Захищати від сонця може емульсія, молочко чи спрей-олійка. Але для шкіри дорослої людини найбільше підходить крем. Він містить і сонцезахисні, і живильні елементи. Залежно від складу засоби діляться на три види: фізичні, хімічні та комбіновані. Фізичні віддзеркалюють сонячне проміння, починають діяти відразу, майже ніколи не викликають алергію. При цьому вони погано всмоктуються в шкіру і дають білий відтінок. Хімічні – поглинають сонячне проміння і перероблюють його у теплову енергію, але починають діяти через 30 хвилин і можуть викликати алергію.
Краще обирати крем, який захищає від двох типів проміння – ультрафіолету типу А (викликають мутацію шкіри й появу ракових клітин) і ультрафіолету типу В (відповідають за засмагу і опіки). Більшість засобів захищають тільки від останнього типу. При покупці звертайте увагу на абревіатуру SPF– це сонцезахисний фактор, який показує у скільки разів збільшується час безпечного перебування на сонці. Для ідеальної засмаги обирайте індекс SPF залежно від вашого фототипу. У наших широтах таких можна виокремити чотири.
Скандинавський – люди з дуже світлою шкірою, блакитними чи зеленими очима, русявим чи рудим волоссям і дуже чутливою шкірою. Без захисту можуть перебувати на сонці не більше 5 хвилин. Їм краще обрати засіб із SPF 50 і без загрози для шкіри перебувати у затінку до 50 хвилин.
Світлошкірий-європейський – власники світло-каштанового або темно-русого волосся, з сірими чи зеленими очима. Більш стійкі до ультрафіолету. Їм рекомендується звернути увагу на SPF 40, з ним можна засмагати 1,5 години, без нього – не більше 10 хвилин.
Середньоєвропейський – шкіра більш смугла, волосся темне і жорстке, очі карі. Можуть легко знаходитися під сонцем до 15 хвилин, із SPF 30 – до 3 години.
Середземноморський тип передбачає коричневе волосся і карі очі. Вони можуть без нанесення крему засмагати півгодини, із SPF 20 – 3 години.
Коли правильно підібраний засіб уже у вашій сумочці, врахуйте ще декілька моментів. Наносьте його за 20-30 хвилин перед виходом, на пляжі змащуйте тіло через кожні 2-3 години, не залишайте крем валятися на сонці. І, звісно, пам’ятайте про оптимальні години для безпечної засмаги – до 10 ранку або після 5 пообіді.