ВIКЕЛЬ: "ЧЕРЕЗ ШКІЛЬНІ ОБРАЗИ Я ВИРОСЛА...

ЧАС НА СЕБЕ: ЩО МОЖНА ВСТИГНУТИ ЗА 39 ХВИЛИН...

6 РЕЦЕПТОВ ИЗ ЛЮБИМЫХ СЕРИАЛОВ

ОЛИВКОВОЕ МАСЛО ДЛЯ ЛИЦА: КАК ПРИМЕНЯТЬ В...

КАК ПОХУДЕТЬ ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ: ПРАВИЛА И МЕНЮ ОТ...

В Україні нагородили найкращі екопроєкти в рамках премії «Земля Жінок» 2020 від Фонду Yves Rocher

Свідомий вибір! 

 

Рейтинг статьи / 0
5 5 2

У Києві відбулася 11-та церемонія вручення премії «Земля Жінок» 2020, на якій було відзначено найкращі жіночі екопроєкти. Традиційно церемонію проводять в 15 країнах (Франція, Україна, Німеччина, Росія, Мексика, Швейцарія, Марокко, Португалія, Туреччина, Італія та інші), де кожен рік обирають жіночі екопроєкти, що мають два обов’язкових фактори, направлені на захист навколишнього середовища та несуть виражений соціальний або освітній характер. 

Ціль премії — підтримати жінок у боротьбі за збереження навколишнього середовища, визнавши їхні екопроєкти найбільш перспективними й актуальними та надаючи фінансову підтримку на розвиток.

Задля вибору найкращих екопроєктів в кожній країні формується команда членів журі, що ретельно відбирає найбільш перспективні екопроєкти, що вже реалізуються та мають конкретні досягнення. Авторки трьох найкращих отримують гранти на подальший розвиток. Фонд Yves Rocher коментує, що нагороджуючи переможниць грантами, організація сподівається на звершення головної мети премії — покращення екологічної ситуації в Україні.

«Фонд Yves Rocher був заснований понад 25 років тому як втілення відображення цінностей сім’ї Yves Rocher та бажання повернути природі те, що вона так щедро дарує нам кожен день.

Головна місія Фонду Yves Rocher — активно діяти на захист нашого спільного майбутнього та разом змінити світ на краще», — Жак Роше, Президент Фонду Yves Rocher.


Журі обирають трьох лауреаток, які отримують грант на реалізацію та розвиток своїх проєктів номіналом 5 000, 3 000 та 2 000 євро за І, ІІ та ІІІ місця відповідно. Лауреат І-ї премії бере участь у Міжнародному конкурсі в Парижі та має можливість отримати грант 10 000 євро за перемогу у міжнародному конкурсі серед усіх лауреаток І-ї премії серед країн, що беруть в ній участь.

До складу українського журі 10-ї премії «Земля Жінок» увійшли: 

 • Соня Забуга, головна редакторка журналу ELLE Ukraine;
 • Анна Земскова, головна редакторка журналу Harper’s Bazaar Ukraine;
 • Олександра Буринська, головна редакторка журналу Cosmopolitan;
 • Костянтин Путиленко, головний редактор журналу Marie ClaireUkraine;
 • Катерина Світлична, головна редакторка журналу «Караван Историй»;
 • Жанна Лаврова, головна редакторка журналу Event Ukriane;
 • Наталія Ємеліна, головна редакторка журналу «Единственная» та «Твой Малыш»;
 • Андрій Баштовий, головний редактор онлайн-видання the Village;
 • Юрій Марченко, головний редактор онлайн-видання Platfor.ma;
 • Євгенія Аратовська, кураторка проєкту «Україна без сміття», лауреатка премії «Земля Жінок» 2016 року;
 • Тарас Тополя, соліст гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Україні, амбасадор проєкту U-report;
 • Ната Жижченко, лідерка гурту Onuka;
 • Анна Запталова, генеральна директорка компанії Yves Rocher.

Журі оцінювали проєкти за такими критеріями: надійність організації/проєкту, позитивний вплив проєкту на навколишнє середовище, практична користь та соціальна важливість проєкту для місцевих громад та/або України в цілому, якість зв’язку проєкта з місцевими громадами та організаціями, історія досягнень / конкретні результати, обґрунтування бюджету, Мотивація та відданість керівника проєкту, оригінальність/інноваційність проєкту, перспективи розвитку проєкту.

В рамках заходу було оголошено імена переможниць премії «Земля Жінок» 2020 року. Ними стали:


Світлана Петраковська — лауреатка премії першого ступеня з проєктом «Зелені янголи солоних озер». Проєкт направлений на захист прибережних захисних смуг солоного озера Бурнас шляхом створення екобун (хвилерізів) з виноградної лози по периметру лиману, що забезпечують намивання нової берегової лінії, а також висадження 8,5 км 3-ярусного рослинного поясу з дерев та кущів, що укріплюватимуть схили берегів лиманів Бурнас, Алібей та Курудіол.

Яніна Лучейко — лауреатка премії 2-го ступеня з проєктом «Відповідальне ставлення до природи для збереження природи Карпат». Проєкт направлений на збереження природи Карпат і здоров’я жителів від шкідливого впливу відходів шляхом запровадження сортування відходів і навчання відповідальному споживанню: створення книжки-посібника для навчання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку про сміття і його вплив на здоров’я та природу, проведення екоакції з прибирання місцевості від побутового сміття, проведення екопікніків для дітей та їх батьків з метою навчання, екологічного виховання дітей.

Надія Костіна — лауреатка премії 3-го ступеня з проєктом «Зцілення природою: лікування аутизму та дитячого церебрального паралічу». Проєкт має на меті адаптацію та реабілітацію дітей-аутистів, а також дітей та молоді з іншими фізичними та розумовими порушеннями шляхом природореабілітації. Завданням проекту є використання інноваційних американських та європейських методик з метою покращення станів аутизму та ДЦП у вихованців Лубенської спеціальної школи-інтернату.

Нагороди переможцям вручали аташе з питань співробітництва Посольства Франції в Україні Шарль Метьйо, генеральна директорка компанії Yves Rocher Україна Анна Запталова та фронтмен гурту «Антитіла» і молодіжний посол ЮНІСЕФ в Україні Тарас Тополя.

Конкурс на подачу власних екопроєктів 2021 буде відкрито зовсім скоро, приєднатися зможуть усі охочі. Детальніше про Премію «Земля Жінок» за посиланням.

Вiкель: "Через шкільні образи я виросла колючкою, але після зустрічі з коханим я стала набагато добрішою і м’якшою"

Ганна Різатдінова розкрила секрети успiху в спортi i koханнi

Час на себе: що можна встигнути за 39 хвилин

Оливковое масло для лица: как применять в домашних условиях 

10 фильмов, которые помогут отвлечься на карантине

Без паніки: як відрізнити симптоми коронавірусу та грипу?