Український фільм «Бачення метелика» вийде у прокат навесні

Переможець фестивалів

Найкращий український повнометражний фільму за версією 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю — драма «Бачення метелика» — вийде на великі екрани вже 6 квітня. Напередодні офіційний український дистриб’ютор — кінокомпанія «Артхаус Трафік» — представив перший український трейлер. 

Головна героїня картини — аеророзвідниця з позивним «Метелик», яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики.

«Бачення метелика» — дебютна повнометражна робота режисера Максима Наконечного. Сценарій фільму він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин», «Я і Фелікс»). У головній ролі знялась акторка Рита Бурковська, відома зі стрічки «Парфенон» Мантаса Кведаравічюса. Одну з ключових героїнь картини зіграла знана драматургиня Наталка Ворожбит (сценаристка «Кіборгів», сценаристка й режисерка «Поганих доріг»).

Бачення метелика

Світова прем’єра «Бачення метелика» відбулася на Каннському фестивалі в програмі «Особливий погляд» — другій за важливістю секції. На Одеському міжнародному кінофестивалі, який у 2022 році відбувся у межах Варшавського міжнародного кінофестивалю, картина здобула нагороду як «Найкращий український повнометражний фільм». Українська прем’єра стрічки відбулася на шостому Київському тижні критики.

«Бачення метелика» високо оцінили кінокритики. Так, видання The Hollywood Reporter написало, що фільм «вселяє надію», а гра Рити Бурковської «дуже виразна», Deadline назвало його «найсвоєчаснішим фільмом у Каннах», а Screen Daily — «суворим, але переконливим».

Продюсерки — Ліза Сміт (режисерка фільму «Школа №3»), Дар’я Бассель («Будинок зі скалок», «Розділові Наживо»). Міжнародні копродюсери — Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон, Серхіо С. Аяла. 

Країни виробництва: Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production).

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури та інформаційної політики України, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали