На YouTube-каналі «УкрЮтюбПроєкт» 21 січня вийде перший випуск другого сезону музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна». Проєкт присвячений відтворенню унікального звучання різних міст України. Автори шоу, творче подружжя Наталії та Євгена Синельникових, присвятили другий сезон прифронтовим містам, щоб показати, як живуть у них люди попри щоденну підвищену небезпеку.
Основна мета проєкту — демонстрація унікальності кожного міста через музику. Ведучим проєкту став музикант і композитор Євген Філатов, який збирає звуки цікавих локацій та визначних особистостей, аби потім створити з них повноцінну мелодію.
Першим містом у другому сезоні «Як звучить Україна» стали Суми — середовище рішучого спротиву та сили, яке на початку повномасштабного вторгнення майже потрапило під окупацію російських військ. Місто всіма способами намагається позбутися пошкоджень, які завдали окупанти, та розвиватися заради майбутнього.
Євген Філатов, композитор і ведучий, знайшов унікальне звучання Сум, записав особливі мелодії від різних діячів міста та пов’язаних з ним предметів. У результаті поєднав їх у єдину, притаманну тільки цій місцині, композицію.
Фольклорний гурт «Серпанок»
«Серпанок» є українським етнічним ансамблем, який відзначається своєю традиційною музикою та виставами. Колектив займається збереженням та популяризацією української народної музики. «Серпанок» активно бере участь у різноманітних подіях та фестивалях як в Україні, так і за кордоном. Спів учасниць гурту став частиною мелодії про Суми — додав їй особливих мотивів завдяки особливому говору, притаманному Слобожанщині.
Віктор Кузьменко
Історія Віктора Кузьменка цікава в розрізі початку воєнних дій на Сумщині. У перші дні вторгнення, коли місто переживало страх та розгубленість, він задля підтримки своїх сусідів грав на трубі гімн України. Це навіть стало традицію, адже в складні часи єднало людей та надавало їм сил вірити в українську армію.
Оркестр Національної поліції
У межах знімань Євген Філатов потрапив на концерт оркестру Національної поліції, який проходив у церкві. Представники поліції також розповідали, як поводитися з вибухонебезпечними предметами. Це вкрай важливо для жителів прифронтових територій, адже росіяни після спроби окупації міст залишають за собою багато замінованих об’єктів. Разом з музикантами ведучий також записав фрагмент для композиції про Суми.
Електромузичні інструменти
Іграшка родом з міста Ромни Сумської області, а також з далекого минулого — дитячий прототип синтезатора. Євген звернув на нього увагу через аналоговий ностальгічний саунд, який також був використаний в загальній мелодії та відтворив частину епохи Слобожанщини, коли більшість підприємств України були стратегічними.
Дитячий хор талант-центру LELI
У зніманнях взяли участь вихованці педагогині й засновниці талант-центру LELI Єлизавети Левченко. Єлизавета організовує різноманітні майстер-класи, фотосесії та інші активності для дітей, щоб абстрагувати їх від страшних подій в країні та прищеплювати любов до української культури. Зокрема, проводить заняття з хорового співу, тому в композиції про Суми звучатимуть і дитячі голоси.
МСК «Сумчанка»
Муніципальний спортивний клуб з хокею на траві «Сумчанка» — 16-разовий чемпіон України. Команда здобувала першість і двічі ставала призером чемпіонатів Європи, а також отримувала срібло в розіграші Кубка Європи. Попри воєнний стан у країні, клуб продовжує тренувати нове покоління.
Сумська обласна філармонія
Солістка філармонії Олена Когут розповіла проєкту, як працівники адаптують сучасні музичні твори для виконання на старовинних музичних інструментах, щоб привернути увагу молодого покоління до музики у класичному виконанні, зокрема на органі. З початком повномасштабного вторгнення до репертуару філармонії додався гімн України для підняття патріотичного духу. Він виконується на концертах разом із класичними та сучасними творами.
У повному випуску можна дізнатися інші цікаві факти, які зібрав ведучий разом зі знімальною групою, а також почути більше унікальних звуків. З проєктом «Як звучить світ… Україна» кожен глядач стає учасником магічного процесу створення мелодії, притаманної місту Суми.