Як це було: fashion-знімання ELLE за допомогою Midjourney

AI vs reality

Уявіть собі штучний інтелект у ролі модного редактора — якими б він побачив тренди сезону? Саме таку місію fashion-редакторка журналу «ELLE Україна» Анастасія Білоус доручила платформі Midjourney, готуючи новий друкований номер. Дивимося, що з цього вийшло.

До речі, у весняному випуску редакція вирішила надати дещо більше повноважень ШІ: дозволила йому згенерувати обкладинку та «взяти слово» у ролі запрошеного редактора. 

Читайте також: Штучний інтелект: посібник сучасного користувача

Чесно кажучи, уявити таке навіть два роки тому було важко. Адже зніманню fashion-історії для глянцю було відведено окреме місце й місію: до цього готувалися ретельно і заздалегідь, підбирали студію, моделей, цілу команду стилістів, візажистів, фотографів, продюсерів, ретушерів. А сьогодні для цього достатньо однієї людини, в якої є творче бачення і… телефон. Midjourney впевнено перетворюється в безкінечний фотосток, який ви створюєте самі будь-де і будь-коли. Як же це працює на практиці, в чому сильні та слабкі сторони Midjourney і чи справді кожен може спродюсувати модну зйомку для журналу від А до Я?

Midjourney — це дослідницька лабораторія та платформа штучного інтелекту, яка генерує зображення високої якості й деталізації на основі текстових запитів (промптів).

Робота Midjourney ґрунтується на нейромережевих алгоритмах, що дозволяє створювати фотореалістичні зображення за широким спектром підказок — від простих описів предметів до складних сюжетів та абстрактних ідей.

Midjourney перебуває у відкритому бета-тестуванні з 12 липня 2022 року і швидко здобула популярність завдяки своїм разючим можливостям та доступності для широкої аудиторії.

Ми попросили Анастасію Білоус поділитися механізмом створення fashion-зйомки на Midjourney. Виявляється, не все так просто, і ті, хто стверджують, що на генерацію модної обкладинки в них іде не більше 10 секунд, м’яко кажучи, трішки лукавлять.

Коротка інструкція з використання Midjourney

Найважливіше у створенні іміджів за допомогою ШІ — це промпти. Від порядку слів і точності формулювань буде залежати те, як вас зрозуміє нейромережа. Якщо ви створюєте обкладинку, ви маєте чітко уявити та прописати, хто має бути на цій обкладинці, яка модель, з якою зовнішністю, якого типажу, з яким кольором волосся та очей, з якими аксесуарами, в одязі якого стилю й кольору тощо. ШІ зазвичай розпізнає типажі відомих людей, тож ви можете зорієнтувати його й запросити модель, скажімо, схожу на Кейт Мосс чи Наомі Кемпбелл. Дуже важливим є те, в якій позі має бути модель, студійне це чи міське «знімання», яке тло має бути позаду. Також важливо прописати план кадру: ближній, середній чи загальний, а також розмір зображення.  

Зазвичай Midjourney генерить 4 варіанти зображень (своє бачення ТЗ), які плюс-мінус будуть схожими, в одній стилістиці, але водночас будуть відрізнятися. Ви обираєте те, що подобається вам найбільше. Після цього платформа згенерує ще 4 іміджі — варіації на тему того зображення, яке ви обрали. І вже далі, якщо вас влаштовує фінальний результат, ви обираєте один і запрошуєте його у високій якості.

Важливо розуміти, що це достатньо довгий процес, бо на один і той самий промпт, одну й ту саму формулу штучний інтелект може видати абсолютно різні картинки, як немодну, некрасиву, ненатуральну, абсолютно дивну з якимось роботом, так і, навпаки, стильну й артову. І це може вийти з першої спроби або зі 101-ї. Midjourney «під настрій» може поставити замість білого фону білу сукню, яка зовсім не вписується у вашу концепцію. І тоді ви комбінуєте слова так, щоб ШІ зрозумів, що вам потрібен саме білий фон. До речі, платформа «по-своєму» (читайте — стереотипно) може трактувати описи брендів одягу (якщо Gucci — то це пістрява історія, якщо Jil Sander — то це мінімалізм), тому будьте готовими до багаторазових спроб і експериментів.

«Спілкування» з Midjourney відбувається через спеціальний чат-бот Discord, де ви в спеціальній формулі прописуєте англійською ключові слова: «Зйомка обкладинки для модного видання — дівчина-модель азійської зовнішності — вдягнена в жакет у стилі Prada молочного кольору на тлі блакитного неба»…

Основні переваги Midjourney

Вражаючі результати: Midjourney може генерувати зображення неймовірної якості, які часто неможливо відрізнити від фотографій, зроблених людиною. Це робить її цінним інструментом для художників, дизайнерів та інших творчих людей.

Широкий спектр можливостей: Midjourney може генерувати зображення на основі будь-якого текстового опису, що робить її універсальною. Платформу можна використовувати для створення будь-чого: від реалістичних пейзажів до фантастичних істот та абстрактних візуалізацій.

Відносна простота використання: Midjourney має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що робить її доступною для користувачів із будь-яким рівнем досвіду роботи зі штучним інтелектом.

Деякі зі «слабких сторін» Midjourney

Точність та деталізація: Може виникати проблема з передачею дрібних деталей одягу, аксесуарів та текстур, що важливо для модних зйомок.

