Ритм життя більшості сучасних людей просто не залишає місця для сієсти. Щобільше, багато хто взагалі вважає відпочинок марною тратою часу і відводять на сон чотири-п`ять годин, ну і, можливо, годину на заняття спортом. Наслідком такого способу життя є різкий набір ваги.
Кадр із серіалу «Емілі в Парижі»
Кожна людина, незалежно від того, з чим пов`язана її трудова діяльність, потребує повноцінного відпочинку та поповнення власних ресурсів. При цьому психологи вважають, що чим тривалішим був напружений трудовий період, тим цікавішим і якіснішим має бути дозвілля. Це пояснюється тим, що у людини, яка постійно працює без перепочинку, накопичується напруга.
Більшість із нас намагаються відволіктися за допомогою смачної їжі та алкоголю. При цьому навіть коли приходить усвідомлення того, що потрібно контролювати свій раціон, позбутися зайвої ваги все одно не вдається доти, доки людина не почне повноцінно відпочивати. Причина в тому, що постійне недосипання і стрес викликають в організмі гормональний збій, який і не дає стати стрункішою.
Чи завжди підходить чіткий контроль?
Люди, які йдуть до своєї мети та бажають досягти певних результатів, звикли завжди та все контролювати. І вага, якою неможливо керувати, неминуче призводить до нового стресу. Бажаних результатів можна досягти, якщо навчитися розуміти свій організм і чути сигнали, які він подає.
Обмеження вживання вуглеводів, контроль раціону, підрахунок калорій, приймання їжі щогодини, поділ продуктів на «шкідливі» і «правильні» — всі ці спроби позбутися ненависних кілограмів призводять до того, що природне регулювання збивається і людина просто перестає розуміти, ситий він чи голодний. Щобільше, внаслідок подібних експериментів організм неправильно розподіляє енергію, уповільнюється метаболізм, а їжа стає нав`язливою ідеєю.
Кадр із фільму «Щоденник Бріджіт Джонс»
Саме тому людині, яка звикла швидко досягати бажаних результатів, не вдається впоратися із зайвою вагою. Цей нескінченний колообіг «стрес — їжа — зайва вага» буде продовжуватися доти, поки ви не налаштуєтеся на копітку, довгострокову комплексну роботу над собою. І лише тоді, коли ми навчимося чути свій організм, давати йому те, що він хоче: їжу, воду, відпочинок та необхідну кількість сну, вага піде сама.
Як залишатися у формі
Якщо ви відносите себе до трудоголіків, то для того, щоб зберегти бажану форму або скинути зайву вагу, вам слід дотримуватися таких правил.
1. Вчіться говорити «ні» — не звалюйте на себе все більше і більше справ, розставляйте пріоритети та припиняйте постійно допомагати тим, хто «потребує».
2. Дотримуйтесь режиму відпочинку та роботи — влаштовуйте невеликі паузи, робіть перерву на обід.
3. Відновлюйте фізичний та емоційний ресурс — знайдіть собі хобі, яке приноситиме вам задоволення. Це може бути малювання, танці, йога, піші прогулянки, риболовля та багато іншого. Головне, щоб це заняття допомагало вам розслабитися і наповнювало енергією.
4. Вчіться бути друзями зі своїм тілом — їжте тоді, коли відчуваєте голод, і ті продукти, які просить ваш організм. Під час їди не відривайтеся на гаджети, перегляд фільмів або обговорення нагальних проблем. Це допоможе не пропустити момент, коли ви вже наситилися.
5. Даруйте собі маленькі радощі. Якщо ви працюєте практично без вихідних, то періодично запитуйте себе, чого вам дійсно хочеться, і дозволяйте проводити час саме так, не думаючи про недописану статтю чи невиконаний звіт.
6. Займайтеся спортом — постарайтеся хоча б годину на день виділити на те, щоб відвідувати спортзал. Якщо у вас все ж таки не вистачає на це часу або коштів, ходіть більше пішки та підіймайтеся сходами замість ліфта.