Типовий сукулент, що утримує вологу для підтримування своєї життєдіяльності в таких умовах, коли інші рослини гинуть, алое — корисна та загадкова рослина. Досі невідомо, звідки вона родом — за різними даними, це Африка чи Південна Америка. З понад 500 видів алое в косметології, медицині та харчовій промисловості найчастіше використовують рід алое віра.
Навіть сама назва aloe має кілька версій походження, за однією з них вона утворилася від старовинного арабського слова alloek — «блискучий». Здавна алое цінували за його корисні властивості, зокрема за сік, що допомагає боротися із вірусами. В античні часи ним лікували шлункові захворювання, гепатити, а в Древньому Єгипті використовували як косметичний засіб, що омолоджує.
Високий вміст корисних речовин
Сік алое містить амінокислоти, вітаміни А, С, В2, В3, В6, а також рідкісні в рослинах В12, Е, РР, смолисті речовини, невелику кількість ефірних олій, органічні сполуки (протеїн, тригліцерид, глюкоза, ацетилсаліцилова кислота), мінеральні речовини (кальцій, хлор, калій, фосфор, цинк), антибактеріальні сполуки, антиоксиданти. Як би страшно це не звучало, результат один — неймовірна користь для внутрішніх органів, шкіри та здоров`я волосся.
Жирні кислоти
Жирі кислоти, що містяться в желеподібній м`якоті, регулюють рівень холестерину в крові, знижують симптоми алергій, печії. Крім того, алое чудово справляється зі шлаками та токсинами, адже «желатинова» рослинна їжа (як, наприклад, морські водорості) рухається через шлунково-кишковий тракт, забираючи з собою всі відходи організму. Як вторинний ефект — схуднення. Також алое працює як адаптоген — підвищує природну здатність організму адаптуватися до зовнішніх змін та протистояти хворобам.
Кислотно-лужний баланс
Для здоров`я внутрішніх органів (і, відповідно, гарного стану шкіри та волосся) важливо дотримуватися правильного кислотно-лужного балансу — приблизно 20/80. Однак у сучасному раціоні кислотна їжа все ж таки переважає. Сік алое допомагає знизити кислотність шлункового соку, що дозволяє легко підтримувати потрібний нам баланс.
Енергетичний очищувальний сік
Такий сік можна пити на сніданок замість ранкового фрешу, а також брати із собою як денний вітамінний напій.
Для його приготування вам знадобиться:
4 листи алое
1 апельсин
чиста вода
Готуємо:
Листя алое вимити, розрізати вздовж та ножем акуратно вийняти м`якоту. Якщо змішати м`якоту з водою і дати соку настоятися хоча б 10 хвилин, вийде легкий алое-морс зі злегка вловлюваним ароматом. Для отримання більш наповненого вітамінами напою потрібно збити в блендері м`якоту із соком одного апельсина. Подавати, трохи розбавивши водою або додавши кілька кубиків льоду.