Які фільми перемогли на міжнародному фестивалі Docudays UA

Головні нагороди та спеціальні відзнаки для кінострічок  

Міжнародний кінофестиваль Docudays UA оголосив цьогорічних переможців і переможниць.

Традиційно фільми змагалися в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Одна з десяти фестивальних стрічок отримала нагороду RIGHTS NOW! — її вручають креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність. Студентське журі та журі Спілки кінокритиків України також обрали фаворитів. Крім цього оголосили фільм-призер глядацьких симпатій та стрічку-володарку Премії імені Андрія Матросова.

Головний приз конкурсу DOCU/СВІТ отримав фільм «Золоте життя» режисера Бубакара Санґаре. Це кінострічка про 16-річного підлітка-шахтаря, який видобуває золото в Бантарі в Буркіна-Фасо. 

«У пошуках людського в індустрії, що дегуманізує, цей фільм створює власну витончену кіномову, коливаючись між захопливою процедурною драмою — у жорсткому світі пилу, каменю, багна, сталі та поту — і ніжним портретом молоді, що працює в непевних умовах» — коментують журі. 

«Золоте життя»

Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/СВІТ та головну нагороду DOCU/УКРАЇНА отримала стрічка «Фрагменти льоду». Режисерка Марія Стоянова створила фільм з 15 відеокасет за період з 1986 до 1994 року — щоденників її батька, фігуриста-чемпіона, знятих під час закордонних гастролей з українським ансамблем «Балет на льоду», а також у нього вдома. 

«Фільм, який досягає дедалі більш рідкісної та цінної мети сучасної документалістики: виражає соціальні, політичні та історичні істини, залишаючись вірним особистим історіям», — кажуть журі конкурсу. 

«Фрагменти льоду»

Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА надали «фільму, який розвивається в мінливому світі й підкорюється реальності, та все ж зберігає власну оповідь, поки вона ще пишеться» — Nice Ladies режисерки Марії Пономарьової.

Nice Ladies

Головний приз конкурсу DOCU/КОРОТКО здобула стрічка «Під знаком якоря» режисера Тараса Співака. На думку журі, цей фільм «є сучасним портретом світу та його суперечностей, який зображує деконструкцію та відтворення історичної пам’яті». 

«Під знаком якоря»

Спеціальну відзнаку отримав фільм «Кіоск» режисера Даніеля Стопи, «який за допомогою кадрування та інтимності переносить нас у закритий простір, що дає відчуття безпеки й водночас “ховає” у собі персонажок».

«Кіоск»

Ми ділимося іншими переможцями фестивалю Docudays UA:

RIGHTS NOW! — «Все має жити» (режисери Тетяна Дородніцина та Андрій Литвиненко)

Спеціальна відзнака RIGHTS NOW! — «Золоте життя» (режисер Бубакар Санґаре) 

Студентське журі — «Фрагменти льоду» (режисерка Марія Стоянова). 

Спеціальна відзнака студентського журі — «Кіоск» (режисер Даніель Стопа)

«Все має жити»

Журі Спілки кінокритиків України — «Фрагменти льоду» (режисерка Марія Стоянова). 

Премія Андрія Матросова — «Трішки чужа» (режисерка Світлана Ліщинська) 

«Трішки чужа»

Спеціальна відзнака Премії імені Андрія Матросова — «Місія 200» (режисер Володимир Сидько).

Приз глядацьких симпатій — «Все має жити» (режисери Тетяна Дородніцина, Андрій Литвиненко).


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали