Що їсти, якщо не хочеться, та що взяти в дорогу: гід із харчування під час війни

Важливі лайфхаки, які збережуть життя та здоров`я

Питання харчування під час війни безпосередньо пов`язане не лише з виживанням, а й зі здатністю зберігати холодний розум в екстремальних умовах. Ситуації складаються для кожного по-різному: хтось від стресу не може проковтнути жодного шматочка їжі, хтось не знає, що найкраще взяти в далеку дорогу. Нутриціологиня Ганна Пархоменко склала детальний гід із харчування під час війни.

Їсти чи не їсти?

Поїжте. Принаймні заплануйте поїсти сьогодні. Правду кажуть, що у стані гострого стресу може не хотітися їсти, а їжа може погано перетравлюватися. Але сили потрібні. Тому їжте мінімум один раз на день, навіть через «не хочу». Звісно, краще три-чотири рази. Коли ви втрачаєте сили, ви нікому не допомагаєте. 

Що саме їсти?

У широкому сенсі — те, що доступно. Зараз точно не час для рефлексії на кшталт «немає корисної їжі — не їм ніякої». Їжа — це енергія, яка важлива для молекул АТФ і нашого життя. Їжа — це життя. Є можливість складати гармонійні тарілки? Складайте. Немає? Їжте, що можете, там, де ви є.

Які продукти брати з собою?

З тривалим терміном придатності

Висококалорійні

Хрумкі

Легкотранспортабельні

Нутрітивні по можливості

А саме:

консерви: печінка тріски, консервований тунець, шпроти, кукурудза і горошок (у пріоритеті без цукру, але немає без цукру — беріть з цукром), квасоля;

паштети і хумуси;

дитяче пюре: овочеве, м`ясне, фруктове, — може згодитися не тільки для дітей;

супи, каші і всім відома локшина — усе це швидкого приготування;

горіхи і горіхові пасти;

твердий витриманий сир;

гранола, печиво і хлібці — за смаком;

сухофрукти: курага, чорнослив, інжир;

шоколад — зручніше у плитках;

питна вода.

Як поєднувати продукти?

1. В ідеалі білки + жири + вуглеводи, причому вуглеводів — найбільше, перевагу складним вуглеводам (каші, картопля, локшина).

2. Це може тунець (білки) + печінка тріски і горіхи (жири) + сублімована гречана каша швидкого приготування + горошок (складни вуглеводи) + сухофрукти (прості вуглеводи).

3. Жири допомагають відчувати ситість найдовше, тому обирайте їх: жменя горіхів, пара ложок горіхової пасти, декілька шматочків сиру.

4. Не забувайте пити воду.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали