Валерія Гузема, Ксенія та Антон Шнайдери, Ольга Руднєва, Альона Масюткіна та інші інфлюенсери взяли участь у першій sustainable-подорожі

Новий напрямок туризму

5-6 червня, до Всесвітнього дня охорони довкілля Анастасія Цибуляк (Glossary Foundation) організувала для друзів і однодумців екологічну подорож до Хмельниччини. Поїздка відкрила новий напрям діяльності Glossary — розвиток сталого туризму.   

До подорожі Glossary Sustainable Tourism приєдналися Валерія Гузема, Ксенія та Антон Шнайдери, Ольга Руднєва, Альона Масюткіна, Йова Ягер, Богдан Логвиненко та інші гості.  

Экотур

Сталий туризм — це подорожі, які приносять користь не лише туристам, а й природі та місцевим спільнотам. У планах Glossary — розвивати цей тренд і розкривати туристичний потенціал України з повагою до екології.

«Вважаю, зараз ідеальний час для розвитку внутрішнього туризму в Україні. Ми започатковуємо Glossary Sustainable Tourism, щоб розкривати туристичний потенціал маловідомих місць, але робити це з повагою до них. Від звичайної подорожі нашу відрізняє те, що окрім цікавого маршруту в неї є екологічна місія», — говорить Анастасія Цибуляк. 

Экотур

Хмельниччину обрали для подорожі, як один з найбільш екологічно чистих регіонів України. Учасники sustainable-туру жили у Boutique Hotel Potocki — концептуальному дизайнерському просторі, що поєднує сучасні міжнародні стандарти готельного сервісу та арт-історію за мотивами життя та пригод графа Юзефа Потоцького.

Гості подорожі побували у Маліївцях, де знаходиться палац Орловських XVIII ст., та допомогли розчистити місцевий парк. 

Зібраний хмиз та старі гілки, за принципами сталого туризму, отримав друге життя — з нього гості створювали об`єкти лендарту, які надалі прикрашатимуть парк. Майстер-клас із лендарту проводила майстер-флорист Інна Петренко, співзасновниця Gillia project. 

Учасники подорожі також відвідали Підлісний Мукарів із кам`яним неоготичним Костьолом святого Йосипа Обручника, що чудово зберігся до наших днів.

У присадибному господарстві родини Білоус гості навчилися правильно збирати та зберігати спаржу. А також дізналися, як вирощують лаванду та лікарські трави. Ферма працює за принципами пермакультури – етичного землеробства, що не виснажує ґрунт і не забруднює навколишнє середовище. 

Під час туру гостей частували стравами з локальних продуктів, перевага надавалася рибі та рослинним продуктам. Кількість м`ясних страв скоротили, щоб зменшити шкоду, яке тваринництво завдає екології, — через викиди метану та вуглецю в атмосферу. Також гостей частували натуральними та органічними винами від Frank wines. Організатори подбали і про багаторазові пляшки для води, натуральні аптечні засоби та інші, на перший погляд, непомітні деталі, які гармонійно вписалися у концепцію sustainable-туру. Зокрема, під час подорожі учасники користувалися екокосметикою латвійського бренду Madara, інгредієнти та склад якої не шкодять довкіллю. 

«На цих вихідних зі мною сталася перша екоподорож. Ми з друзями і колегами відкрили для себе унікальні місця в Україні і відчули на собі, що таке sustainable-туризм. І виявилося, що це не так складно, як може здатися на перший погляд. Після себе можна залишати не пластикові пляшки і сміття, а арт-об`єкти з хмизу, які ми творили разом з професіоналами. А ще ми побачили маєток Орловських, оточений парком, костьол св. Йосипа Обручника і ферму сім`ї Білоус, де нам показали, як росте лаванда і спаржа. Екотуризм — чудова можливість закохатися в Україну по-новому!», — говорить шеф-редакторка сайту ELLE.UA Катерина Попова. 

Поки що послугу планують пропонувати лише корпоративним клієнтам. Glossary Foundation не виключає, що напрямок sustainable-туру має потенціал стати окремим потужним напрямком індивідуального туризму в Україні.

 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали