Кожній дівчині дуже важливо працювати над своєю поставою. Членкиня Міжнародної федерації функціонального тренінгу, речниця міжнародних конгресів Ірина Гармаш запевняє: якщо у вас хороша постава, всі м’язи тіла працюють якнайкраще, вага тіла рівномірно розподіляється на стопи, забезпечуючи ідеальний баланс. У разі порушення постави тіло починає працювати неефективно, збільшується навантаження на зв’язки, сухожилля та м’язи. Щобільше, останні дослідження підтвердили, що правильна постава знижує рівень втоми, тривожності та депресії. Також гарна постава додає фігурі естетики, а рухам — граційності.
Для того щоб навчитися підтримувати хорошу поставу, знадобляться час та зусилля. Перенавчити мозок — завдання не просте. Якщо ви роками звикли зберігати те саме положення, мозок сприймає його як природне. Але систематичні тренування приведуть вас до чудового результату. Пам’ятайте, що регулярність — це запорука успіху!
1. Витягування вперед у стані сидячи
Вихідне положення: сидячи на килимку. Ноги витягуємо перед собою, прес підтягнутий, уникаємо прогину в попереку. Тягнемося прямими руками вгору, а потім виводимо руки перед собою, тягнемося руками вниз до стоп. Повертаємося у вихідне положення. Робимо вправу 8-15 разів.
2. Вправа «Сфінкс»
Вихідне положення: лежачи на животі, підніміть корпус й упріться передпліччям у підлогу, прогнувши хребет. Утримуйте положення 30-60 секунд. Повторіть двічі.
3. Вправа «Кішка»
Вихідне положення: стоячи на руках та колінах. Долоні повинні бути під плечима, а коліна утворюють кут 90 градусів. Максимально округліть спину, опустивши голову до грудей. Потім повільно прогніться, тягнучись тім’ям до спини. Виконайте 10 разів.
4. Вправа «Поперемінне витягування рук та ніг»
Вихідне положення: стоячи на руках та колінах, витягніть одночасно праву руку і ліву ногу. Залучіть черевні м’язи — втягніть живіт і напружте прес. Затримайтеся на 10-20 секунд, потім поверніться у вихідне положення. Зробіть те саме з лівою рукою і правою ногою. Повторіть вправу по 10 разів на кожну сторону.
5. Вправа «Поза дитини»
Вихідне положення: стоячи на колінах, злегка розставивши ноги. Стопи та коліна зведіть разом, щоб великі пальці ніг стикалися, а п’яти були в різні боки. Опустіть таз на стегна і нахиліться вперед, руки при цьому витягніть уздовж тіла, а голову покладіть на підлогу. Розслабтеся та почніть глибоко дихати. Залишайтеся у цій позі 3-5 хвилин.