Великий гід по кислотах: дієві засоби від акне, гіперпігментації та видимих ознак старіння

Розповідаємо, чому не варто боятися кислот та які проблеми вони можуть вирішити

Косметика з кислотами — один з найдієвіших способів оновити шкіру та побороти такі стійкі проблеми, як рубці від акне, пігментація та видимі ознаки старіння (лінії та зморшки). Це досить активна косметика, яку часто прирівнюють до агресивної та бояться використовувати в щоденному догляді. Сьогодні разом із косметологами A.S. Laboratory ми розповімо, чому варто додати кислоти у свій щоденний догляд, які вони бувають та яких результатів можна досягти, використовуючи їх регулярно.

Кислоти — найкращі друзі тих, хто страждає від акне та гіперпігментації. Вони активно працюють на поверхні нашої шкіри, відлущують старі клітини та сприяють процесам оновлення і регенерації. Результат: рівний свіжий тон обличчя, що особливо актуально для людей, що страждають від рубців акне та гіперпігментації. 

Водночас косметика з кислотами готує шкіру до нанесення решти засобів, які діють в глибших шарах епідермісу. Вони допомагають активним компонентам косметики проникати в глибокі шари шкіри та працювати на повну силу.

Перш ніж додати кислоти до своєї beauty-рутини, варто визначити проблему та дібрати правильні засоби. Сьогодні існує досить широкий вибір засобів з кислотами різних видів. Звичайно, найкращий помічник у виборі — ваш косметолог. Проте є кілька загальних правил, щоб обрати саме ті кислоти, які працюватимуть над розв`язання вашої проблеми.

Загалом всі кислоти діляться на три великі групи: AHA, BHA та PHA-кислоти.

AHA (альфа-гідроксикислоти) — це відлущувальні кислоти: молочна, мигдалева та гліколева. Головна їх особливість — це водорозчинність. Вони не можуть проникати в глиб шкіри та здебільшого працюють на поверхні, вирівнюючи тон та відновлюючи здорове сяяння шкіри. 

Найактивніший різновид АНА-кислот — гліколева кислота. На відміну від інших АНА-кислот, вона здатна глибше проникати у шкіру, тому підходить лише власницям не чутливої та не зневодненої шкіри. 

Продукти з гліколевою кислотою:

Домашній пілінг з гліколевою кислотою 20% DCL G20 Radiance Peel 

Тонер із женьшенем та гліколевою кислотою 5% Bravura London Ginseng Toner 

Освітлювальна сироватка для боротьби з постакне Acnemy Postzit 

Кращий варіант для власниць чутливої шкіри, схильної до подразнень та куперозу — молочна кислота. Це також водорозчинна АНА-кислота, проте вона має досить велику молекулу та працює лише на поверхні шкіри. Крім того, молочна кислота входить у NMF(натуральний зволожувальний фактор шкіри), тому не призводить до зневоднення. Якщо ваша мета — м’яке полірування шкіри для легкого освітлення, вирівнювання тону та повернення сяяння, продукти з молочною кислотою стануть для вас найкращим вибором.

Продукти з молочною кислотою:

М`який кислотний ексфоліант Cosmedix Defy 

Phyto-C Balancing Toner 

Відлущувальна пілінг-маска з молочною кислотою Cosmedix Pure Enzymes 

Мигдалева кислота — та сама ідеальна середина між м’якою молочною кислотою та активною гліколевою. Вона має антибактеріальні властивості, тому чудово працює з акне та комедонами та однаково добре підходить для власників проблемної та чутливої шкіри.

Продукти з мигдалевою кислотою:

Тонік для звуження пор Medik8 Pore Minimising Tonic 

Нічна крем-маска для очищення обличчя Allies of Skin Promise Keeper Blemish Sleeping Facial 

Me Line Pigment Home Mask 

Азелаїнова АНА-кислота так само як мигдалева, працює з проблемною шкірою, схильною до висипів. Має антибактеріальну та протизапальну дію та сприяє зменшенню бактерій P. acnes. Ця кислота має низьку подразливу здатність, тому підійде для чутливої шкіри з пошкодженим бар’єром чи схильністю до розацеа.

Продукти з азелаїновою кислотою:

Мультикислотний крем для обличчя Jan Marini Bioclear Face Cream 

Локальний засіб від висипань Medik8 Blemish SOS 

Активна сироватка з азелаїновою кислотою Theramid Azelaic Acid 15% 

Інша велика група кислот — BHA (бета-гідроксикислоти). Вони здатні працювати не лише на поверхні, а й проникати глибоко в пори, очищувати їх від забруднень та надлишку шкірного сала. Окрім вирівнювання тону та відлущення, вони допомагають боротися з висипами, розширеними порами та чорними цятками. 

Найпопулярніший різновид ВНА-кислот, що широко використовується в косметології, — це саліцилова кислота. Ця жиророзчинна кислота працює безпосередньо з запальними елементами, комедонами та порами. Вона розчиняє себум, розкупорює сальну протоку, сприяє очищенню та звуженню пор. Засоби з саліциловою кислотою добре зарекомендували себе в боротьбі з акне та будь-якими різновидами висипів.

Продукти з саліциловою кислотою:

Obagi Medical SUZAN OBAGI MD Acne Cleansing Wipes 

Відлущувальний тонер Cosmedix Purity Balance 

RejudiCare 2CRM Sal 

Щоб кислоти працювали на кращий результат, не забувайте про кілька правил використання цієї активної косметики:

Вводити кислоти у свій догляд краще з найменшої концентрації. Потім, за необхідності, поступово підвищуючи її. Якщо у вас у догляді кілька засобів з кислотами чи то іншими активними інгредієнтами, краще не використовувати їх підряд в одному ритуалі догляду. Наприклад, кислотне очищення та кислотний тонік. 

Користуючись кислотами, варто подбати про додаткове зволоження шкіри, а зранку обов’язково використовувати сонцезахист. Адже кислоти здатні підвищувати фоточутливість шкіри. 


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали