Як зберегти здоров’я очей за допомогою продуктів

Меню для підтримки гостроти зору та профілактики захворювань

Виявляється, здоров’я очей багато в чому пов’язане з тим, що у нас на тарілці. Щоб підтримати гостроту зору, варто щодня — хоча б потроху — вживати продукти, багаті на жирні кислоти омега-3, вітаміни С, Е, цинк і антиоксиданти. Вони не тільки допомагають зберегти хороший зір якомога довше, але й здатні запобігти багатьом хворобам очей у майбутньому.

Основні продукти для гарного зору

Морква

Морква — чудове джерело каротиноїдів. У дитинстві з молоком матері людина отримує необхідну дозу двох дуже важливих для зору каротиноїдів — лютеїну та зеаксантину. Але під впливом агресії несприятливого навколишнього середовища та руйнівного синього світла кількість лютеїну та зеаксантину протягом усього життя знижується. Щоб зберегти їхній баланс, каротиноїди повинні постійно надходити в організм. Найпростіший спосіб це зробити — ввести моркву в щоденний раціон.

Кукурудза

Кукурудза також багата на зеаксантин і лютеїн. Усього пів чашки відвареної кукурудзи забезпечують 1,8 г необхідних очам пігментів. Якщо регулярно їсти кукурудзу, можна знизити ризик виникнення катаракти та запобігти окисненню зорових пігментів, тим самим перешкоджаючи їхній втраті та регулюючи відновлення.

Зелень

Шпинат, мангольд, савойська капуста та інші листові овочі з темно-зеленим листям містять потужний заряд антиоксидантів, які накопичуються в макулі ока. Макула (центр сітківки ока), де фокусується пучок світла, захищає наші очі від шкідливих променів синього світла екранів. Антиоксиданти, які містяться в надмірі в зеленому листі, поглинають шкоду від синього світла, котре, як ми вже знаємо, особливо небезпечне для сітківки ока.

Жирна риба

Лосось або інша жирна риба, сардини, оселедець, скумбрія, палтус — чудове джерело омега-3. Учені стверджують: якщо двічі на тиждень у меню буде присутня одна із цих риб, це знизить ризик дегенерації систем зору приблизно на 40%.

Оливкова олія

Оливкова олія корисна для очей насамперед тому, що вона допомагає організму засвоювати поживні речовини з інших продуктів. Додаючи оливкову олію в салат, ми із зелені, моркви, капусти та іншої їжі отримуємо максимум користі.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


5 продуктів для трендового весняного макіяжу: вибір...


Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали