Хлорофіл: користь, шкода та як його приймати для жіночого здоров’я

Хлорофіл дуже корисний для жіночого здоров`я, тому не дивно, що його обожнюють найкрасивіші жінки у світі. Наприклад, Єва Мендес у своїх інтерв`ю розповідала про своє перше правило краси:

«Щоранку я починаю зі склянки води з лимоном. Такий коктейль пробуджує тіло, підстьобує метаболізм і очищає організм.  Крім того, відразу після пробудження я вмиваюся дуже теплою водою і протираю обличчя лимонним фрешем — це бадьорить і допомагає шкірі «прокинутися». Протягом дня я п`ю багато води, в яку додаю хлорофіл у порошку, що працює як природний антиоксидант, протистоїть старінню і виводить токсини з клітин».

хлорофил польза

Голлівудська білявка Різ Візерспун також додає в питну воду рідкий хлорофіл — він покращує оновлення клітин, а також виводить токсини та шлаки з організму.

Лікарка-дієтологиня Клініки дієтології Самойленко Карина Дейнеко підтверджує: хлорофіл містить низку мінералів і чинить чудову антиоксидантну дію на клітини.

Хлорофіл — це природна сполука, присутня в зелених рослинах, яка надає їм кольору. Він допомагає рослинам поглинати сонячну енергію в процесі фотосинтезу. Ця поживна речовина міститься в зелених овочах та інших продуктах рослинного походження, таких як водорості. Чим зеленіший овоч, тим вищий вміст хлорофілу в ньому.

У рослинах є два види хлорофілу: хлорофіл а і хлорофіл b. Усі рослини містять один з цих двох різновидів. Вони обидва є жиророзчинними сполуками, які мають антиоксидантні властивості.

Коли ви вживаєте хлорофіл, він рухається по вашому тілу в міцелах, які є молекулярними групами, що містять жир. Вважається, що невелика кількість корисних жирів може допомогти організму переробляти хлорофіл під час їжі.

Користь хлорофілу

Втрата ваги

Одне з найпопулярніших тверджень, пов`язаних з рідким хлорофілом, — це схуднення. Однак досліджень на цю тему наразі дуже мало. Дослідження 2014 року, в якому взяли участь 38 жінок, показало, що ті, хто раз на день приймав зелену рослинну мембранну добавку, до складу якої входить хлорофіл, втрачали вагу більше, ніж група, яка не приймала цю добавку.

Дослідники також припустили, що добавка знижує рівень шкідливого холестерину. Механізм цих результатів і те, чи пов`язаний він з хлорофілом, наразі невідомий.

Профілактика раку

Дослідження на гризунах показують, що хлорофіл може зменшити ризик виникнення ракових пухлин. Було виявлено, що хлорофіл утворює тісні зв`язки з канцерогенними хімічними речовинами, які називаються афлатоксинами. Коли вони зв`язуються, хлорофіл допомагає блокувати всмоктування афлатоксинів (збудників раку) в кишківнику.

Антиоксидантна дія

Хлорофіл має антиоксидантні властивості, хоча вони не такі сильні, як в інших поживних речовин, таких як вітаміни С і Е. Дослідження показують, що регулярне споживання листових зелених овочів допомагає підвищити рівень антиоксидантів у крові.

Також деякі дослідження виявили, що хлорофіл може зменшувати окислювальну шкоду, спричинену шкідливими канцерогенами. 

Ризики для здоров`я від приймання хлорофілу

Природний хлорофіл не має відомих побічних ефектів. Однак хлорофілін як добавка може мати деякі побічні ефекти, на які слід звернути увагу:

  1. Періодична діарея;
  2. Зміна кольору сечі або калу;
  3. Зміна кольору язика.

Важливо також зазначити, що безпека застосування хлорофіліну вагітними жінками та жінками, які годують груддю, ще не вивчалася. 

Скільки нам необхідно хлорофілу

Хлорофіл міститься у великій кількості в продуктах рослинного походження, але найвища його концентрація в зелених овочах. Рекомендується з`їдати щонайменше 4 порції зелених овочів на день, проте не існує рекомендованої кількості хлорофілу, яку слід споживати в день.

В яких продуктах шукати хлорофіл

Шпинат має високу концентрацію хлорофілу — близько 24 міліграмів на одну чашку. Цей овоч можна їсти сирим або приготованим різними способами. Інша листова зелень містить від 4 до 15 міліграмів хлорофілу на порцію. 

До них відносяться:

  1. Бок-чой
  2. Салат-латук
  3. Бурякова зелень
  4. Зелена капуста
  5. Зелень капусти
  6. Мангольд
  7. Водорості
  8. Зелень ріпи
  9. Петрушка
  10. Капуста
  11. Гірчична зелень

Як вживати хлорофіл

Зазвичай рекомендують додавати краплі рідкого хлорофілу у воду, зелені детокс-смузі або соки. Добавка також може випускатися у вигляді порошку, який потрібно змішувати з напоями. Кількість крапель або порошку, які ви додаєте в напій, може варіюватися залежно від бренду.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали