За покликом природи: як курорти Soneva рухаються в напрямку сталого розвитку

Розповідає засновник компанії Сону Шівдасані

Колекція готелів Soneva — це відпочинок найвищого ґатунку посеред мальовничих пейзажів, де стильний, екологічний дизайн приміщень і персоналізований сервіс адаптовані до потреб кожного гостя. До цієї колекції входять всесвітньо відомі екокурорти, відзначені численними нагородами, — Soneva Jani та Soneva Fushi на Мальдівських островах, Soneva Kiri у Таїланді. Група курортів також має розкішну яхту Soneva in Aqua, яку спустили на воду у 2015 році. Soneva — це сімейний бізнес. Сону — етнічний індієць, який народився в Лондоні, здобув чудову освіту у Швейцарії, в Ітонському коледжі, а згодом закінчив Оксфордський університет. Сону з дружиною Євою часто літали на Мальдіви, і під час таких подорожей у пари зародилася мрія оселитися на одному з атолів. Незабаром мрію було втілено в життя, і у 1995 році з’явилася назва їхнього бренду — Soneva, що складається з перших букв імен його творців.

Наскільки вам важко у сімейному бізнесі разом?

Ми обидва поділяємо пристрасть до сталого розвитку, адже чітко розуміємо наші обов’язки як охоронців цих прекрасних місць, де працюємо. Єва дає мені свободу в архітектурі та дизайні будівель, а я даю їй свободу в дизайні інтер’єру. Якщо один із нас справді заперечує ідеї іншого, ми обидва наполягаємо на своєму... Але зрештою знаходимо компроміс, яким будемо задоволені разом.

Тож поділіться, якими способами індустрія гостинності може відповідати філософії сталого розвитку наступних 25 років.

Я вірю, що готелі поступово відмовляться від невідновлюваних джерел енергії. Упевнений, що з розвитком технологій і під впливом суспільного тиску люди ухвалять рішення використовувати поновлювані джерела енергії, які завдають мінімальної шкоди навколишньому середовищу. Я знаю, що за цим майбутнє. Особливо хочу виділити сонячну енергію, отримання якої вже зараз стоїть фінансово на рівні з традиційними способами, а незабаром стане найдоступнішим і найдешевшим способом.

А з якими новими чи задавненими проблемами  захисту довкілля ми згодом зіткнемося?

Що стосується пластику, впевнений, ми зменшимо його використання. А те, як ми будемо поводитися з рештою відходів — алюмінієм, склом чи їжею, — вкрай важливо. Якщо ми більше не будемо залежними від викопного палива для отримання енергії, то зможемо зосередитися на інших джерелах викидів парникових газів — тваринництві, вирубуванні лісів. Відповіддю має стати заборона знищення тропічних дерев для будівництва та інтер’єрів. Так само і споживання їжі: червоне м’ясо стане рідкістю у меню. Яловичина вже не буде складовою щоденного раціону, а споживатиметься в особливі моменти.

Чи можливі комфортні подорожі за умови дотримання принципів сталого розвитку?

Швидкий розвиток технологій і відновлюваної енергії дозволяє здійснити революцію в індустрії подорожей. Завдяки їм польоти на інший кінець світу не завдаватимуть шкоди навколишньому середовищу, як сьогодні. Це виклик для авіавиробників. Наприклад, Harbour Air щойно успішно протестували електричний двигун magniX. Він є більш стійкою альтернативою до двигунів Pratt та Whitney PT6. Ми вже використовуємо ці двигуни для трансферів наших гостей, тому з оптимізмом дивимось на досягнення прогресу.

Чи зміниться за таких прогнозів поняття luxury-туризму?

Думаю, що розкішшю на відпочинку буде втеча від повсякденності та рутини. Ми пропонуватимемо ескапізм і можливість сховатися від щоденного бомбардування новинами та подіями у медіапросторі. Навколишній світ стає дедалі вимогливішим, на противагу цьому люди починають цінувати прості речі та природну красу. Ми сповідуємо філософію «ні новин, ні взуття». Це означає, що жоден із курортів Soneva не має каналів новин, а Wi-Fi на віллі може бути вимкнений за бажанням — це дозволяє гостям відключитися та розслабитися. Важливо, що сьогодні Soneva на 100% є carbon neutral, і ми надалі змінюємося там, де це можливо.

Корисно знати

Курорт Soneva Jani — світовий лідер у царині екотуризму — активно підтримує етичну модель ведення бізнесу та виступає за екологічну еволюцію сфери гостинності. Jani на санскриті означає «мудрість». Курорт Soneva Jani розташований на відокремленому атолі Ноону з незайманою природою, в лагуні довжиною понад 5 км.

Готель має водні та пляжні вілли. Більшість із них — на воді, кожна облаштована приватною терасою для усамітнення та басейном, у багатьох є водна гірка, яка  спускається прямо в океан. В одинадцяти ресторанах і барах пропонують широкий вибір страв на будь-який смак — зокрема, від запрошених зіркових шеф-кухарів, які приїздять сюди на кулінарні гастролі.

На мальовничому південному березі Soneva Jani щойно відкрили новий велнес-центр. Це зразок холістичного підходу до оздоровлення, який поєднує давні практики аюрведи з передовими терапевтичними методами. Окрема гордість велнес-центру — спеціалізована клініка аюрведи. Тут же розташований кабінет для консультацій запрошених фахівців, фітнес-зона і відкритий павільйон для традиційної та повітряної йоги.

Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали