7 правил пізньої вечері, яка не зашкодить фігурі

Які з міфів про пізню вечерю — брехня, а які — істина

Попри величезну кількість інформації про те, що пізня вечеря — це абсолютне зло, часто ми виявляємося безсилі перед вечірнім голодом.

Зазвичай це закінчується каяттям і муками совісті за кожен з`їдений шматочок. Тим часом існує безліч суперечливих теорій про вплив на фігуру вечері після 20:00. Одна з них стверджує, що відсутність обіду і дуже рання вечеря можуть збільшити кількість спалюваного жиру. Інше дослідження лякає статистикою про залежність вечері після 19:00 і ризику серцевого нападу. Ще одна теорія радить їсти вуглеводи вечорами для того, щоб краще контролювати свій апетит протягом усього наступного дня. Словом, теорій маса — ясності ніякої. Однак нам вдалося дізнатися, які з міфів про пізню вечерю брехня, а які — істина.

7 правил пізньої вечері, яка не зашкодить фігурі

Не існує «правильного часу для вечері»

Вечірнє приймання їжі залежить від вашого графіка та способу життя. Так, не дивно, що ті, хто прокидаються о 5 ранку, вечеряють о 17 годині. Тоді як багато хто з тих, хто засинає не раніше першої години ночі, з`їдають вечерю близько 22.00. Дієтологиня та авторка блогу The Farah Effect Фарах Хафад говорить так: «Три години — це ідеальний час, який має відділяти вечерю від сну. У такому разі їжа встигне повністю перетравитися і ви не заснете з повним шлунком».

Водночас дієтологиня та авторка книжки «Три кроки до оздоровлення» Аліса Рамсі радить дотримуватися такого правила: їжте не надто часто — кожні 4-5 годин.

Їжте тільки коли ви голодні

Часто ми їмо не тому, що нам хочеться їсти. Це може бути бажання повечеряти «за компанію» або тому, що «прийшов час».

Однак дуже важливо навчитися слухати свій організм і відчуття голоду. Коли ви справді голодні — організм сигналізує цим відчуттям про брак енергії. Однак якщо ви не голодні, він збереже отримані калорії у вигляді зайвого жиру.

«Ні» важким вечерям

Більшість дієтологів у світі не рекомендують їсти важку вечерю. І це логічна рекомендація. Коли ви збираєтеся спати, ваше тіло поступово завершує роботу і просто не здатне якісно перетравити занадто калорійну, жирну їжу.

Якість вечері впливає на метаболізм

Окрім того, що надто важка вечеря залишає зайві сантиметри на талії, так вона ще й зменшує швидкість метаболізму. Адже замість того, щоб займатися відновленням, ваша кров прямує в бік шлунка і сприяє перетравленню. Як перевірити, що ваша вечеря негативно впливає на швидкість обміну речовин? Легко: у такому разі ви відчуваєте сильну втому та відсутність енергії з самого ранку.

Не їжте на вечерю ці продукти

Дієтологи не рекомендують їсти на вечерю шкідливу вуглеводну їжу. Макарони, хліб, смажені продукти та десерти — ось їх короткий список. Річ у тім, що ввечері організм не здатний засвоїти велику кількість швидких вуглеводів. А це означає, що цукри перетворюються на зайвий жир.

Перекушуйте білком

Це було хоча б один раз з кожним із нас: ми вечеряємо, а перед сном відчуваємо сильний голод. Це не небезпечно, якщо знати, чим перекусити в таких випадках. Білковий перекус у вигляді нежирного сиру, кількох мигдальних горіхів, цілозернових крекерів із гуакамоле, грецького йогурту, мигдалевої пасти з яблуком, легкого салату — ідеальний список, який виручить вас у моменти нічного голоду. Крім того, ці продукти здатні стабілізувати рівень цукру в крові, поки ви спите.

Графік — ніщо, регулярність — усе

Це означає, що ви не маєте дотримуватися суворого графіка приймання їжі, але хоча б спробуйте прагнути регулярності. У всіх бувають дні дедлайнів і зірваних планів, коли ми снідаємо о 8-й ранку, а наступне приймання їжі відбувається ближче до вечора. Якщо таке повторюється часто — ви ризикуєте отримати зайву вагу. Річ у тім, що в такому режимі травна система відучується вчасно виділяти шлунковий сік і на перетравлення їжі витрачається набагато більше часу. Якщо ви будете стежити, щоб проміжки між прийманням їжі не були величезними (6 і більше годин) — тіло гарантовано віддячить вам здоров`ям і стрункістю.


Реклама

Популярні матеріали

Misha Skova: striking a pose and closing deals — the dual success of a...


Манікюр, який візуально омолоджує руки


3 способи прискорити метаболізм


Читайте також
Популярні матеріали