Меблі за дизайном Сальвадора Далі

Нотка сюрреалізму посеред повсякденності

Cьогодні 119 років виповнюється від дня народження Сальвадора Далі. Мабуть, найбільш плідний та багатогранний митець XX сторіччя, протягом своєї довгої кар’єри, окрім живопису, Далі успішно реалізував себе в жанрах скульптури, гравюри, моди, реклами, письма, кіно та навіть дизайну, оточивши себе колом друзів, які працювали над застосуванням принципів сюрреалізму до низки інших дисциплін.

Одним із них був Жан-Мішель Франк, відомий паризький майстер меблів і декоратор того часу. Разом Далі та Франк перетворювали повсякденні практичні предмети в об’єкти невизначеного використання. Кульмінацією спільної творчості цього тандему стала славнозвісна сюрреалістична кімната  з обличчям Мей Уест — матеріалізоване втілення однойменного скетчу митця. Саме тут був вперше представлений «той самий» диван у формі губ «того самого» кольору Shocking Pink від Ельзи Скіапареллі.

У 1990-х роках команда експертів на чолі з архітектором та митцем Оскаром Тускетсом Бланкою вирішила вдихнути життя в ще більше проєктів, які свого часу Далі намалював для Франка. Іспанський бренд BD Barcelona Design взяв на себе відповідальність за їхнє всесвітнє ексклюзивне виробництво, а за реалізацію ідей взявся скульптор Хоакім Кампс. Саме завдяки йому сьогодні віддані колекціонери можуть привнести часточку сюрреалізму в свою повсякденність.


Торшер Bracelli

Лампа Cajones

Стілець Leda

Кавовий столик Leda

Торшер Muletas

Диван Vis à Vis

Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали