У 2020 році мандрувати було майже неможливо: рейси скасовували один за одним, готелі закривали на карантин, а правила в’їзду до країн змінювалися щотижня, якщо не щодня. Минулого літа індустрія туризму стала потроху повертатися до звичних реалій, дозволивши мандрівникам в’їзд за наявності сертифіката про вакцинацію від Covid-19 та негативного ПЛР-тесту. І якщо дехто скористався можливістю та поїхав за кордон, інші відклали свої плани щодо дальніх поїздок і почали освоювати рідні землі.
За даними ВВС, було введено понад 9 мільярдів доз вакцини проти коронавірусу, що значно спростило можливість досліджувати нові куточки нашої планети. Тому пропонуємо вже зараз планувати свою майбутню подорож.
Lifestyle-редакторка Іванна Петрович склала кілька актуальних трендів, які наслідуватимуть travel-блогери та мандрівники. Вона впевнена, що завдяки ним ваша невеличка подорож стане чудовою пригодою, яка запам’ятається на все життя.
Спонтанні поїздки
Instagram: @the_adventuresofus
Минулого року думка про бронювання поїздки за кордон останньої миті лякала багатьох мандрівників через страх перед можливим закриттям кордонів та ускладненням правил в’їзду, а то й відмовою. Але схоже, що спонтанні подорожі можуть стати масовим трендом у 2022 році.
За даними THE OUT, британської компанії з оренди автомобілів преміум-класу, люди тепер бронюють більше поїздок останньої хвилини, а середній час між бронюванням і поїздкою становить менше трьох днів. Окрім того, 20% від усіх бронювань оформляються протягом 24 годин.
Пандемія показала нам усім, що будь-якої миті все може змінитися (і не на краще), тому не варто відкладати бажану подорож.
Заряд енергії
Instagram: @the_adventuresofus
Буде це ванна з піною під музику чи догляд за обличчям в одному зі спа-салонів — турбота про себе стала важливою частиною нашого життя за останні кілька років. А в 2022 році надзвичайно популярна форма піклування про себе —подорожі: 79% мандрівників вважають, що туризм допомагає їхньому психічному та емоційному здоров’ю більше, ніж щось інше. Після майже двох років обмеженння поїздок дві третини людей (66%), за даними Booking.com, заявили, що не усвідомлювали, наскільки мандрівки є важливими для їхнього добробуту, а 84% зізналися, що запланована відпустка позитивно впливає на їхній емоційний стан.
Для деяких це спа-відпочинок на Антігуа, для когось — мінівідпустка для зміцнення імунітету в Португалії, а для інших — фітнес-відпочинок в Італії. За даними туристичної компанії, які наводить британське видання ELLE, п’ята частина (18%) людей хочуть вийти за межі своєї зони комфорту, 55% — спробувати нову кухню, а 35% — зануритися у нову культуру. Як би ви не вирішили розслабитися, це, безперечно, позитивно позначиться на вашому стані.
Романтичні канікули
Instagram: @gypsea_lust
Можна з упевненістю сказати, що пандемія дуже вплинула на особисте життя багатьох, у тому числі і на формат побачень: зустрічі через застосунки знайомств найчастіше нагадували незграбні прогулянки у вікторіанському стилі парками, а не живе спілкування в галасливому ресторані або барі. Тому цілком логічно, що 60% мандрівників з радістю чекають на зустрічі та знайомства з новими людьми у своїй наступній поїздці, а 50% шукають романтики, згідно з Booking.com. Враховуючи той факт, що всі ми скучили за простим живим спілкуванням без обмежень, багато туристів налаштовані проводити більше часу у жвавих місцях. Замість того, щоб ізолюватися в готелях або відвідувати безлюдні місця, пориньте в бурхливе життя міста, де збираєтеся відпочити.
Технології — наше все
Instagram: @leoniehanne
Технології були ключовим елементом в індустрії туризму минулого року і часто мали вирішальне значення. За їхньою допомогою можна було швидко пред’явити документи, QR-коди, зареєструватися на рейс або просто дізнатися про актуальну інформацію про в’їзд до країни та відвідування музеїв та виставок. Booking.com виявив, що більш ніж половина (53%) мандрівників хотіли скористатися технічними можливостями для бронювання столиків у ресторані, а 21% сподівалися використати автомати самообслуговування замість особистого спілкування.
У 2022 році технології, як ніколи, популярні серед мандрівників: 62% вважають, що вони допомагають зменшити тривогу, пов’язану з поїздкою, а 69% визнають, що їм був би цікавий сервіс, який міг би передбачити, до яких країн буде безпечно подорожувати.
Жити моментом
Instagram: @viatolila
Корисна порада не лише у 2022-му, а й на всі часи. Якщо пандемія і навчила нас чогось — то це користуватися шансами, які підкидає нам життя, і насолоджуватися кожним його моментом. Таким чином, це може пояснити той факт, чому понад 72% мандрівників уже готові зірватися в поїздку, а 61% визнає, що стали відкритішими для різних видів відпочинку — чи то вечірка з друзями, чи усамітнення на занятті з йоги. Якщо ви давно хотіли поїхати до далекої країни, наприклад Тайваню, Бразилії або Домініканської Республіки, цього року просто скажіть «так» новому досвіду.