Як навчитися рано вставати та висиплятися

6 простих правил, щоб стати жайворонком

Як навчитися рано вставати зранку і висиплятися, а також усе встигати протягом дня після такого пробудження? Якщо ви сова, це питання здасться вам головоломкою без відповіді. Однак це не так. Щоб привчити себе до раннього підйому, достатньо ретельно все спланувати. Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька зібрала шість простих правил, які допоможуть вам відчути щастя ранніх підйомів, коли кортизол на піку та вас не залишає почуття, що ви можете буквально зрушити гори.

Як привчити себе до раннього підйому

Висипляйтеся

Банальна порада, правда? Ви здивуєтеся, коли почнете замислюватися, коли лягаєте в ліжко. Як правило, це не раніше опівночі. Нашому тілу необхідний восьми-дев’ятигодинний сон щоночі. Тому, коли наступного разу ставитимете будильник, вирахуйте час, коли найкраще лягати відпочивати.

Створіть правильну атмосферу

Категорично не можна дивитися в ліжку телевізор, а потім у ньому ж їсти, пити та спати. У людини виробляється чітка асоціація між сном та спальнею, а з появою інших активностей тут така асоціація зникає. Вибирайтеся з ліжка, як тільки прокинулися. Краще сходити на кухню і випити склянку води, ніж пролежати весь ранок у ліжку, перевіряючи Instagram.

Розслабтеся, щоб не спати

Нашому тілу потрібен час, щоб розслабитися. Неможливо просто взяти та відпустити все, хоча дуже хочеться. Приймайте гарячу ванну перед сном, пийте заспокійливий чай або хоча б навчіться правильно дихати. Ці ритуали допоможуть мозку звикнути до часу сну та пробудження.

Жодних моніторів перед сном

Синє світло монітора безпосередньо впливає на якість сну, оскільки саме воно заважає тілу виробляти мелатонін — гормон, що допомагає засинати. Намагайтеся не дивитися на екран хоча б за годину до сну.

Прокидайтеся без будильника

Попри те що ми не уявляємо життя без будильника, для нашого організму прокидатися з його допомогою — справжній стрес. Якщо вас цікавить максимально природне пробудження, зверніть увагу на розумні гаджети, які імітують природний захід сонця. Коли ви збираєтеся лягати спати, світло повільно тьмяніє до повного відключення, при цьому кімната наповнюється заспокійливим ароматом лаванди. А зранку світло стає яскравішим і в повітрі з’являється запах цитрусової олії, щоб пробудити ваші почуття.

Don’t worry, be happy

Коли переривається фаза короткого сну, ми прокидаємося зі слабкістю. Зазвичай фаза глибокого сну триває 70-90 хвилин. Саме тому краще прокидатися на початкових стадіях, а не перемикати будильник на смартфоні ще на п’ять хвилин. Наприклад, існує безліч розумних будильників, які можуть прорахувати частоту хвиль сну і розбудити вас у відповідний час.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали