Подорожуй Україною: щонайменше три причини відвідати Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant у центрі Львова

Враженнями ділиться старша редакторка журналу «ELLE Україна» Світлана Кравченко

Останнім часом почуваюся головною героїнею фільму «Завжди говори «так»: майже на всі пропозиції відповідаю згодою, приймаю виклики як пригоду й несуся назустріч новому ще з більшою швидкістю. Так було і з моїм спонтанним вікендом у Львові. Рішення їхати до Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant було прийняте за 10 хвилин, квиток придбано за 5 хвилин, а речі зібрані одразу після офісу з порушенням будь-яких законів логіки та практичного підходу. Шість годин нічного потяга — і суботній світанок я вже зустрічала з виглядом на панораму Львова, з кавою і сендвічем, вдихаючи тишу і свіже повітря на повні груди.

Ну що ж, привіт, Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant, затишна зелена оаза посеред міста, пам’ятка фортифікаційного мистецтва та комфортний готель бутикового формату. Мета моєї поїздки була напівробоча, але за два дні я встигла нарахувати щонайменше три причини, чому вам варто внести це місце до свого travel-путівника Львовом.

Соціально відповідальний бізнес

Високим сервісом сьогодні українців навряд чи вже здивуєш. Це аксіома, від якої ми не згодні відмовлятися навіть в умовах повномасштабної війни. Та й розмов про «економічний фронт» (хоча він, як і всі інші, безумовно важливий) також на сьогодні не досить. Саме тому викликають повагу ті бізнеси, які продовжують працювати у своєму звичному форматі, але шукають нові можливості для реальної допомоги країні, в якій триває війна. Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant з перших днів повномасштабного вторгнення розгорнув свою діяльність і готував для бійців Сил територіальної оборони. Згодом команда відчула бажання бути більш ефективною для країни. Так з’явилися благодійні гастровечері, які Citadel організовували як у Львові, так і за кордоном.

На одній із таких мені й пощастило побувати в готелі 28 травня. Благодійний захід з аукціоном Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant організували разом із БФ HOPE.UA задля збору коштів на реабілітацію потерпілих від війни дітей та на дрони для воїнів 125-ї окремої бригади ТрО ЗСУ. До події долучилися як зіркові гості (Михайло Хома та Олександр Пономарьов як співаки, Юрій Горбунов як ведучий), так і митці (Ігор Гнатів упродовж усього вечора писав картину під назвою «Маріуполь» із серії «Війна за Незалежність», яку продали на аукціоні).

Загалом під час вечора був проданий 21 лот, найоригінальнішими серед яких стали:

м’яч з підписами гравців Збірної України з футболу (5700 доларів);

набір пам’ятних монет «Державні символи України» з підписом Валерія Залужного (5000 доларів);

журнал New York з підписом Залужного, який випущений в березні 2022 року (4000 доларів);

картина та розписаний Ігорем Гнатівим безпілотник (3000 доларів).

Окрім аукціону гості жертвували кошти за покликом серця. Таким чином, за вечір вдалося зібрати 2 830 525 гривень.

Вишукана кухня

Формат подібних гастровечерь не випадковий для Citadel. Річ у тому, що саме вишукана кухня є візитівкою готелю. Шеф-кухар Євгеній Сушко регулярно стажується в мішленівських ресторанах, обмінюється досвідом з колегами та привозить унікальні техніки, які вдало поєднує з місцевими сезонними продуктами.

Саме в ресторані Citadel зародилися перші гастровечори Львова, до яких вже кілька років поспіль долучаються кращі шефи України. Акцент таких вечерь тільки на унікальних стравах і шеф-кухарях (концертна програма зазвичай обмежується сольним виступом якогось інструменталіста). На початку заходу шефи представляються і розповідають про гастрономічну концепцію вечері. Далі подають їжу — поступово і з перервами (від найлегшого смаку до найнасиченішого). Шефи підходять до кожного столу та знайомлять гостей зі стравами.

Архітектура і озеленення

Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant відкрив свої двері для відвідувачів 2009 року в унікальній будівлі ХІХ століття, що є продовженням ідеї вежі Монталембера австрійської фортифікаційної школи, аналоги якої представлені у Кракові, Вероні та Венеції. Після довгого занепаду львівська максиміліанська вежа перейшла у приватну власність, була реконструйована та перетворена з військового об’єкту на місце відпочинку. Завдяки цьому вона є однією з найкраще збережених у Європі та має величезну цінність як пам’ятка фортифікаційного мистецтва.

Родзинкою готелю є lobby lounge, який розташований під масивним прозорим куполом розміром 150 кв. м та вкриває залу 120 кв. м завбільшки. Через купол, який є захистом від негоди, добре видно небо, проміння сонця та зорі. Висота простору від підлоги зали до найвищої точки купола сягає 17 метрів та простягається вздовж трьох верхніх поверхів будівлі, які розташовані по колу: на другому поверсі по колу розкидані номери, на третьому — ресторан із панорамою на центр міста, SPA та конференц-зала, а на четвертому — спортивна зала.

Стіни вкриті художніми розписами військових карт Львова з австрійських архівів. У зоні бібліотеки розробляється історична експозиція, де будуть зібрані цікаві факти про будівлю та навколишні території, а спеціальний провідник ознайомлюватиме відвідувачів з унікальністю цього місця, розповідатиме про стиль, архітектуру та історичні події. До речі, і сьогодні зайти на територію готелю може кожен охочий абсолютно безплатно.

Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant буквально потопає в зелені (паркова зона налічує понад 150 видів рослин), що перетворює його в справжню затишну оазу з неймовірною панорамою на історичний Львів. 

Однозначний must visit для тих, хто втомився від метушні й натовпу, але не хоче витрачати час на дорогу до найбільш туристичних пам’яток міста. 


Реклама

Популярні матеріали

Базовий набір в аптечку на воєнний період


Стильні образи на осінь від DOROFEEVA


Повний нумерологічний таро-прогноз на вересень 2024 року


Читайте також
Популярні матеріали