П'ять культових об'єктів дизайну від Філіпа Старка, про які потрібно знати кожному

Супер Старк та майстер кітчу

Сьогоднішнього іменинника Філіпа Старка називають майстром кітчу та винахідливості. І тут немає жодних перебільшень.

Настільна лампа з алюмінієвою основою у вигляді позолоченого автомата, створений спеціально для режисера Віма Вендерса табурет, що більше нагадує скульптуру, або  поліетиленовий письмовий стіл в стилі «Флінтстоунів» — за п’ять десятків років своєї кар’єри Старк неодноразово створював об’єкти, які тепер зберігаються в музеях історії дизайну по всьому світу. Розповідаємо вам про ті, які варто внести у свій wish list.

Соковитискач Juicy Salif для Alessi, 1990 рік

Кажуть, що ідея створення цього приладу народилась, коли дизайнер вечеряв восьминігом, збризкуючи його лимонним соком.

Стільці Louis Ghost для Kartell, 2002 рік

Взяти стілець з покоїв Людовіка XV та виготувати його з прозорого пластику — подібні вольнощі до Старка не дозволяв собі жоден француз. Недивно, що цей стілець найчастіше копіюють.

Люстра Marie Coquine Chandelier, 2011 рік

В 2003 році дизайнер розпочав співпрацю із Baccarat, розробивши для дому розкішну люстру Zenith з чорного кришталя, а вісім років потому вирішив додати витвору легкості. В буквальному сенсі: замінив чорний колір на білий, «прикрив» світильник зонтиком та дав йому ім’я Мері Поппінс.

Торшер Bibliotheque Nationale для Flos, 2013 рік

Більше не треба шукати, куди ви поклали книгу, яку читаєте саме зараз. Філіп Старк винайшов реалізацію найбільш очевидного для неї сховища — прямо на каркасі лампи. Надаєте перевагу електронним книжкам? Їх від цієї лампи можна буде підзарядити.

Змішувач Starck V для Axor, 2014 рік

Ще один геніальний експеримент Старка з кришталем — саме з нього виготовлено вилив змішувачу. До того ж, сам кран не замкнений і скоріше нагадує фонтан. Недарма він отримав премію EDIDA в 2015 році.

Реклама

Популярные материалы

У Sakebar by Nobu відбудеться чайна церемонія до Дня святого...


Зігріваємося: смачний рецепт какао з арахісовою пастою


Найбільш трендові окуляри 2023 року


Читайте також
Популярні матеріали