Як фізична активність впливає на ментальне здоровʼя?

Фізичні навантаження дають вихід накопиченій енергії та напрузі, що веде до зменшення нервовості, дратівливості та порушення сну

Ексклюзивно для ELLE.UA зіркова українська фітнес-тренерка Аніта Луценко розповіла, чому будь-які фізичні навантаження корисні для кожної дівчини, а також як спорт здатен зробити нас щасливішими та спокійнішими.

В епоху хронічного стресу та інформаційного шуму, коли емоційний фон стає мінливішим за погоду, все більше людей шукають опору не лише у психотерапії, а й у фізичній активності. Тренування виходять за рамки простої турботи про тіло, перетворюючись на потужний інструмент для покращення ментального стану. І не дарма, бо, як доводять численні дослідження, робота тіла розвантажує мозок.  

Перш за все регулярна робота над своїм тілом дає відчуття контролю та впевненості у власних силах, що веде до покращення настрою. Це особливо важливо для людей, які борються з комплексами щодо своєї зовнішності або пережили травматичні події. Коли людина бачить результат своїх зусиль — красиве, сильне тіло, — це дає їй відчуття гордості, прийняття та віри в себе.

Фізичні навантаження також є ефективним доповненням до традиційних методів лікування депресивних станів. Тренування стимулюють вироблення ендорфінів, «гормонів щастя», які покращують настрій, зменшують почуття тривоги та апатії. Завдяки заняттям спортом людина відчуває себе більш енергійною, працездатною та вмотивованою, що в результаті веде до зменшення симптомів пригніченого стану та покращення загального емоційного стану.

Втім тренування — це не лише про боротьбу з проявами депресії, а й також про роботу з тривожністю. Фізичні навантаження дають вихід накопиченій енергії та напрузі, що веде до зменшення нервовості, дратівливості та порушення сну. Завдяки різноманітним видам тренувань людина стає більш стійкою до емоційних потрясінь, відчуває себе більш спокійною та впевненою.

Ще однією причиною, чому у складному графіку активних буднів необхідно знайти час для тренування мʼязів, є поліпшення роботи мозку. Дослідження показали нерозривний звʼязок між силовими тренуваннями та інтелектуальною здатністю, адже фізичні навантаження стимулюють нейрогенез — процес утворення нових нейронів, що веде до покращення пам`яті, концентрації уваги, логічного мислення та інших когнітивних функцій. Це пов`язано з покращенням кровообігу в головному мозку та стимуляцією нейротрофічних факторів, які сприяють росту та розвитку нових нервових клітин. 

Однак варто розуміти, що будь-які тренування вимагають максимальної концентрації, правильної техніки виконання та регулярності. Важливою також є заминка після основної фізичної активності. Вона допомагає заспокоїти нервову систему, тому нехтувати нею не варто. Вагомого фізичного та ментального результату буде важко досягти без комплексу вправ, що відповідають саме вашому тілу. Тому варто обрати такий вид занять спортом, який подобається саме вам, і дотримуватися плану тренувань. 

Також варто памʼятати, що завжди пріоритетом для вас має бути  повноцінний сон та збалансоване харчування. Лише після якісного відпочинку ми можемо набратися сил та енергії для тренування. До прикладу, сигналом для перерви та уповільнення темпу життя може бути відчуття дежавю. Психологи стверджують, що цей ефект зʼявляється від перевтоми та хронічного стресу. Тому відпочинок теж є невіддільною складовою турботи про ментальне здоровʼя.

Заняття спортом — це не лише про мʼязи та стан тіла, це також про психіку та дбайливе ставлення до самих себе. Відчувати себе сильним і жити в гармонії тіла та розуму може кожен з нас, якщо докладе достатньо зусиль для цього. Не дарма кажуть, що в здоровому тілі — здоровий дух, тому наше власне самопочуття цілком в наших руках.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали