Цього року в Лос-Анджелесі розпочалося виробництво фільму української режисерки Надін Царінової та продюсерки Поліни Герман «Торт». Це відвертий психологічний трилер, який розповідає про силу пропаганди, приховане насилля та важливість критичного мислення. Авторки вже запустили краудфандинг-кампанію, тож кожен охочий може підтримати проєкт власноруч.
Центральна тема короткометражної стрічки «Торт» Надін Царінової — вбивча сила пропаганди. Саме на цьому побудований сюжет фільму про українку на лаві підсудних. Вона — жертва, що звинувачує свого колишнього в сексуальному насильстві. Її історія виглядає переконливою та правдивою, допоки чоловік не починає розповідати зовсім іншу версію подій. Чи справді дівчина невинна і хто є жертвою в цій історії, ще належить з`ясувати…
Увага психологічного трилеру зосереджена на домашньому насильстві та непевному становищі жінки в сучасному світі. Крізь образ головної героїні, яка змушена боротися не лише з фізичними, а й психологічними травмами, авторка хоче підкреслити важливість підтримки жертв насильства. У цьому фільмі глядач зможе спостерігати за внутрішнім ростом героїні. Протягом стрічки вона знаходить у собі силу та впевненість боротися за власну гідність, розповідаючи про день, коли зазнала аб’юзу.
Окрім цього, головною проблематикою фільму залишається вплив пропаганди на суспільство. За допомогою кінематографічних засобів режисерка хоче передати відвертий зміст російсько-українського протистояння. Зображуючи дві сторони — кривдника та жертву, вона розкриває справжні події сучасної війни, коли одна країна вдерлася на територію іншої. У цій історії героїня уособлює Україну — незламну та стійку в умовах жорстокого воєнного конфлікту, коли агресор не нехтує використанням будь-яких засобів, аби домогтися свого.
«Мене зачепила ідея Наді, адже в цьому короткому метрі за допомогою художньої форми чітко зображена паралель між Україною та Росією на прикладі жорстокої побутової історії між чоловіком та жінкою. Для нас дуже важливо продовжувати говорити про Україну, тим паче в Америці. Саме тому ми робимо фільм тут, у США, українською командою», — коментує продюсерка проєкту Поліна Герман.
«Пропаганда може змусити нас почуватися так, наче ми знаємо правду, хоча насправді нас вводять в оману. Вона може створити відчуття впевненості й переконати, що ми на правильному шляху. Глядачі отримують змогу побачити, як пропаганда впливає на нас самих, змінюючи наше сприйняття подій на прямо протилежне. І лише в тих, хто справді зазирне в глибину, виникне бажання переглянути фільм ще раз, ставлячи під сумнів усе, що він щойно побачив», — додає режисерка Надін Царінова.
Команда стрічки складається з українських фільммейкерок, що мешкають у Лос-Анджелесі. Режисерка Надін Царінова переїхала до США у 2021 році, де започаткувала власну кінокомпанію Flame World Production. Зараз продовжує працювати в кіноіндустрії та прагне створювати фільми, які наштовхуватимуть на серйозні роздуми та залишатимуться в пам’яті глядача надовго.
Продюсерка Поліна Герман переїхала до Америки з початком повномасштабного вторгнення. У Лос-Анджелесі вона й далі працює над проєктами власної компанії UP UA STUDIO з українськими та американськими режисерами, знімаючи документальні та ігрові фільми.
Команда вже запустила краудфандинг-кампанію для збору коштів на зйомки фільму «Торт», які розпочнуться вже незабаром. Дізнатися більше про проєкт та підтримати його можна за посиланням.