Контроль над результатом: Обмежена можливість точно контролювати елементи зображення, що ускладнює досягнення бажаного вигляду.

Стиль та естетика: Генеративні моделі можуть не завжди вловлювати специфічні стилістичні нюанси та естетичні особливості, притаманні певним брендам або модним тенденціям. Тому, як показує практика, найбільш вдалі з естетичного погляду цифрові кадри виходять у стилістів, художників та креаторів, які вже мали досвід «живих» зйомок.

Автентичність: Створені зображення можуть виглядати штучно або неприродно, що може знижувати їхню цінність для професійних проєктів.

Етичні питання: Використання ШІ може викликати етичні питання щодо авторства та прав на створені зображення.

Вдосконалення фотографій на щоденній основі: разючі можливості ШІ у вашому телефоні

Вище ми детально розповіли про генерування фото і навіть цілих кампейнів за допомогою штучного інтелекту. Але ця функція хоч і цікава й безперечно перспективна, та потрібна далеко не всім і, звісно, не на регулярній основі (якщо ви не журналіст, фотограф чи стиліст). Чого не скажеш про світлини, якими кожен із нас щодня поповнює галереї своїх смартфонів. Погодьтеся, не всі кадри виходять вдалими з першої спроби, але хочеться зберегти саме той момент чи саме ту емоцію і не «перегравати заново». Більше в цьому й немає сенсу! За допомогою Photo Assist на телефонах Samsung Galaxy S24* можна легко вдосконалити будь-яку світлину так, що ніхто ніколи не здогадається, що на початку щось взагалі могло піти не так. На коротких і зрозумілих прикладах розповідаємо про плюси фотоасистента, оснащеного ШІ, і функції, які справді вражають.

Видалення тіней

Ви знімаєте панораму міста або якусь композицію, і ваша тінь або тінь телефона випадково потрапляють в кадр (зовсім не так, як би того хотілося). Photo Assist автоматично визначає і м`яко видаляє ці тіні, забезпечуючи рівномірне освітлення та підвищуючи якість фотографії.

Переміщення та зміна розміру об`єктів

Ви фотографуєте пляжний пейзаж, але деякі люди у морі потрапляють у ваш кадр і заважають композиції. З Photo Assist ви можете легко перемістити або видалити небажані об`єкти, а також змінити їхній розмір, щоб створити ідеальну фотографію.

Заповнення фону під час вирівнювання зображень

Якщо ви випадково зробили фото не під бажаним кутом — це не проблема: новий спосіб редагування на основі ШІ допоможе вам не тільки вирівняти зображення, а й домалювати фон, якого не вистачає.  

Ефект фону

Ви робите портрет у людному місці (скажімо, біля ТЦ чи на центральній площі міста). Photo Assist дозволяє додати ефект розмиття фону або змінити фон на інший, підкреслюючи об`єкт зйомки та створюючи більш привабливий кадр.

Ремастеринг фотографій

У вас є фотографія з бабусиного весілля: безцінна для вас, але з низькою роздільною здатністю. За допомогою Photo Assist ви можете ремастерувати зображення, покращуючи його чіткість, підвищуючи деталізацію і насиченість кольорів, що робить старі фотографії більш яскравими та чіткими.

AI Slow Motion

Ви знімаєте відео, як ваші друзі грають у теніс. За допомогою AI Slow Motion фотоасистент автоматично визначає найцікавіші моменти та застосовує плавне уповільнення (генерує додаткові кадри на основі рухів).

Режим портрета

Ви робите портрет мами. Photo Assist допомагає визначити обличчя, коригує фокус та розмиває фон, створюючи професійний ефект боке. Це дозволяє отримати чіткі, красиві крупні плани навіть у складних умовах освітлення.

Зменшення «шуму»

Ви знімаєте вечірку в умовах низького освітлення. Photo Assist автоматично зменшує «шум» на знімках, забезпечуючи чисті та чіткі фотографії без зернистості.

Підказки щодо композиції

Ви хочете зробити фотографію будівлі. Photo Assist може запропонувати вам вирівняти горизонт або змінити кут зйомки для кращої композиції, аби кадр вийшов більш гармонійним.

Замість висновків

У той час, коли скептики кричать, що ШІ витісняє з нашого життя будь-які творчі прояви та цілу когорту професій, ми дивимося в майбутнє більш оптимістично. Не варто забувати, що по цей бік екрана завжди залишається людина. Залишити не зовсім вдалий кадр чи за кілька секунд вдосконалити його і зрештою зекономити час на зйомку нового? Зібрати команду й організувати масштабну зйомку чи поекспериментувати й «допомогти» зробити це нейромережі? Вибір завжди тільки за вами.
 

*Преміальний мобільний штучний інтелект, представлений у нещодавній серії Galaxy S24, стане доступний на більшій кількості пристроїв: Galaxy S22 і Galaxy S23, складаних Galaxy Fold4 і Fold5, Flip4 і Flip5, а також на планшетах Galaxy Tab S8 і Tab S9.

 

 

Читайте також: Як користуватися чат-ботами ШІ



Популярні матеріали

«Я вірю в ефект наслідування — що більше людей бачать і чують про...


Як у кіно: шукаємо культові образи й локації з улюблених серіалів за...


Їм і не можу зупинитися: як черешня і кавун «підпорядковують» вашу...


Читайте також
Популярні матеріали