Це може здатися дивним та нелогічним, але багато дівчат, які регулярно відвідують спортзал та стежать за якістю харчування, скаржаться на появу «апельсинової кірки» на стегнах. Про те, чому целюліт на ногах залишається навіть після тренувань, ELLE.UA розповіла членкиня Міжнародної федерації функціонального тренінгу, речниця міжнародних конгресів, аспірантка кафедри олімпійського та професійного спорту, спортивних ігор та туризму ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Ірина Гармаш.
Целюліт — патологічний стан шкіри, він є локальним збільшенням жирових клітин, яке призводить до неминучого порушення мікроциркуляції крові в підшкірно-жировій клітковині та розвитку фіброзу між жировими клітинами.
Целюліт зазвичай виникає у жінок. За різними оцінками, 80-98% жінок схильні до формування целюліту. Вважається, що чоловіки менш схильні до целюліту через іншу будову підшкірно-жирової клітковини.
Насправді целюліт може виникнути в людини будь-якої статури і ваги. Але целюліт — це не захворювання, а такий стан шкіри, коли в підшкірно-жировій клітковині виробляється занадто велика кількість жирових клітин. Проте ігнорувати його не варто.
Для боротьби з целюлітом необхідний комплексний підхід, однієї фізичної активності буде мало, оскільки причин його утворення дуже багато.
Причина номер 1
Ослаблення сполучної тканини.
Причина номер 2
Вплив адреналіну.
Причина номер 3
Недостатнє кровопостачання та порушення лімфотоку в тканинах.
Причина номер 4
Зловживання алкоголем чи великою кількістю вуглеводів.
Причина номер 5
Підвищення рівня гормонів естрогену під час вагітності, приймання гормональних контрацептивів.
Причина номер 6
Генетична схильність.
Тобто, якщо целюліт виникає не через відсутність фізичної активності, слід підключити додаткові засоби. Сьогодні є досить багато підходів для боротьби з целюлітом. До них належить використання поживних та спеціальних антицелюлітних кремів, антицелюлітний та ручний масаж, контрастний душ, правильне харчування, а також скраби та обгортання.
Насамперед потрібно переглянути своє харчування. Віддайте перевагу фруктам, овочам, багатим на калій продуктам (картопля, абрикоси, банани), а також їжі, що сприяє детоксикації, — імбиру та артишокам. Не зловживайте молочними продуктами, оскільки вони викликають затримку рідини та можуть спровокувати розвиток целюліту.
Контрастний душ — дуже ефективний спосіб, який допоможе вам упоратися з целюлітом.
Під впливом холодної води організм прагне швидко відновити нормальну температуру покривів шкіри, прискорюючи кровообіг. Гаряча вода різко розширює пори, через це активізується виділення токсинів. Гарячий душ прискорює процеси відтоку рідини з тканин, знімаючи набряклість.
Чудовим доповненням у боротьбі з целюлітом стануть косметичні засоби, що мають у складі елементи, які сприяють глибокій дії на проблемні зони через епідерміс.
Антицелюлітне обгортання чудово сприяє виведенню накопиченої води з організму і зниженню набряклості.
У чому полягає профілактика целюліту?
Повноцінне харчування, достатня кількість сну, косметичні процедури та регулярні заняття спортом забезпечують здорову вагу та зміцнюють здоров’я. Регулярні фізичні навантаження підтримують тонус та стимулює ріст м’язів, що сприяє зниженню прояву целюліту. Тільки комплексний та систематичний підхід допоможе вам уникнути цієї проблеми.