Меню для здорової шкіри обличчя без акне та запалень: правила харчування

Що прибрати з раціону для чистої шкіри

Яким би якісним не був догляд за проблемною шкірою обличчя, її лікування потрібно починати зсередини. Косметика не допоможе вилікувати акне, а лише приховає вади. Обов`язковий етап їх усунення — правильний раціон. Відмова від шкідливих продуктів і вживання корисних не тільки поліпшить стан шкіри, а й усього організму загалом.

Що варто виключити з раціону, якщо ви хочете мати чисту шкіру

Жирне м`ясо, ковбаса, сосиски та фастфуд. Солоні, смажені та гострі продукти часто містять хімічні добавки й подразнюють сальні залози, що залягають у шарах шкіри. Усе це не тільки призводить до появи висипань, а й впливає на системи всього організму. Надмірне споживання білка може уповільнити синтез ферментів і гормонів, як результат — зниження швидкості регенерації шкіри та розмноження бактерій.

Молочні продукти

Гормони та вуглеводи в їхньому складі також впливають на здоров`я шкіри, підвищуючи рівень тестостерону. Внаслідок цього збільшується виділення шкірного сала, яке закорковує фолікули. Білки казеїну і сироватки в складі молочних продуктів також провокують запалення.

Кофеїн і солодощі

Ці продукти прискорюють появу жирного блиску на обличчі, що сприяє появі акне. Кофеїновмісні напої виробляють у тілі кортизол, який призводить до проблем зі шкірою. Надмірне споживання цукру запускає процес його взаємодії з білками та жирами — глікування, внаслідок чого в організмі руйнується колаген та еластан, що надають пружності. Як результат — закорковування пор і старіння шкіри.

Що варто включити в раціон

Продукти з цинком

Цей мікроелемент сприяє регенерації клітин, впливаючи на вироблення шкірного сала і запобігаючи запальним процесам. Цинк містять морепродукти, шпинат, какао, бобові та гриби.

Продукти з Омега-3

А саме: морська риба, більшість морепродуктів, насіння льону та шпинат, насичені жирними кислотами, що усувають запалення в організмі та сприяють позбавленню від висипань.

Вітамін С

Цей сильний антиоксидант стимулює синтез колагену і сприяє оновленню, а також створює ліпідний бар`єр, захищаючи стінки судин і запобігаючи почервонінню. Вітамін С міститься в цитрусових, капусті, броколі, червоному і жовтому перці, ківі, ананасі, хурмі.

Вітаміни групи B

Вітаміни групи B позбавляють токсинів, очищаючи шкіру обличчя. Їхні головні джерела — яйця, морква, бобові, риба, м`ясо птиці, капуста.  

Вітамін Е

Він впливає на еластичність, а також регулює баланс води та жиру в організмі. Вітамін Е міститься в горіхах, шпинаті, насінні соняшнику, рибі, авокадо і помідорах.

Чиста негазована вода

Замінивши звичну каву цим напоєм, ви запобіжите лущенню та погіршенню кольору шкіри. Воду теплої температури пийте дрібними ковтками протягом дня.

Часто кажуть, що нам необхідно випивати не менше трьох літрів води на день. Насправді лікарі вже довели, що в кожної людини своя норма. Але варто пам`ятати, що пити більше, ніж один або півтора літра води на годину суворо заборонено. В одному з Instagram-постів зіркова українська тренерка Аніта Луценко розповіла, як потрібно регулювати питний режим: 

«Скільки: 40 мл на 1 кг маси тіла на добу. Наприклад, якщо я важу 55 кг, то множу на 40, виходить 2200 мл. З цього 50% надійти має з водою і ще 50% з їжею.

Коли: вранці натщесерце 1 або 2 склянки за 15-20 хвилин перед кожним прийманням їжі; можна під час їжі для поновлення смакових рецепторів; під час тренування; перед сном не більш ніж склянка; у задушливих приміщеннях; якщо відчуваємо голод — спочатку випити склянку води, можливо, це була спрага.

Як: дрібними ковтками, не відразу; кімнатної температури або теплу; з лимоном, лаймом, м`ятою, якщо у вас немає проблем зі шлунком».

 

 


Реклама

Популярні матеріали

5 небезпечних помилок, яких ви припускаєтеся в очищенні шкіри...


Меню для здорової шкіри обличчя без акне та запалень: правила...


Hot or not: тренд на «брудні» джинси претендує стати одним із...


Читайте також
Популярні матеріали