Тест на тип шкіри: як визначити та як доглядати

Детальний б’юті-гайд

Одне з найпопулярніших питань, яке ставлять жінки, — як визначити тип шкіри обличчя, адже саме від нього прямо залежить домашній догляд. Неправильний вибір засобів може мати дуже неприємні наслідки, серед яких — активізація роботи сальних залоз, почервоніння, свербіж, подразнення і висипання на поверхні шкіри. Звучить страшно, проте таких проблем не виникне, якщо ви піклуватиметеся про шкіру відповідно до її потреб. Визначити свій тип візуально або за фото часто буває складно, тому ми підготували для вас детальний б’юті-гайд.

Instagram: @roseinc

Instagram: @roseinc

Типи шкіри: які бувають і як за ними доглядати

Нормальний

Нормальний тип шкіри — мрія кожної дівчини, адже саме для нього характерні однорідний колір і рельєф, рівний та сяйливий тон, матова текстура та відсутність видимих проблем. Якщо ці параметри вам підходять, вітаємо — робота ваших сальних залоз у нормі. Однак це не привід забувати про щоденний догляд, який обов’язково повинен включати очищення, тонізування, зволоження та захист від сонячних променів — чотири основні етапи для будь-якого типу шкіри. 

Instagram: @roseinc

Instagram: @roseinc

Комбінований

Комбінований, або, як його ще називають, змішаний тип шкіри є найбільш поширеним як серед підлітків, так і серед дорослих. Для його власниць характерне поєднання жирної та сухої шкіри на різних зонах обличчя. Так, на лобі, носі та підборідді інтенсивно виділяється шкірне сало, а на щоках і вилицях шкіра схильна до сухості. Змішаний тип потребує відповідного догляду, на всіх етапах якого варто використовувати засоби для комбінованої шкіри. Не забувайте, що сухі ділянки шкіри потребують додаткового живлення та зволоження.

Instagram: @emcosmetics

Instagram: @emcosmetics

Сухий

Сухий (або чутливий) — найбільш делікатний тип, схильний до швидкого старіння та зневоднення. Для нього характерні тьмяність, лущення, почервоніння та подразнення. Така шкіра потребує особливого догляду, який забезпечить їй достатнє живлення, зволоження, при цьому не пошкоджуючи природну захисну плівку епідермісу.

Instagram: @emcosmetics

Instagram: @emcosmetics

Жирний

Жирний блиск, нерівна текстура та розширені пори — те, що, мабуть, найбільше засмучує влсниць жирного типу шкіри. Однак для них є і гарні новини — на нього найменше впливають зовнішні фактори, і він найповільніше старіє. Ваше головне завдання у домашньому догляді — не пересушити шкіру. При зловживанні засобами, у складі яких містяться кислоти, спирт та інші агресивні речовини, а також скрабами та пілінгами шкіра втрачає вологу, що провокує ще більш активне вироблення шкірного сала та підвищує кількість висипань.

Instagram: @emcosmetics

Instagram: @emcosmetics

Як визначити тип шкіри в домашніх умовах: тест із серветкою

Точно визначити тип шкіри вам допоможе дерматолог, але якщо ви хочете зробити це самостійно, то існують декілька нескладних тестів, найпопулярніший із яких ми описали нижче. Для його проведення вам знадобляться лише година вільного часу та серветка.

Instagram: @melaniegrantskin

Instagram: @melaniegrantskin

Перший етап — очищення. Вмийте обличчя звичним вам засобом і промокніть його рушником. Протягом наступної години не наносьте на шкіру косметичні продукти та не піддавайте його активному впливу зовнішніх чинників. Потім прикладіть до обличчя суху серветку та притисніть її на 20–30 секунд.

Тепер настав час оцінити її стан: якщо на ній відсутні сліди виділень шкірного жиру — ваша шкіра суха; ледве помітні відбитки по всій поверхні характеризують нормальний тип; помітний жирний відбиток по всій площині — у вас жирний тип; сліди в Т-зоні (лоб, ніс та підборіддя) — комбінована.

Instagram: @carolineknudsen_

Instagram: @carolineknudsen_

Пам’ятайте, що висипання, як і будь-які інші видимі недоліки на шкірі обличчя, голови чи тіла, сигналізують про наявність проблем в організмі. Тому не гнівайтеся на те, що ви неідеальні, а проявіть до себе любов і турботу, і це обов’язково принесе свої результати.

Текст: Аліса Єрмоленко


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали