинолом без захисту від сонця призводить до схильності шкіри отримувати опіки дуже швидко, а в результаті й небажану пігментацію. 

Важливо наносити SPF-захист на всі ділянки шкіри, що перебувають під впливом сонячних променів, тому що шкіра — єдиний орган, і попадання сонця на незахищені SPF-засобом частини тіла спричинять пігментацію більш схильних до цього зон. А ще краще — захищатися додатково одягом та капелюхом.


Реклама

Популярні матеріали

Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Читайте також
Популярні матеріали